درمان ترک پوستی را با روش ها و راهکارهای متنوعی می توان انجام داد. از میان روش های درمانی، درمان ترک پوستی با درمارولر روشی مؤثر است که ضمن کلاژن سازی، به بهبود پوست کمک می کند. تانما در این مطلب به بیان فواید، عوارض و نحوه ی استفاده از درمارولر می پردازد.

درمارولر چیست؟

درمارولر دستگاهی است که از یک غلتک و چندین سوزن بسیار ریز تشکیل شده است. به وسیله کشیده شدن این دستگاه بر روی پوست مسیر ها و سوراخ های بسیار ریزی بر روی پوست به وجود می آید این عمل هم باعث کلاژن سازی پوست شده و هم باعث می شود کرم ها و محصولات ترمیمی پوست به راحتی به عمق پوست نفوذ کنند.

به طور معمول سایز سوزن های دستگاه درمارولر ۲ دهم میلیمتر تا ۲ میلی متر هستند. این روش باعث ایجاد منافذ خیلی ریز روی پوست میشه و کمک میکنه تا محصولات مراقبت از پوست راحتتر به عمق پوست نفوذ کنند و اثربخشی بهتری داشته باشند.

درمان ترک پوستی با درمارولر

درمارولر چیست

روش استفاده از درمارولر

1-برای انجام کار با این وسیله نباید فشار زیادی بر پوست وارد کرد و باید به آرامی آن را بر روی پوست حرکت داده و با احتیاط انجام شود.

2-بهتر است این عمل توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام گیرد.

3-نکته مهم دیگر اینکه قبل از استفاده از این دستگاه پوست باید تمیز و ضدعفونی شده باشد.

4-بهتر است روش درمانی درمارولر همراه با سرم ها، انواع ماسک صورت و دارو های ترمیمی پوست استفاده شود.

5-بهتر است غلتک این دستگاه را در تمامی جهات به صورت راست، چپ، افقی، عمودی و مورب کشیده شود.

6-هر منطقه از صورت حدود ۱۰ بار باید توسط این دستگاه لمس شود.

7-میزان استفاده از سرم، کرم ها و یا کوکتل های مزوتراپی توسط پزشک تنظیم می شود.

فواید درمارولر برای پوست

1-درمان چروک­ها

درمارولر می­تواند به پوست کمک کند که به صورت طبیعی چروک­ها را از بین ببرد زیرا در این نواحی، کلاژن و الاستین جدید تولید می­شوند. چروک­های عمیق­تر نیازمند درمان بیشتر هستند. معمولاً نتایج بعد از 3 تا 12 بار درمان ظاهر می­شوند که به شدت چروک­های شما بستگی دارد.

2-درمان جای زخم

این دستگاه می­تواند کلاژن و الاستین را تحریک کند که بی­نظمی­های پوست مانند جای زخم­ها را ترمیم کنند.

3-درمان کاهش مو

این دستگاه می­تواند با تحریک جریان خون و تولید هورمون­های بیشتری که برای افزایش رشد مو و افزایش فولیکول و اندازه مو موردنیاز هستند، پوست سر را تحریک کند. همچنین، جذب و تاثیر یک محصول نووعی مانند روگاین را افزایش می­دهد.

4-درمان آسیب نور خورشید

از آنجا که کلاژن، یک درمانگر داخلی فوق­العاده برای پوست است، درمارولینگ می­تواند پوست آسیب دیده از خورشید را جوانسازی و ترمیم کند. همچنین با تقویت جذب و کارایی محصولات درمانی نوعی، می­تواند بازیابی را تسریع کند.

5-درمان اختلال افزایش رنگدانه

درمارولر، موثرترین روش برای اختلال افزایش رنگدانه است اگر بی­نظمی­ها به سطح پوست نزدیک باشند. برای بی­نظمی­های لایه­های عمیق­تر، ممکن است جلسات درمانی بیشتری برای حصول نتیجه لازم باشد.

این دستگاه، افزایش رنگدانه را از طریق نرمال­سازی سلول­های رنگدانه (ملانوسیت­ها) درمان می­کند، پوست را لایه­برداری می­کند و جذب و کارایی محصولات شفاف­کننده پوست شما را افزایش می­دهد.

6-درمان رزاسه

این دستگاه می­تواند از طریق ضخیم­کردن اپیدرم­ها و تحریک رشد کلاژن، رزاسه را بهبود داده و قرمزی را کاهش دهد. همچنین، انتقال و کارایی مواد فعال محصولات درمانی­تان را بهبود می­دهد. درمارولر نمی ­تواند رزاسه گره­ای یا چرک­دار را درمان کند و نباید در این موارد به کار گرفته شود.

7-درمان علائم کشیدگی

با تحریک تولید کلاژن در پوست، درمارولر می­تواند علائم کشیدگی پوست را کاهش دهد، اما کاربر نباید انتظار نتایج چشمگیر داشته باشد. 3 تا 12 بار درمان برای دیدن نتایج موردنیاز است.

فواید و عوارض درمان ترک پوستی با درمارولر

فواید درمان ترک پوستی با درمارولر

اثرات جانبی استفاده از درمارولر

  • ایجاد التهاب و قرمزی پس از درمان
  • به وجود آمدن تبخال در پوست بعد از استفاده از این دستگاه
  • ایجاد خارش و یا احساس سوزش پس از درمان
  • به وجود آمدن آلرژی های پوستی در کسانی که به مواد فلزی حساسیت دارند.

مراقبت های بعد از استفاده درمارولر

  • پس از استفاده از این دستگاه ترجیحاً پوست خود را الکل ضدعفونی کنید.
  • به مدت ۲۴ ساعت از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید اجتناب کرده و پس از آن حتماً از ضد آفتاب هایی که دارای اس پی اف بالایی هستند، استفاده شود.
  • مصرف مواد آرایشی را تا ۲۴ ساعت به تعویق بیندازید.
  • بهتر است از کرم ها و سرم های ویتامینه و کلاژن ساز پس از درمان استفاده شود.
  • تا چند روز پس از درمان به وسیله کرم های نرم کننده و آبرسان پوست خود را مرطوب نگه دارید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید