علیرضا فغانی و تیم داوریش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باعث افتخار همه ایرانیان بودند و در بازی رده بندی نیز نمایش قابل قبولی از خود به جای گذاشتند و در پایان بازی از آن ها تقدیر به عمل آمد. باید گفت انتخاب داوران توسط فیفا انجام می شود و بر اساس تجربه آن ها انتخاب می شوند. شاید دوست داشته باشید که بدانید دستمزد داوران ایرانی در جام جهانی چقدر بوده است.

گروه داوری ایران در جام جهانی روسیه

 

دستمزد داوران ایرانی در جام جهانی

در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۳۶ داور و ۶۳ کمک داور حضور داشتند. این داوران و کمک داوران در پست‌ های مختلف در زمین به برگزاری مسابقه کمک کردند. انتخاب این داوران بر اساس مهارت آنها بوده است.

۳۶ داور اصلی مسابقات از شش قاره مختلف بودند: شش داور از AFC، شش داور از CAF، شش داور از CONCACAF، شش داور از CON Mebol، دو داور از OFC و ۱۰ داور از یوفا در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سوت زدند.

فیفا از سال ۲۰۱۴ نامزدهای داوری جام جهانی را تحت نظر داشته است و سمینارهای مختلفی برای داوران برگزار کرده است.

علیرضا فغانی داور ایرانی

 

اعلام دستمزد داوران ایرانی در جام جهانی

داوران با توجه به پستی که در مسابقات داشته‌اند حقوق دریافت می‌کنند. سایت UOL Esporte اعلام کرده است که داوران اصلی و با تجربه در بازی‌ های جام جهانی امسال ۷۰ هزار دلار دریافت می‌کنند و بابت هر بازی که سوت زده‌اند نیز سه هزار دلار به آنها پرداخت می‌شود.

کمک داوران بازی‌ها ۳۵ هزار دلار دریافت می‌کنند و هر بازی دو هزار دلار ‌اضافه می‌گیرند.

در دیدار رده بندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در شهر سن پترزبورگ بین تیم های بلژیک و انگلیس که با نتیجه ۲ بر ۰ به سود تیم بلژیک به پایان رسید گروه داوری ایران در آخرین قضاوت خود نمایش خوبی و مقتدرانه ای داشته است

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید