خواص تخم مرغ در بارداری بسیار فراوان است زیرا تخم مرغ از جمله غذاهای پروتئینی ضروری هم برای مادر باردار است هم برای جنین. تانما در این مطلب نکات مهمی را در خصوص خواص تخم مرغ و همچنین شرایط مصرف تخم مرغ در بارداری برایتان بیان می کند؛

مصرف پروتئین در بارداری

منابع تأمین کننده پروتئین شامل انواع گوشت سفید و قرمز، ماهی، دل و جگر، تخم مرغ، عدس، نخود و لوبیا، پسته، بادام، گردو و غیره می باشد. مقدار توصیه شده از مواد این گروه در بارداری حدود 3 سهم در روز است که هر سهم معادل 60 گرم گوشت قرمز یا ماهی یا مرغ، نصف لیوان حبوبات خام یا یک لیوان حبوبات پخته، دو عدد تخم مرغ یا نصف لیوان از مغزها می باشد. آنچه در زیر می خوانید خواص تخم مرغ در بارداری است؛

فواید مصرف تخم مرغ در بارداری

سرشار از پروتئین

تخم مرغ مقدار بسیار زیادی پروتئین دارد که برای رشد جنین ضروری است. تمام سلول های جنین از پروتئین ساخته شده. برای همین مصرف به اندازه تخم مرغ مفید خواهد بود.

رشد مغزی

تخم مرغ حاوی اسیدهای چرب امگا۳ و کولین است که برای سلامت مغزی و رشد کلی ضروری است. همچنین از بروز نقص لوله عصبی در جنین شما جلوگیری می کند.

مضرات مصرف تخم مرغ در بارداری

فواید مصرف تخم مرغ در بارداری

تنظیم کلسترول

اگر سطح کلسترول خون شما طبیعی است می توانید برای تنظیم سطح چربی اشباع شده بدن خود روزانه یک یا دو تخم مرغ بخورید. اگر کلسترول شما خیلی بالاست، باید از مصرف زرده تخم مرغ در دوران بارداری خودداری کنید.

کالری

تخم مرغ حدود ۷۰ کالری دارد که کمک می کند تا بخشی از نیاز روزانه بانوان باردار را تامین کند. آن ها باید روزانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری برای تغذیه بدن خود و همچنین جنین مصرف کنند.

ویتامین های A، K، D و E

تخم مرغ حاوی این چهار ویتامین محلول در چربی است که به رشد و نمو طبیعی بارداری از جمله ریه ها، کلیه ها، قلب، چشم ها و سایر اعضای جنین کمک می کند.

سایر مواد مغذی

تخم مرغ سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین و زاکسانتین است که برای رشد چشم و بینایی بسیار اهمیت دارد. علاوه بر آن تخم مرغ سرشار از ویتامین های B12 و B2 می باشد.

مضرات مصرف تخم مرغ در بارداری

در دوران بارداری باید تخم مرغ را خوب بپزید تا هم زرده و هم سفیده آن سفت شود. در این حالت باکتری ها کشته می شوند و خوردن تخم مرغ بی خطر است. با اینکه بعید است سالمونلا به جنین شما آسیب برساند، اما می تواند برای شما ناراحت کننده باشد، چراکه موجب عوارضی چون دل درد ،اسهال و استفراغ، شدید،تب و سردرد می شود.

از طرفی دیگر در صورتی که قبلا مشکلات مربوط به کلسترول داشته اید مصرف زرده تخم مرغ می تواند منجر به مشکلاتی گردد. مصرف تخم مرغ همچنین ممکن است باعث آلرژی هایی نظیر بثورات پوستی، احتقان بینی، کهیر و سایر مشکلات شود.

فواید مصرف تخم مرغ در بارداری

مضرات مصرف تخم مرغ در بارداری

میزان مصرف تخم مرغ در بارداری

میزان تخم مرغ پیشنهادی بسته به میزان کلسترول شما روزانه بین یک تا دو عدد می باشد. هر تخم مرغ حاوی حدود 185 میلی گرم کلسترول است و بدن به حدود 300 میلی گرم کلسترول در طول روز نیاز دارد. در صورت ابتلا به کلسترول بالا از مصرف روزانه تخم مرغ پرهیز نمایید. برای اطمینان از میزان کلسترول دریافتی مصرف زرده تخم مرغ را به 20 عدد در ماه محدود نمایید. اکثر پزشکان توصیه می کنند زنان باردار بیشتر سفیده تخم مرغ مصرف کنند.

تانما در ادامه مطلب نکات مهمی را در خصوص روش مصرف، نگهداری و تهیه تخم مرغ در ایام بارداری بیان می کند؛

روش مصرف تخم مرغ برای زن باردار

روش نگهداری

  • مراقب باشید که اگر برخی از تخم مرغ ها شکسته و یا ترک خورده است، مواد داخل آن به سایر غذاهای موجود در یخچال انتقال نیابد.
  • همیشه تخم مرغ ها را در یخچال نگهداری کنید زیرا احتمال خراب شدن را به حداقل می رساند.
  • تخم مرغ ها را از سایر مواد غذایی دور نگه دارید و در ظرف مخصوص قرار دهید.
  • تخم مرغ آبپز را نهایتا ظرف سه روز مصرف کنید.
  • از استفاده از تخم مرغ هایی که پوسته آن ها آسیب دیده بپرهیزید زیرا ممکن است حاوی خاک و باکتری باشد.
  • حتما قبل از مصرف تاریخ انقضای آن ها را بررسی نمایید.

روش تهیه

برای پختن تخم مرغ باید آن را به مدت حداقل 5 تا 7 دقیقه بجوشانید. در صورتی که آن را سرخ می کنید باید کاملا سفید شده و سفیده آن شفاف نباشد. زرده نیز باید کاملا جامد شود، این روند تقریبا 5 دقیقه طول می کشد. در هنگام مصرف مواد غذایی حاوی تخم مرغ که خارج از خانه تهیه شده اند باید از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.

یک تخم مرغ را می توان حداکثر به مدت 28 روز در یخچال نگه داشت. تخم مرغ پخته نهایتا دو الی سه روزه باید مصرف شود و غذاهایی که حاوی تخم مرغ می باشند باید فورا مصرف شوند.

میزان مصرف تخم مرغ برای زن باردار

روش مصرف تخم مرغ برای زن باردار

چند نکته بهداشتی مهم!

  • از مصرف غذاهای حاوی تخم مرغ در خارج از خانه بپرهیزید چون ممکن است تخم مرغ موجود در انواع غذاها خام بوده و یا به طور کامل نپخته باشد، که این حالت می تواند باعث بروز مسمومیت غذایی در بدن شما شده و سلامتی جنین داخل رحمتان را هم به خطر اندازد.
  • به عنوان یک خانم جوان و بی تجربه به خاطر داشته باشید که قبل و بعد از دست زدن به تخم مرغ ها، حتما دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید.
  • ظروف و سطحی اجاق گازی را که برای پختن تخم مرغ از آن ها استفاده کرده اید، را با استفاده از آب گرم و صابون تمیز کنید.
  • اگر متوجه شدید که پوست تخم مرغی شکسته و یا حتی آسیب کوچکی دیده است، به هیچ وجه از آن استفاده نکنید، زیرا ممکن است به انواع باکتری ها و گرد و خاک آلوده شده باشد.
آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید