ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی داعش است که رهبری سازمانی را بر عهده دارد که کشتارهای زیادی در سراسر جهان انجام داده است و یکی از منفور ترین چهره های جهان است. نام او در فهرست ۱۰ نفر اول خطرناک ترین رهبران گروه های تروریستی به چشم میخورد. تا کنون اخبار ضد و نقیضی از کشته شدن او منتشر شده است. یکی از اخباری که توسط رهبران داعش نیز تایید شده است خبر کشته شدن پسر ابوبکر بغدادی در یک عملیات انتحاری در استان حمص است.

عزادار شدن ابوبکر بغدادی با مرگ پسرش

 

کشته شدن پسر ابوبکر بغدادی

منابع نزدیک به گروه تروریستی داعش از کشته شدن پسر «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه خبر می دهند. خبرگزاری «رویترز» با انتشار این خبر به نقل از این منابع گزارش داد که «حذیفه البدری» پسر سرکرده داعش در حمله انتحاری به نیروهای ارتش سوریه و نیروهای روس در استان حمص کشته شد.

پسر ابوبکر بغدادی کشته شد

 

خبر مرگ پسر البغدادی در ماه گذشته، در حالی منتشر می‌شود که پیش از این گزارش‌های متناقضی از سرنوشت خود سرکرده داعش مخابره شده بود.

پیشتر یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش که در دام نیروهای امنیتی عراق افتاده بود، اعتراف کرد که البغدادی زنده است و به طور مداوم دیدارهایی با او داشته است.

اعلام خلافت سرکرده داعش در تابستان سال ۲۰۱۴

سرکرده داعش در تابستان سال ۲۰۱۴ از منبر مسجد تاریخی شهر موصل، معروف به مسجد جامع نوری، خلافت خودخوانده را اعلام کرد. پس از ۴ سال مبارزه نیروهای مردمی و ارتش عراق، «حیدر العبادی« نخست‌وزیر این کشور چند ماه پیش اعلام کرد که داعش شکست خورده و تمام مناطق تحت تصرف خود را از دست داده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید