خواهران دوقلوی قاتل محکوم شدند

خواهران دوقلوی قاتل که با همدستی سه مرد سناریوی قتل پدر خود را اجرا کرده بودند از سوی قضات دیوانعالی کشور محکوم شدند

این جنایت که در ساعت 11 شب هشتم دی سال 93 در یک خانه ویلایی در تهران نو رخ داده بود در طی آن . دو جوان ناشناس به در خانه مردی 60 ساله رفتند و او را به قتل رسانده و متواری شدند.ماجرای این جنایت به بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران مخابره شد. دقایقی بعد تیمی از کارآگاهان وارد عمل شدند.
در نخستین تحقیقات مشخص شد که پدر خانواده از مدت ها پیش با همسرش اختلاف داشته است.مادر خانواده در بازجویی ها گفت: شوهرم مردی سختگیر بود و همیشه به دخترم سحر که مهندس صنایع غذایی است به خاطر رشته دانشگاهی اش اعتراض می کرد و مدام می گفت چرا ازدواج نمی کنی. از سویی همیشه به شوهر فرشته دختر دیگرم نیز انتقاد داشت و می گفت چرا سرکار نمی رود و بیکار در خانه می نشیند.

اختلاف ما بیشتر سر این موضوع ها بود. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان پلیس خواهران دوقلو را که هر دو مهندس صنایع غذایی هستند تحت بازجویی قرار دهند.

سحر که دچار تناقض گویی شده بود در اعترافاتش گفت: چون پدرم به بهانه های مختلف مرا اذیت می کرد به ستوه آمده بودم و با مردی به نام «یاور» مشورت کردم تا پدرم را بترساند و وی نیز پذیرفت اما هرگز به وی نگفتم پدرم را به قتل برساند.

با اعترافات این دختر ناخلف، یاور دستگیر شد و خیلی زود اعتراف کرد که برای کشتن فرزاد دو پسر محصل را که هم محلی شان است اجیر کرده بود.

با اعترافات این مرد، دو پسر دانش آموز به نام های ساسان و میلاد دستگیر شدند.

ساسان که عامل اصلی این جنایت هولناک است در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی عبداللهی و چهار مستشار محاکمه شد.

این پسر جوان وقتی پشت تریبون ایستاد در آخرین دفاع گفت: قتل را قبول دارم اما هیچ گاه قصد کشتن این مرد را نداشتم، چند روز پیش از جنایت یاور نزد من و میلاد آمد و گفت مردی در تهران دخترانش را خیلی شکنجه می دهد. او خواست که این مرد را به قتل برسانیم و 200 هزار تومان به ما پول داد تا چاقو و لباس بخریم. شب حادثه ما به در خانه قربانی رفتیم، من زنگ خانه را زدم و به دختر او گفتم به پدرت بگو بیرون بیاید. وقتی آمد با او درگیر شدیم، میلاد وی را هل داد همزمان من 4 ضربه به او زدم و از محل فرار کردیم.

بنابر این گزارش، در پرونده این جنایت ساسان عامل اصلی جنایت شناخته شده و یاور به همراه خواهران دوقلو و میلاد با اتهام معاونت در قتل مجرم شناخته شدند.این متهمان پس از محاکمه به قصاص وحبس محکوم شدند اما این حکم در دیوان نقض شد و این پرونده را بار دیگر به دادگاه کیفری و به شعبه پنجم ارجاع داد این بار پرونده درشعبه پنجم به ریاست قاضی بابایی ویک مستشار بررسی شد وپس از محاکمه عامل قتل ساسان به قصاص محکوم شد یاور به اتهام معاونت به 15سال حبس ومیلاد و دو دختر هم به 3 سال حبس محکوم شدند. حکم صادره از سوی دیوانعالی کشور تأیید شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید