مطالعات متفاوتی بر روی سبزی های متفاوت مختلف صورت گرفته که نشان از خواص آنها را دارد . لبو و آب لبو دارای خواص متعددی است که از آن می توان برای بهبود عملکرد ورزشکاران ، کاهش فشار خون و درمان کم خونی استفاده کرد . امروزه در سرتاسر دنیا غذا های متفاوتی که از لبو تهیه می شوند ، دیده می شود و محصولات آن در همه جا حضور دارد . لبو و چغندر قند از یک خانواده هستند اما از لحاظ ژنتیکی و ارزش تغذیه ای تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند . چغندر قند سفید رنگ است و از آن در تهیه قند و شکر و شیرینی و محصولات غذایی استفاده می شود . لبو معمولاً قرمز و طلایی رنگ است و نمی توان از آن شکر یا قند استخراج کرد اما خواص لبو بسیار زیاد است . در ادامه قصد داریم تا با فواید لبو و خواص لبو برای درمان کم خونی آشنا شویم .

درمان کم خونی با لبو

به طور کلی مصرف میوه ها و سبزیجات موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری های مرتبط با سبک زندگی می گردد . بسیاری از مطالعات وجود دارد که نشان می دهد مصرف غذاهای گیاهی نظیر لبو می تواند خطر چاقی ، مرگ و میر و بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهد و به افزایش انرژی و کاهش وزن کمک کند . در سرتاسر جهان ابتلا به کم خونی یا آنمی روندی افزایشی دارد . کم خونی هنگامی رخ می دهد که تعداد گلبولهای قرمز خون کمتر از حد عادی خود باشند . با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی کم خونی ۱.۶۲ میلیارد نفر را تحت تاثیر قرار داده است که حدود ۲۴.۸ درصد از جمعیت جهان را شامل می گردد . رفع کم خونی با لبو به راحتی امکان پذیر است .

ترشی لبو

ترشی لبو

اگر دچار کم خونی باشید ، کمبود خون می تواند اکسیژن کافی برای عملکرد بهینه اندام ها و بافت ها تامین نخواهد شد و همین موضوع سبب خستگی برای شما خواهد شد . یکی از مواد غذایی که می تواند در درمان کم خونی تاثیر بسزایی داشته باشد ، چغندر است . خواص لبو برای کم خونی بسیار عنوان می شود چرا که این ماده غذایی حاوی مقادیر فراوان از آهن است که به تولید گلبول های قرمز خون کمک می کند چغندر یا همان لبو سرشار از فیبر و ویتامین c بوده و از آنجا که طعمی دلنشین دارد لذا مصرف لبو یک گزینه خوشمزه و مغذی برای افزودن به وعده های غذایی به شمار می رود .

چغندر قرمز

چغندر قرمز

تصفیه خون خاصیتی است که در چغندر ثبت شده است . دختران جوانی که مبتلا به کم خونی هستند تنها با ۲۰ روز مصرف روزانه یک لیوان آب چغندر می توانند سطح آهن خون را بهبود بخشند . چغندر یا همان لبو منبع غنی آهن و ماده های غذایی مورد نیاز در تشکیل هموگلوبین است . این آبمیوه گیاهی برای زنان بارداری که با کمبود آهن رو به رو هستند نیز مفید می باشد . از دیگر توانایی چغندر قند مربوط به حفظ سلامت قلب می باشد و افراد مبتلا به فشارخون بالا با نوشیدن آب چغندر به خود کمکی بزرگ می کنند . خاصیت های لبو و آب لبو بسیار زیاد است به نحوی که محققان ثابت کردند که نوشیدن آب چغندر حاصل از ۵۰۰ گرم از این ماده به صورت خام و به مدت ۲ هفته فشارخون را کاهش خواهد داد .

لبو و کم خونی

لبو و کم خونی

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید