روز شنبه در پکن یک دادگاه اینترنتی افتتاح شد که در این دادگاه اختلافاتی مانند وام و حق ثبت نام و تکثیر در فضای مجازی و خدمات آنلاین انجام خواهد شد این دادگاه ۲۴ ساعته باز است و ۳۸ قاضی و داور ماهر در حوزه فضای مجازی مدیریت خواهند کرد این دادگاه در پارک فناوری Zhongguancun Fengtai قرار گرفته است جزئیات دادگاه را می توانید به صورت آنلاین مشاهده کنید قرار است دادگاه سوم اینترنتی نیز در جنوب کشور چین افتتاح شد.

افتتاح دادگاه اینترنتی

داشتن بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر آنلاین، چینی‌ها دست به خلاقیت زده و دادگاهی را به‌صورت اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اند.

دادگاه اینترنتی

افتتاح دادگاه اینترنتی در چین

 

دو دادگاه اینترنتی برای حل‌وفصل دعوا میان شهروندان تعریف‌شده که یکی از آن‌ها به نام دادگاه اینترنتی پکن روز شنبه افتتاح شد.

افتتاح دادگاه اینترنتی در چین

این دادگاه به پرونده‌هایی در حوزه نقل‌وانتقال مالی، اطلاعات شخصی و مالکیت معنوی آنلاین می‌پردازد و اختلافاتی مانند خریدوفروش آنلاین، قراردادهای سرویس و خدمات آنلاین، وام، حق ثبت و تکثیر در فضای مجازی را در برمی‌گیرد.

دادگاه اینترنتی

دادگاه اینترنتی در پکن

 

در ۸ ماهه گذشته چین با ۳۷۶۳۱ پرونده مرتبط با فضای مجازی روبرو شده که در مقایسه با قبل ۲۴٫۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.این دادگاه در پکن ۲۴ ساعته باز است و ۳۸ قاضی و داور ماهر باتجربه ۱۰ ساله در حوزه فضای مجازی آن را مدیریت می‌کنند.این دادگاه در پارک فناوری Zhongguancun Fengtai واقع‌شده است و جزییات دادگاه به‌صورت آنلاین قابل‌مشاهده است. جزییات پرونده نیز به‌صورت فایل‌های پی‌دی‌اف و … قابل‌ملاحظه و بررسی برای طرفین دعوا است. قرار است دادگاه سوم اینترنتی در هوانگ‌ژو در جنوب کشور افتتاح شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید