همه چیز از آویشن سبز پر خاصیت 

خواص آویشن گوناگون و متفاوت است و  وجود آویشن در آشپزخانه یک خانه می تواند اهالی آن خانه را از بسیاری از بیماری ها به دور بدارد در تانما از آویشن و خواص دارویی  گیاه آویشن بیشتر بخوانید .

آویشن موجب تصفیه و درمان بی خوابی و امراض جهاز هاضمه را دوا میکند.اگر 5 تا 10 گرم اویشن را در یک لیتر آبجوش دم کنیدو با کمی عسل به بیماران  مبتلا به تنگی نفس و کلیه و مثانه و درد مفاصل و سیاتیک مفید است.آویشن ضد تشنج وضد صرع و ضد نفخ است و تقویت بینایی و معده میکند.

برای جلوگیری از  ریزش مو  ۲۰ گرم اویشن را در یک لیتر آب جوشانده آن را هرچند روز یک بار به سر مالیده ضمنا در خوردن اویشن نباید زیاده روی کرد زیرا باعث بروز آلبومین  در ادرار خواهد شد. مواد موثره از تنتور و عصاره های الکلی پیکررویشی این گیاه برای معالجه سرفه، گلودرد، برونشیت و آسم استفاده فراوان میشود.آویشن باغی خلط آور است و برای معالجه سرفه مورد استفاده میباشد.

آویشن یک دئودورانت یا بو گیر طبیعی و فوق‌ العاده موثر میباشد.

 آویشن برای درمان آفت و بوی بد دهان :

آویشن یک گیاه ضدعفونی کننده و التیام بخش میباشد.برای همین می‌توان از آن برای درمان آفت‌ها و التهاب لثه و همچنین برای از بین بردن کابوس بوی بد دهان کار گرفته شود.

روش استفاده :

برای غرغره کردن یک لیوان آب را جوشانده و سپس یک قاشق چای‌خوری آویشن را در آن ریخته و به مدت 1 تا 2 دقیقه بجوشانید.محلول را صاف کنید و روزانه چند بار غرغره کرده و نتیجه را ببینید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید