درمان ترک پوستی را با روش های مختلفی می توان دنبال کرد اما در میان روش های درمان ترک پوستی ، درمان ترک پوستی در خانه بسیار رواج دارد و اثربخش است. تانما در این مطلب شما را با روش های خانگی و فوری درمان ترک پوستی آشنا می کند؛

روش های خانگی درمان ترک پوستی

1-درمان ترک پوستی با کره کاکائو

نصف فنجان کره کاکائو،یک قاشق غذاخوری روغن جوانه ی گندم، دو قاشق چای خوری موم زنبور عسل، یک قاشق غذاخوری روغن زردآلو، یک قاشق غذاخوری روغن ویتامین Eو یک قاشق غذاخوری روغن هسته پالم را با هم مخلوط کنید و آن را آن قدر حرارت دهید تا موم زنبور عسل کاملا آب شود.
این ترکیب را در ظرف در بسته ای که هوا وارد آن نشود، بریزید و در یخچال بگذارید. سپس این ترکیب را روی ترک های پوستی تان بمالید و چند دقیقه ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست تان شود .این کار را روزی دو تا سه مرتبه انجام دهید.

2-درمان ترک پوستی با روغن زیتون

مقداری روغن زیتون کف دستان خود بریزید و ناحیه شکم، و دور ناف و پهلوهای خود را به طور منظم ماساژ دهید. بلافاصله پس از مالیدن روغن روی ترک های پوستی حمام کنید. ممکن است این کار یک فرآیند زمان بر باشد، اما ارزشش را دارد. همچنین می توانید روغن زیتون را با آب و سرکه مخلوط کنید و به عنوان کرم شب از آن استفاده کنید. استفاده از روغن زیتون باعث لایه برداری و رطوبت پوست می شود.

درمان های خانگی ترک پوستی

درمان ترک پوستی با روغن زیتون

3-درمان ترک پوستی با آلوئه ورا

آلوئه ورا را از وسط برش دهید تا بتوانید بهترین ماده ژل مانندش را بدست آورید. حال می توانید آن ماده ژل مانند را روی شکم یا هر ناحیه ای که دچار استرچ مارک است،بمالید.اگر می خواهید مخلوط آلوئه ورا مؤثرتر شود،کاری که می توانید انجام دهید،آن است که آلوئه ورا را با کپسول باز شده ویتامین A و B مخلوط نمایید.این مخلوط نیز می تواند روی پوست مالیده شده و پس از مدتی با آب ولرم شسته شود.

4-درمان ترک پوستی با روغن کرچک

روغن کرچک را روی ترک های پوستی بمالید. سپس روی آن را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. حال یک بطری حاوی آب داغ روی آن بگذارید. 30 تا 40 دقیقه به همین وضع باشید این کار به درمان ترک های پوستی کمک می کند. گرما باعث می شود منافذ پوست باز شوند و جذب روغن راحت تر انجام شود.

5-کره ی شی

کره شی را روی نواحی مورد نظر ماساژ دهید و بگذارید به خورد پوست برود. این کار را چند مرتبه در طول روز تکرار کنید.

6-درمان ترک پوستی با ویکس

مقداری ویکس را روی ترک های پوستی بمالید و آن ناحیه را برای یک یا دو دقیقه ماساژ دهید. سپس این ناحیه را سلفون پیچ کنید و اجازه دهید یک شب وضعیت به همین حالت بماند. این کار را هر شب تکرار کنید تا ترک های پوستی به تدریج محو شوند.

درمان های خانگی ترک پوستی

درمان ترک پوستی با ویکس

7- درمان ترک پوستی با لایه برداری با شکر

شکر،آب لیمو و روغن بادام را در یک ظرف تمیز با هم مخلوط کنید. هنگامی که به خوبی با هم مخلوط شدند،این مخلوط را روی بخش هایی از پوست که دارای استرچ مارک است،قرار دهید. همچنین می توانید از آن روی نواحی از پوست که فکر می کنید ممکن است به لایه برداری نیاز داشته باشند نیز استفاده کنید.این کار می تواند هر روز انجام شود.

8-درمان ترک پوستی با لیمو

یک عدد لیمو را از وسط نصف کنید، نیمی از لیمو را با ملایمت روی علائم و ترک ها به صورت دایره وار بمالید. حداقل به مدت ۱۵دقیقه این حرکت را تکرار کنید. بدن را با آب ولرم آبکشی کنید تا کار به اتمام برسد. برای اثربخشی روزی یک بار این فرایند را تکرار کنید.

9- درمان ترک پوستی با ویتامین E

ممکن است مفید باشد که روغن ویتامین E را با یک مرطوب کننده بدون بو مخلوط کنید تا بوی آن در هنگامی که به پوست مالیده می شود،بیش از حد بد نباشد.به یاد داشته باشید که برای گرفتن بهترین نتایج،آن را صبح ها و شب ها قبل از خواب روی نواحی دارای استرچ مارک قرار دهید.

10-درمان ترک پوستی با اسید گلیکولیک

اسید گلیکولیک را روی نواحی دارای استرچ مارک قرار داده و با ملایمت مالش دهید.می توانید آن را یک روز کامل روی پوستتان قرار دهید. بنابراین مؤثرتر است که آن را پس از دوش گرفتن به پوستتان بمالید. به یاد داشته باشید که اگر اسید گلیکولیک را به پوستتان زدید،باید از ماندن زیر نور خورشید برای مدت طولانی اجتناب کنید چون ترکیب اسید گلیکولیک و نور خورشید ممکن است اثر بدی داشته باشد.

11- درمان ترک پوستی با پودر قهوه

پودر قهوه را با آب مخلوط کنید تا به خمیر تبدیل شود. روی ترک های پوستی تان را با استفاده از این خمیر بسایید. پوست تان را به آرامی، و با حرکات دایره ای شکل به مدت پنج دقیقه با این خمیر بسایید. سپس پوست تان را با آب گرم بشویید و روی آن مرطوب کننده بمالید. هم چنین می توانید برای کسب نتیجه ی بهتر یک یا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون یا ژل آلوئه ورا به این خمیر اضافه کنید.عمل لایه برداری را هر روز انجام دهید.

درمان های خانگی ترک پوستی

درمان ترک پوستی با قهوه

12-درمان ترک پوستی با روغن بادام

چند قطره روغن گیاهی مورد علاقه تان را به روغن بادام اضافه کنید و آن ها را به خوبی با هم مخلوط نمایید. چند ثانیه به این ترکیب حرارت دهید و سپس، آن را روی تمام نواحی ترک دار پوست تان بمالید. به مدت دو دقیقه با حرکات دایره ای شکل روی پوست تان را ماساژ دهید و سپس اجازه دهید به همان حالت خشک شود. این کار را روزی دو بار تکرار کنید.

13- درمان ترک پوستی با روغن بچه

بعد از یک حمام داغ، پوست تان را با حوله ی تمیز خشک کند و روغن بچه را به ترک های پوستی تان بمالید. آن ناحیه را خوب ماساژ دهید تا روغن جذب پوست تان شود. اجازه دهید روغن بچه به صورت طبیعی خشک شود. معمولا برای خشک شدن روغن بچه باید چند دقیقه صبر کنید. این کار را هر روز بعد از استحمام انجام دهید.

14- درمان ترک پوستی با جوش شیرین

جوش شیرین و آب لیمو را با هم ترکیب کنید تا به خمیر تبدیل شوند. این خمیر را روی نواحی ترک دار پوست بمالید و دور آن نواحی را سلفون بپیچید، و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید.سپس سلفون را از دور خود باز کنید و پوست تان را با آب گرم بشویید. این کار را هر روز انجام دهید تا ترک های پوستی تان بر طرف شوند.

15- درمان ترک پوستی با روغن درخت چای

این روغن گیاهی را با روغن حامل مورد علاقه تان ترکیب کنید و ترک های پوستی تان را با آن ماساژ دهید. اجازه دهید این روغن ها روی پوست تان بمانند تا جذب شوند. این کار را روزی دو بار انجام دهید.

روش های درمان خانگی ترک پوستی

درمان ترک پوستی با روغن درخت چای

16-درمان ترک پوستی با روغن آرگان

این روغن را روی ترک های پوستی تان بمالید و یک دقیقه ماساژ دهید. این روغن به آسانی جذب پوست می شود. بنابراین، آن را پاک نکنید یا از سطح پوست نشویید. این کار را با مداومت و پیگیری دقیق روز دو دفعه انجام دهید تا از شر ترک های پوستی خلاص شوید.

17-درمان ترک پوستی با سرکه سیب

سرکه سیب را در ظرف اسپری بریزید. سپس پیش از رفتن به تخت خواب ، سرکه سیب را روی ترک های پوستی تان اسپری کنید و صبر کنید تا خشک شود. صبح فردا، پوست تان را کاملا بشویید و خشک کنید. سپس از مرطوب کننده استفاده نمایید. این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.

18-درمان ترک پوستی با زردچوبه

زردچوبه را با خامه یا ماست تازه ترکیب کنید تا به صورت خمیر در بیاید. این خمیر را روی ترک های پوستی تان بمالید و اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند تا خشک شود. پوست تان را با آب گرم بشویید و بعد از خشک کردن، آن را مرطوب کنید. این کار را روزی دو مرتبه تکرار کنید تا ترک های پوستی تان محو شوند.

درمان های خانگی ترک پوستی

درمان ترک پوستی با زردچوبه

19-درمان ترک پوستی با روغن جوجوبا

چند قطره از این روغن را روی ترک های پوستی تان بمالید. برای چند دقیقه پوست تان را ماساژ دهید و سپس آن را به حال خود رها کنید. روزی دو تا سه مرتبه از این روغن استفاده کنید.

20-درمان ترک پوستی با روغن میوه گل سرخ

چند قطره از این روغن را روی ترک های پوستی تان بمالید و سپس با حرکات دایره ای شکل پوست تان را ماساژ دهید. آن را نشویید یا پاک نکنید و اجازه دهید روی پوست تان بماند. این کار را روزی دو بار تکرار کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید