مراسم انتخاب دختر شایسته انگلیس به پایان رسید و  آلیشا کویی توانست در این رقابت ها مقام نخست را از آنخود کند. رقیب او دختر محجه پاکستانی بود که در به عنوان مدل فعالیت می کند. سارا افتخار دختر محجبه ای که در رقابت های دختر شایسته انگلیس درخشید و توانست به فینال این رقابت ها راه یابد.

دختر شایسته انگلیس

برای اولین بار یک دانشجوی مسلمان محجبه به نام سارا افتخار به مرحله نهایی رقابت‌های دختر شایسته انگلستان راه پیدا کرد.

حضور سارا افتخار در رقابت های دختر شایسته انگلستان

سارا افتخار، مدل زیبای پاکستانی از شهر هادرسفیلد توانست به جمع پنجاه نفر فینالست‌های مسابقه زیبایی در انگلستان راه پیدا کند. این دانشجوی ۲۰ ساله که در اینستاگرام فعال است، غالبا عکس‌هایی با لباس ‌های سنتی پاکستانی از خود منتشر می‌کند.

دختر شایسته 2018

جایزه سارا افتخار در رقابت های دختر شایسته انگلستان

 

سارا افتخار بعد از برنده شدن در مراسم دختر شایسته شهر هادرسفیلد راه پیدا کردن خود به فینال رقابت‌های دختر شایسته انگلستان را “فوق‌العاده” توصیف کرده است.

او در رقابت نهایی مغلوب آلیشا کویی شد که لقب دختر شایسته انگلستان در سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرد.

به نقل از بی‌بی‌سی، خانم افتخار که از بچگی عاشق حرفه آرایشگری بوده، گفت “من انتظار نداشتم تاریخ ‌ساز شوم. واقعا باعث افتخار من است. آنچه مورد توجه قرار می‌گیرد این است که من اولین زن باحجابی بودم که به فینال رسیدم، ولی واقعیت این است که من یک دختر معمولی هستم و همه ما فرصت و موقعیت مشابهی در این رقابت‌ها داشتیم.”

دختر شایسته

دختر شایسته پاکستانی 2018

 

سارا افتخار که علاوه بر درس خواندن به آرایشگری هم مشغول است، می‌گوید که برای تفنن و سرگرمی در این مسابقات شرکت کرده است.

او می‌گوید: “اگر من بخواهم مویم را بپوشانم و لباس معقولی بپوشم، چرا این باید مشکلی ایجاد کند؟ من هم در میان شرکت‌کننده‌ها یکی مثل بقیه بودم.”

او در اینستاگرام خود نوشته “تا ابد قدردان فرصت‌هایی است” که به خاطر فینالیست شدن در مراسم دختر شایسته در اختیار او قرار گرفته است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید