همه چیز درباره درمان ترک های پوست با میکرونیدلینگ

برای جلوگیری از ترک پوست باید در زمان حاملگی از کرم های مناسب و چرب کردن پوست با روغن های طبیعی استفاده کرد همچنین اضافه وزن و گرفتن رژیم های لاغری (کاهش وافزایش وزن) نیز سبب پیدایش ترک پوست می شود که برای جلوگیری از آن حتما باید با پزشک در این مورد مشورت کرد .

اگر شما دچار ترک های پوستی هستید نگران نباشید هرچند که درمان ترک پوست بسیارسخت می باشد اما با این وجود روش های درمانی بدون جراحی می توانند کمک شایانی کنند.که یکی از این روش های غیر تهاجمی درمان ترک پوست ، می توان میکرونیدلینگ را نام برد .

در مطلب زیر درباره درمان ترک پوست با این روش ومراقبتهای لازم در خصوص ، درمان با میکرونیدلینگ و... بیان شده است با ما همراه شوید برای داشتن پوستی بدون استریا برای آشنایی با فواید میکرونیدلینگ ترکهای پوستی با ما همراه باشید :

میکرونیدلینگ چیست ؟

میکرونیدلینگ روشی است نوین که نتایج موفقیت آمیزی را در درمان ضایعات پوستی و زیبایی به دست آورده است. میکرونیدلینگ برای درمان ترک های پوستی به این روش عمل می کند که با تحریک کلاژن سازی سبب ترمیم و باز سازی ساختار و عملکرد پوست آسیب دیده می شود.

درمان ترک پوستی

درمان ترک پوستی

درمان ترک پوستی با میکرونیدلینگ به این صورت است که تعدادی سوزن بسیارنازک و ظریف و استریل با عمق و سرعت تعیین شده (که براساس نوع پوست و هدف مورد نظر مشخص می گردد) توسط پزشک به طور همزمان وارد لایه دوم پوست(درم) می شوند.

در این زمان سیستم ایمنی بدن فعال شده وموجب افزایش انتشار فاکتورهای رشد و تولید رشته های کلاژن و الاستین و همچنین افزایش ضخامت لایه اول پوست(اپیدرم) می گردد.

علل شایع ایجاد ترک روی بدن

از علل شایع ایجاد ترک روی بدن می توان به حاملگی ، کاهش وافزایش ناگهانی وزن اشاره کرد در کل دلایل ایجاد ترک روی بدن کشیده شدن پوست است . به علامت به جا مانده از این فرآیند، که مانند ترک روی پوست خودنمایی می کند استریا نیز می گویند .

درمان ترک پوستی

درمان ترک پوستی

پوست از فیبرهایی الاستین و کلاژن تشکیل شده است . الاستین و کلاژن شبیه به فنرعمل می کنند و باعث انعطاف، شادابی و جوانی پوست می شوند.زمانی که این فیبرها کیفیت خوبی نداشته باشند یا بیشتر از حد توانشان کشیده شوند خاصیت کشسانی خود را از دست می دهند و دچار عدم عملکرد می شوند و درنتیجه این نوارهای قرمزرنگ یا استریا به وجود می آید . این خطوط ابتدا صورتی تا بنفش رنگ هستند و سپس به تدریج سفیدتر می شوند و از وضوح آن ها کم می شود.

روش انجام میکرونیدلینگ ترکهای پوستی

روش انجام میکرونیدلینگ ترکهای پوستی به این صورت است که در ابتدا پزشک درمانگر بر روی ناحیه مورد نظر مقداری ماده بی حسی در محل موردنظر تزریق می نماید و یا اینکه از پماد بی حسی استفاده می کند . از بی حسی برای از بین بردن اندک درد و ناراحتی این روش استفاده می شود ولی استفاده از بی حس کننده اجباری نیست.

پس ازآن بر پوست فرد با استفاده از ابزار نیدلینگ و براساس الگوی خاصی سوراخ هایی ایجاد می شود. برای کسب بهترین نتیجه، ابزار نیدلینگ چندین باربر روی سطح موردنظر گردانده می شود میکرونیدلینگ ترک های پوستی به درمان آن بسیار کمک می کند. فرآیند میکرونیدلینگ بسته به مشکل پوست بیمار، بین 5 تا 60 دقیقه تکمیل می شود.

درمان ترک پوستی

درمان ترک پوستی

میکرونیدلینگ ترک های پوستی به طور فوق العاده ای سبب افزایش غلظت کلاژن در پوست می گردد و درهمچنین باعث منظم شدن رشته های کلاژن و الاستین در پوست آسیب دیده می شود. در سالهای اخیر میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش های کلاژن سازی ودرمان ترک پوست است که با توجه به هزینه بسیار کم نتایج حیرت انگیزی را در پی خواهد داشت .

عوارض میکرونیدلینگ

عوارض میکرونیدلینگ ترکهای پوستی : هرچند که میکرونیدلینگ روش بسیار موثر و تقریبا بدون عارضه است ولی موارد بسیاری عفونت و عوارض دیگری نظیر صدمه به پوست گزارش شده است که توسط افراد بدون تجربه انجام شده اند . یکی از شایع ترین عوارض آن اسکار یا عفونت به جای مانده از انجام این روش در آرایشگاه ها و مواردی است که فرد غیر پزشک این کار را انجام داده است .

اگر میکرونیدلینگ در مطب پزشک و توسط پزشک ماهر انجام گردد عوارض میکرونیدلینگ بسیار نادر است .

درمان ترک پوستی

درمان ترک پوستی

'مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ ترکهای پوستی

1- پیش از انجام میکرونیدلینگ برای درمان ترک پوست لازم است یک جلسه به عنوان مشاوره با پزشک داشته باشید وسوابق پزشکی شما بررسی شود

2- اطمینان حاصل کنید که سوزن ها یکبار مصرف و کاملا بهداشتی هستند.

3- اگر به جای ممبران پلاستیکی که نوعی واشر محافظ است ، فنر فلزی در کارتریج های دستگاه مشاهده کردید ، بدانید که این کارتریج ایزوله و ایمن نیست زیرا ممکن است شما را به ویروس هایی مانند( ایدز و یا هپاتیت ) که شاید در بیمار قبلی بوده است دچار کند. پس این قضیه را خیلی جدی بگیرید.

4- انجام میکرونیدلینگ را به یک پزشک متخصص بسپارید و به هیچ عنوان این کار را در آرایشگاه ها انجام ندهید.

5- چنانچه در گذشته برای درمان ترک پوست خود مراقبت های درمانی دیگری انجام داده اید پزشک رامطلع کنید .

مراقبت های بعداز میکرونیدلینگ

مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ ترکهای پوستی

1- از شستشوى صورت تا یک شبانه روز خودداری کنید .

2- به مدت 48 ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید .

3- ضروری است در مدت 72 ساعت و(هر سه ساعت یکبار) از ضدآفتاب فاقد رنگ و چربى حتما استفاده کنید .

4- هر یک ساعت یک بار از اسپری آب درمانی استفاده شود

5- استفاده از ترمیم كننده هر ٨ساعت تا برطرف شدن كامل آثار قرمزى

6- خودداری از قرار گرفتن در معرض نورخورشید تا ٧٢ساعت

7- كاهش كار با موبایل، لپ تاپ و …

8- پس از میکرونیدلینگ جهت کاهش سرخی والتهاب پوست بهتر است از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.

9- حتما پس از میکروبلدینگ بسیار آب بنوشید و میوه های حاوی ویتامین C میل کنید زیرا انجام این موارد در بهبودی هر چه سریع تر شما تاثیر دارد .

10- پس از انجام میکرونیدلینگ از انجام فعالیت های ورزشی که به تعریق پوستی می انجامد خودداری کنید.

درمان ترک پوستی

درمان ترک پوستی

نکته قابل ذکر این است که از قهوه ای شدن رنگ پوست خود پس از انجام میکرونیدلینگ نترسید .چرا که این امر کاملا عادی وطبیعی است چرا که در این مدت پوست در حال کلاژن سازی است و اگر صبر کنید پس از سپری شدن چند روز به جای پوست قهوه ای رنگ شاهد پوستی شاداب و جوان خواهید بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید