روز گذشته خبر آزار جنسی گروهی از دانش‌آموزان یک دبیرستان غیردولتی در منطقه ۲ تهران منتشر می‌شود و به گفته والدین این دانش‌آموزان تا پیش از دستگیری فرد متجاوز، خبری در این خصوص منتشر نمی‌شود تا اینکه فرد دستگیر و تحویل مراجع قضائی می‌شود.

این مسئول مدرسه با پخش تصاویر مستهجن از طریق گوشی تلفن همراه بچه‌ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می‌کرده است. اعتراض والدین دانش‌آموزان در رابطه با این اتفاق تنها به دستگیری متهم ختم نشده و آنها خواستار تعطیلی کامل این مدرسه هستند، چرا که حتی پس از اقرار متهم پرونده، این مدرسه به فعالیت خود ادامه داده است.

البته بعد از رسانه‌ای شدن موضوع آموزش و پرورش منطقه اعلام کرده که یکی از شاکیان این فرد است. همچنین حکم مدیر این آموزشگاه غیردولتی به حالت تعلیق درآمده و مقرر شده‌است، با تکمیل پرونده این آموزشگاه در شورای نظارت منطقه تصمیم‌گیری نهایی برای توقف فعالیت این آموزشگاه صورت گیرد. وزیر آموزش ‌و پرورش نیز به بازرس ویژه وزارتی در مورد رسیدگی به ماجرای آزار و اذیت این دانش‌آموزان دستور فوری داده‌است.

رسانه‌ها روند پرونده را علنی کنند

والدین یکی از دانش‌آموزانی که مورد تعرض قرار گرفته درباره این پرونده گفت: مصرانه خواهان توقف فعالیت مدرسه‌ای هستیم که در آن به فرزندانمان تجاوز شده است. وی از رسانه‌ها درخواست کرد که با علنی کردن روند پرونده، باعث تسریع در رسیدگی به این مورد خاص شوند.
او در ادامه با اشاره به اینکه این اتفاق در اردیبهشت ماه علنی شده و تا پیش از آن خانواده‌ها از این مشکل دانش‌آموزان بی‌اطلاع بودند، اظهار داشت: فیلمی توسط یکی از دانش‌آموزان ضبط شد که این دانش‌آموز  فیلم  را به والدین خود نشان داد و بعد از آن این مساله علنی شد.

 

خواهان برخورد با مسئولان مدرسه هستیم

او در ادامه گفت: اول به مدرسه رفتیم و مدرسه شکایتی ترتیب داد. فرد خاطی (م. ح) به نقطه‌ای نامعلوم فرار کرد و پس از پیگیری‌ها او دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد. در حال حاضر نیز روند پرونده توسط اولیا در حال پیگیری است. هم آموزش و پرورش شکایت کرده‌است و هم والدین، اما خواسته والدین فراتر از این حرف‌هاست. والدین یکی از دانش آموزان مطرح کرد که خواهان برخورد با مسوولان مدرسه نیز هستند، چرا که تنها متهم در این کار دخیل نبوده است.

او با اشاره به اینکه سالانه ۱۵ میلیون تومان بابت شهریه از خانواده‌ها دریافت شده است، تاکید کرد: فقط به خاطر انتفاع معلم‌های باسابقه را از مدارس بیرون می‌کنند و یکسری جوان را به مدارس می‌آورند که هیچ اطلاعی در رابطه با نحوه آموزش ندارند.

متهم معاون آموزشی متوسطه اول بوده‌است

او در ادامه با اشاره به اینکه گفته می‌شود این فرد نوه یکی از علماست، بیان داشت: امیدواریم که نسبت این آقا مشکلی در روند پرونده به وجود نیاورد و از جرم مبرا نشود. نکته قابل تامل این است، این فرد معاون آموزشی متوسطه اول یعنی کلاس هفتم، هشتم و نهم بوده که این مشکلات را برای دانش‌آموزان به وجود آورده است.

پدر یکی از دانش آموزان در ادامه گفت: از دیگر والدین شنیدم که این فرد به قید وثیقه آزاد شده است، اما پس از پیگیری به ما اعلام کردند که او آزاد نشده است.

شرایط روحی دانش‌آموزان مناسب نیست

او با اشاره به اینکه شرایط روحی دانش آموزان چندان مناسب نیست، گفت: چه بچه‌هایی که مورد تعرض قرار گرفتند و چه آنهایی که در معرض تعرض بودند از این مساله ضربه دیده‌اند و استرس زیادی به آنها وارد شده است. اگر رسانه‌ها قصد کمک دارند این قضیه را منتشر کنند تا جایی که درب مدرسه را ببندند؛ نمی‌توان دانش آموزان را به مدرسه دیگر برد و دلیل آن را تجاوز اعلام کرد.

این برای خودِ دانش آموزان آزاردهنده است، اما اگر مدرسه بسته شود می‌توانند بگویند که مدرسه ما بسته شد و برای همین همه ما به جای دیگری برای ادامه تحصیل رفتیم. آموزش و پرورش نباید شانه خالی کند اگر یک نانوایی خطا کند درب آن را می‌بندند، چرا در رابطه با این مدرسه تا این لحظه اقدامی صورت نگرفته است؟ آیا این اتفاق کمی است؟
او در پایان تاکید کرد: این پرونده بالای ۴۰ شاکی خصوصی دارد و طبق صحبت‌هایی که با دانش آموزان شده بین ۱۸ تا ۳۰ دانش آموز مورد تجاوز قرار گرفتند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید