جام جهانی روسیه مانند تمامی رقابت های بزرگ دیگر در جهان حاشیه های زیادی داشت و شایعات بسیاری درمورد آن مطرح شده است. یکی از این شایعات قضاوت کمک داور ایران در جام جهانی بود که گفته می شد یک خانم است. این خبر در فضاهای مجازی دست به دست می شد تا اینکه بعد از مراجعه به سایت رسمی فیفا در لیست نام های اعلام شده داوران جام جهانی هیچ نام زنی وجود نداشت و این خبر را افراد سودجو برای زیر سوال بردن عدم نمایش زنان برهنه در تلویزیون به وجود آورده اند و آن را منتشر کرده اند.

کمک داور ایران در جام جهانی

وجود کمک داور زن در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه و قضاوت آن برای تیم ملی ایران یکی از شایعاتی است که در روز‌های جام‌جهانی به سرعت در بین کاربران فضای مجازی دست به دست شد.

برخی دیگر حتی این شائبه را دامن زدند. در خصوص قضاوت فرناندو کلومبو برزیلی داور زن برای ایران احتمال عدم پخش دیدار ایران و پرتغال وجود دارد.

شایعه زن بودن داور ایران در جام جهانی

شایعات داوران در جام جهانی

 

تکذیب حضور کمک داور زن در رقابت‌های جام جهانی

اما یک منبع آگاه در روسیه در گفتگو با فارس حضور کمک داور زن در رقابت‌ها را تکذیب کرد. برای بررسی دقیق‌تر به سایت فدراسیون جهانی فوتبال مراجعه کردیم که در آن جا هم خبری از نام این کمک داور زن در لیست اعلام شده از سوی فیفا وجود نداشت.

به نظر می‌رسد برخی افراد سودجو برای فشار آوردن به صدا و سیما و زیر سوال بردن عدم نمایش زنان برهنه در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران این شایعه را به وجود آوردند و به آن دامن زدند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید