مهار غول ریزش مو 

شاید برای شما هم شوکه کننده باشد، یک بالشت پر از مو و یا شانه‌ای که موهای شما در میان دندانه‌هایش خودنمایی می‌کنند، ریزش مو یکی از شایع‌ترین مشکلات در میان زنان و مردان است و همین شیوع بسیار این عارضه سبب شده است که درمان ریزش مو در میان همه انسان‌ها به یک مسئله مهم تبدیل شود. اگر شما هم این روزها از ریزش موهای خود به ستوه آمده‌اید این مطلب از تانما را از دست ندهید.

در سراسر جهان روش ‌های مختلف و داروهای متفاوتی برای درمان ریزش مو وجود دارد. روش‌ها و درمان‌های که گاه مؤثر و گاه بی‌تأثیر بوده‌اند اما بد نیست بدانید که برای این عارضه روش‌های سنتی، طبیعی و خانگی هم وجود دارد روش‌هایی که شاید از سایر روش‌ها ارزان‌تر و کم‌هزینه‌تر باشد اما در بسیاری از مواقع مؤثرتر و مفیدترند .در اینجا ما چند روش خانگی مؤثر برای درمان ریزش مو را به شما معرفی می‌کنیم.

پیشنهاد‌هایی برای تحریک رشد موهای شما

ترکیب فوق‌العاده سیر و پیاز

ریزش مو

ماسک سیر و پیاز

آب سیر و پیاز می‌توانند یک ترکیب فوق‌العاده برای تحریك رشد موی شما باشند، برای تهیه این ماسک ابتدا باید نصف یك پیاز قرمز متوسط را خردکرده و با چهار حبه سیر مخلوط‌کنید، سپس آن‌ها را به مدت 15 دقیقه با دو لیوان آب و دو قاشق غذاخوری دارچین بجوشانید. پس از گذشت 15 دقیقه آن‌ها را از روی حرارت‌ بردارید و به مدت چهار روز به همان صورت در جایی بگذارید بماند. پس از چهار روز محلول را صاف‌کرده و داخل شامپو خود بریزید و هر بار سر خود را با آن شست‌وشو دهید.

شیر و جو یک آنتی ریزش مو پرطرفدار

ریزش مو

درمان خانگی ریزش مو

 ترکیب شیر و جو می‌تواند یک ضد ریزش موی مؤثر و کارا باشد، تهیه این آنتی ریزش مو خانگی بسیار ساده است و شما برای آماده‌سازی آن تنها لازم است که  یک قاشق غذاخوری آرد جو، یک قاشق غذاخوری روغن بادام و یک قاشق غذاخوری شیر را مخلوط‌کنید و خمیر حاصل از آن را روی سر بمالید و پس گذشت دو دقیقه ماسک شیر و جو را با آب و شامپو بشویید.

ماسکی برای افزایش جریان خون

ریزش مو

کاهش ریزش مو

ماسك تخم‌مرغ و چای سبز (دم‌كرده) یک ترکیب جادویی برای افزایش جریان خون در پوست سر است. آماده‌سازی این ماسک کار سخت و غیرممکنی نیست و شما در مدت‌زمان کوتاهی می‌توانید این ماسک را آماده کنید. برای تهیه این ماسک باید  یک عدد تخم‌مرغ كامل را با چنگال بزنید و سپس یک قاشق غذاخوری چای سبز دم‌كرده را همراه با یک قاشق غذاخوری پودر خردل به آن اضافه كرده و به موهای خود بمالید و پس از گذشت 20 دقیقه موهای خود را با آب و شامپو بشویید.

خواص و فوق‌العاده از ترکیب تخم‌مرغ و آب سیب ‌زمینی

ریزش مو

روشهای طبیعی کاهش ریزش مو

 ماسك تخم‌مرغ و آب سیب‌زمینی از ترکیبات بی‌نظیر خانگی هستند که می‌توانند موهای ریخته از سر ما را برگردانند. اگر شما استفاده از روش‌های طبیعی را به داروهای شیمیایی ترجیح می‌دهید پس بهتر است دست‌به‌کار شوید  آب سه عدد سیب‌زمینی را بگیرید، یک عدد تخم‌مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط كرده و روی موهای خود بمالید و بعد از 15 دقیقه موهای خود را بشویید. استمرار در استفاده از این ماسک خانگی می‌تواند انبوهی را بار دیگر به موهای شما بازگرداند.

موی هایی پرپشت محصول مشترک ماست و تخم‌مرغ

ریزش مو

 ماسك تخم‌مرغ و ماست

 ماسك تخم‌مرغ و ماست یک انبوه‌ساز دیگر است که موهای شما را از فاز ریزش خارج کرده و به فاز رویش دعوت می‌کند این ماسک هم مانند خیلی از ماسک‌های خانگی دیگر دستوری ساده و قدرتی فوق‌العاده دارد. برای تهیه این ماسک باید یک عدد تخم‌مرغ، دو قاشق غذاخوری ماست ساده، یک قاشق غذاخوری روغن خردل و یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو را مخلوط كرده و روی موهای خود بمالید و پس از 30 دقیقه محلول را با آب از سر خود بشویید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید