لک صورت کارآمدترین روش برای درمان لیزر موج کوتاه , مانند لیزر qs می باشد. لیزر qs روش مناسبی برای رفع لک صورت بوده و بیش از یک دهه مورد استفاده قرار گرفته است.

اطلاعات جمع آوری شده در مورد پوست با لیزر QS ثابت می کند که افراد معمولاً تنها به یک جلسه ی درمانی نیاز داشته و آثار ناشی از آن بسیار قابل توجه خواهند بود. این کار وقت هدررفته برای رفت وآمد بیمار از خانه تا کلینیک را به حداقل می رساند. افراد مبتلا به ملاسما و لک التهابی صورت و یا افراد مبتلا به لک منتشر شونده ی صورت و لکه های قهوه ای، می توانند از روش درمانی که تانما پیشنهاد می کند استفاده کرده و ظاهر چهره ی خود را به حالت دلخواه برسانند.

لک صورت

لیزر صورت

لیزر q-switch

لیزر کیوسوئیچ یکی از تکنیک های مفید برای درمان لک های پوست که در اثر افزایش سن ایجاده شده اند مناسب می باشد .این لیزر بیش از یک دهه مورد استفاده بوده و توانسته است به خوبی لک های تیره سطح پوست را درمان نماید .

این دستگاه برای لکه های پوستی که به ابعاد کوچک و بزرگ اما با تعداد کمی بر روی پوست شما وجود دارد کاربرد دارد و اگر پوست شما دارای تعداد زیادی از لکه های قهوه ای است

بهتر است استفاده از دستگاه کیوسوئیچ را فراموش کنید زیرا پاسخ گوی لک های زیاد نیست

این دستگاه برای برجای ماندن لک های خورشیدی که بر روی قفسه ی سینه یا بازو و …. است موثر بوده و پاسخ گوی خوبی محسوب می شود.

این دستگاه دارای انرژی باایی است که وارد پوست شده و رنگدانه های پوستی که بر اثر تاتو و یا خالکوبی های با عمق زیاد است را ریز کرده و برای این مکانیسم گرما و داغی بالایی را به پوست وارد

می کند که البته این رمای بالا با خنک کننده ای که بر روی این دستگاه نصب شده است قابل کنترل است اما باید ناحیه مد نظر حتما بی حس گردد تا درد و سوزشی را بیمار حس نکند.

درمان لک صورت با لیزر

قبل از اینکه این درمان را شروع کنیم باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنیم.شما می توانید بعد از لیزر کیوسوئیچ به راحتی سر کارتان بروید و زندگی عادی خود را شروع کنید.

در هنگام درمان مناطق تحت درمان ابتدا دچار تورم خفیف و کبودی خفیفی می شوند و نهایتا در حدود یک هفته رنگدانه های پوست به تدریج از بین خواهند رفت.

برای از بین بردن لکه های کوچک رنگدانه ای چند ثانیه زمان کافیست و برای درمان کل لکه های صورت به حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

برای برداشتن یک لکه ی کوچک نیاز به ۳ جلسه ی درمانی و لکه های بیشتر به ۵ تا ۶ جلسه درمان نیاز خواهد داشت.

لیزر پوست جدیدترین تکنیک روی کار آمده در کلینیک های تخصصی پوست و مو می باشد که توسط یک متخصص پوست انجام پذیر بوده و با کارایی های خاص خود در درمان بیماری های پوستی

و امور زیبایی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

فواید این متد نوین از جمله: اثربخشی بالا، درد کم و عدم آسیب رسانی به پوست، توجه علاقه مندان به زیبایی پوست را به خود جلب نموده است.

لک صورت

درمان لک صورت با لیزر

لیزر Qs چیست

لیزر کیوسوئیچ برای از بین بردن و کمرنگ کردن لک های صورت در اثر افزایش سن استفاده می شود .این لیزر یکی از موثرترین روش ها برای درمان لک صورت می باشد.

این تکنیک تنها با یک جلسه می تواند ملاسما و لک التهابی صورت را کاهش داده و یا به طور کامل از بین برود.این لیزر با طول موج خاص (۱۰۶۴ نانومتر) بر روی پوست تابانده می شود

و توسط رنگدانه های پوست جذب می شود.

تعداد جلسات استفاده از دستگاه کیوسوئیچ چند نوبت است؟

در جلسه ی اولی که از دستگاه کیوسویچ استفاده می کنید ۷۵%الی ۸۵% مشاهده خواهید کرد که جای خالکوبی و یا تاتو و…… از بین رفته است پس از پایان جلسه ی دوم و سوم جواب ۱۰۰%را از این دستگاه مشاهده می کنید پس تعداد جلسات استفاده از دستگاه را تکمیل کنید.

لک صورت

چیست Qsلیزر

مزایای لیزر

همه انسان ها به دلیل گرایش قابل توجهی که به زیبایی و پاکیزگی دارند همیشه در تلاشند تا بتوانند با کشف راهکارهایی جدید و تازه نیازهایشان را برطرف کنند.

حذف موهای زائد سالیان درازیست که یک معضل زیبایی به شمار می رود و تاکنون روش های زیادی به میان آمده تا بتواند کمی اثربخش تر از روش های قبلی خود باشد.

استفاده از ژیلت و ابزارهای شیو کننده صورت و بدن و یا جایگزین شدن این روش ها با شیوه های دیگری مانند استفاده از موم باز هم نتوانسته به عنوان یک متد جدید برای بانوان و آقایان راضیکننده باشد و اما لیزر پوست چیست و چگونه این معضل را برطرف کرده است.

لیزر پوست با توجه به فواید ارزنده ای که دارد، امروزه به عنوان بهترین راهکار درمانی حذف موهای زائد و همچنین رفع اسکار، جای جوش ، درمان بیماری های پوستی و … توسط یک متخصص پوست در اکثر کلینیک های تخصصی پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد و توانسته است سطح رضایت تعداد بی شماری از مراجعه کنندگان را متوجه خود سازد.

لیزر علاوه بر کاربردهای درمانی در جوانسازی پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش که از پرتوهای نور با طول موج هایی متناسب استفاده می شود از بی حسی های موضعی بهره گرفته شده تا فرد بسیار راحت باشد. با توجه به نوع کاربرد مورد انتظار برای شخص، روند درمانی در یک جلسه از یک ربع تا چند ساعت ممکن است به زمان احتیاج داشته باشد.

به طور معمول لیزر پوست در موارد خفیف و جزئی به یک جلسه درمانی و در موارد عمیق به چندین جلسه برای بهبود کامل و پدیدار شدن یک نتیجه موفق نیاز خواهد بود.

لک صورت

مزایای لیزر

افراد مناسب برای لیزر Qs

تمام کسانی را که سلامت عمومی کاملی دارند و پوست های تیره ندارند می توانند از این درمان استفاده کنند.

نحوه درمان با لیزر Qs

کاربردهای لیزر کیوسوئیچ Qswitch Neosys :

 • حذف و پاک کردن کامل تاتو و خالکوبی صورت و بدن .
 • حذف خالکوبی و خال های مادر زادی بدن و صورت .
 • حذف لکهای پوستی و کبودی ، لکه های قهوه ای .
 • حذف خال و کک و مک پوست بدن و صورت .

مراقبت های بعد از لیزر Qs

بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ پوست دچار التهاب و قرمزی می شود که به مرور زمان پوست شروع به ترمیم خود می کند و پوسته پوسته می شود و درمان طولانی مدتی دارد پس بهتر است که صبور باشید تا طول درمان آن به پایان رسد لازم به ذکر است که بعد از انجام لیزر کیوسوئیچ از آفتاب دوری کنید تا دوران نقاهت آن به پایان رسد زیرا آفتاب باعث بروز کک و مک به روی پوست می شود.

نکته:اگر دارا پوستی هستیدا که بعد از زخم گوشت اضافه می سازد از استفاده از این دستگاه خودداری کنید.

فواید لیزر Qs

 • رفع و درمان ملاسما
 • از بین بردن لکه های قهوه ای صورت
 • از بین بردن کک و مک
 • لکه های جای جوش
 • پاک کردن تاتو
 • قارچ ناخن
 • از بین بردن خال های مادرزادی
 • کم خطر بودن

عوارض جانبی لیزر Qs

بروز لک های قهوه ای و قرمز بعد از درمان طبیعی است که بعد از مدتی پوسته پوسته شده و از بین می روند این مورد به خودی خود درمان می ود اما در مواردی که نادر است سبب زخم و عفونت

می شود که باید به پزشک مراجعه کنند

بعد از درمان با این روش باید مراقبت هایی که پزشک توصیه کره را حتما انجام دهیم و اجتناب از نور آفتاب ضروری است .

روش های جایگزین لیزر Qs

لک صورت

رفع لک صورت با لیزر

یکی از ساده ترین و بی خطرترین روشها که البته کارایی آن بالا نیست، لایه برداری پوست میباشد. از دیگر روشهایی که به وفور مورد استفاده قرار میگیرند، میتوان موارد زیر را نام برد که این روش ها ، روش های جایگزین لیزر QS نیز هستند:

رفع تاتو با استفاده از لیزر Qs

روش استاندارد طلایی برای از بین بردن تاتو است که نتایجی عالی و قابل پیش بینی با ایمنی خوب برای بیمار تعیین میکند.با استفاده از این روش پالسهای پرقدرت لیزر در کسر بسیار کوچکی از ثانیه وارد پوست میشود و رنگدانه های ناتو را هدف قرار میدهد .

بعد از تکه تکه شدن قطعات رنگدانه ای تاتو توسط لیزر این قطعات در اختیار ماکروفاژهای پوستی قرار داده میشود و بعد از اینکه ماکروفاژها این قطعات را بلعیدند از محیط دور شده و توسط

سیستم لنفاوی دفع میشوند.

در طول سالهای جاری تکنیکهای زیادی برای از بین بردن تاتو ابداع و بکار برده شده اند مثل درم ابرژن،سال ابرژن ،فریز،لیزر دی اکسید کربن ،جراحی و غیره.

ولی استفاده از لیزر کیو سوییچ با عوارض جانی اندک و تاثیر گذاری زیاد انقلابی در رفع تاتو در جهان ایجاد کرده است و سایر روشهای قدیمی را تحت تاثیر قرار داده است. ترکیبات رنگی زیاد در حاملهایی متفاوت برای تاتو وجود دارد این مواد میتواند گیاهی و یا شیمیایی باشد.

هنوز علت ماندگاری تاتو در پوست بطور دقیق شناخته نشده است ولی ظاهرا این مواد در درم در داخل سلولهای فیبروبلاست و ماکروفاژها و هیستیوسیتها بطور طولانی مدت میمانند ولی اگر

تاتویی در لایه سطحی پوست تزریق شود همزمان با تعویض دوره ای اپیدرم دفع و محو میشود.

با استفاده از لیزر کیو سوییچ انرژی نوری همگرای زیادی در تاتو ثانیه وارد پوست میشود و بصورت انتخابی بسته به طول موج لیزر رنگ خاصی را هدف قرار میدهد.

حسن این روش در این است که فقط قطعات رنگی مرتبط با طول موج لیزری وارد شده به پوست مورد هدف قرار میگیرند و بافتهای جانبی از سوختگی در امان باقی می مانند.

سه لیز کیو سوییچ با طول موجهای متفاوت و میزان نفوذ متفاوت و جذب رنگی مختلف برای از بین بردن تاتوها وجود دارند.
لیزر کیو سوییچ الکساندریت با طول موج 755نانومتر و مدت زمان پالسی 50 تا 100 نانو ثانیه.
لیزر کیو سوییچ ان .دی .یاگ با طول موج 1064 و 532 و مدت زمان پالسی 5 تا 10 نانو ثانیه.
لیزر آخر از نظر طول موج و فلوئنس و آسیب کمتر به اپیدرم برای رفع تاتوهای آبی و سیاه در الویت است.

همانطور که قبلا گفته شد لیزر کیو سوییچ ایده آل ترین لیزر برای رفع تاتو میباشد و مکانیسم آن تکه تکه کردن پیگمانها و ذرات جوهر تاتو به کمک انواج قوی نوری که در کسر بسیار کوچکی از ثانبه ساطع میشود می باشد این قطعات خرد شده و کوچک بتریج اوسط ماکروفاژها جذب و دفع میشوند. و تاتوها کم کم کمرنگ میشوند.

طریقه دفع شدن این قطعات یا از طریق سیستم لنفاوی و یا از طریق لایه اپیدرمال پوست می باشد.سایز قطعات جوهر تاتو بین ده تا صد نانومتر و عموما در عمق 1.1و2.9میلیمتر قرار گرفته اند.

در حین انجام لیزر بخارو حبابهای داخل سلولی ایجاد میشود که سفید شدن ضایعه بعلت همین موضوع بوده و موقتی می باشد .

صدای انفجاری کوتاهی که در حین لیزر ضایعه شنیده میشود مربوط به پدیده تخریب نوری ضایعه توسط لیزر می باشد.

متغیرهای زیادی برای تاثیر لیزر بر روی تاتو وجود دارد از قبیل وجود رنگهایی غیر از سیاه و قرمز،سطح لیزر بیش از سی سانتیمتر مربع،وجود تاتو روی ساق پا و یا پا،گذشت کمتر از یکسال از انجام تاتو،فواصل درمانی کمتر از شش تا هشت هفته و سیاه شدن تاتو بعد از لیزر که تاثیر منفی در رفع و پیش آگهی درمانی تاتو دارند.

گذشته از پارامترهای فوق جنس پوست ،ناحیه تاتو،مقدار و نوع جوهرو تکنیک انجام تاتو در درمان با لیزر تاثیر مستقیم دارند.

روش جدیدتر برای درمان موثرتر تاتو استفاده همزمان لیزر اولتراپالس دی اکسید کربن و لیزر کیو سوییچ nd-yag می باشد.نتیجه این که لیزرهای کیو سوییچ با هدف گیری انتخابی رنگها و بر اساس پدیده تخریب نوری بطور موثری در درمان تاتوهای آماتور ،تخصصی وتروماتیک بدون ایجاد اسکار و سوختگی و تغییر رنگ شدید نقش دارند.

جدیدا لیزرهایی با زمان تابش موجی در حد پیکوثانیه وارد بازار شده اند که قدرت فوق العاده ای در درمان بی عارضه تاتو دارند.

لک صورت

رفع تاتو با استفاده از لیزرQs

درمان لک صورت با لایه برداری مکانیکی پوست

فرآیندی كه سلول های مرده از روی سطح پوست برداشته می شوند را لایه برداری می گویند چون قدرت پوست برای دفع این سلول های مرده با افزایش سن كاهش می یابد و باید با یك عامل خارجی كار را انجام داد تا هم مشكلات پوستی حل شوند و هم پوست صاف و زیبا شود. این فرایند به 3 روش انجام می شود: شیمیایی، مكانیكی با لیزر و روش های خانگی.

در درمان لک صورت با لایه برداری مکانیکی پوست مواد ساینده ای وجود دارد كه مثل سنباده روی سطح پوست كشیده می شوند و سلول های مرده را از روی آن سطح پوست برمی دارند كه به دنبال استفاده از آن تاثیر و نفوذ داروهای پوست، چند برابر گشته و بنابراین كمك مهمی برای درمان دارویی مثلا بهبود لك های صورت است.

لک صورت

درمان لک صورت با لایه برداری مکانیکی پوست

درمان لک صورت با لایه برداری پوست با لیزر CO2

درمان لک صورت با لایه برداری پوست با لیزر CO2 از روشهای رایج درمان لک صورت است .لیزر CO2 یك ناحیه از پوست را به صورت سراسری لایه برداری می كند.لیزرها در پزشکی زیبایی به دو دسته کلی لیزر لایه بردار و لیزر غیر لایه بردار تقسیم می شوند و هر کدام از این ها، به لیزر فراکشنال و غیر فراکشنال تقسیم می شوند.لیزر CO2 فرکشنال یکی از معروف ترین لیزرها در پزشکی است.

لیزرهای فرکشنال تنها نواحی خاصی از پوست را هدف قرار داده و نواحی نقطه نقطه مانند ایجاد کرده و نواحی مابین نقاط عملا بدون آسیب دیدگی و تاثیرگذاری باقی می مانند.

ولی لیزرهای غیرفرکشنال، کل ناحیه هدف را تخریب می کنند. در نتیجه لیزر فرکشنال تنها باعث آسیب جزئی به پوست شده و پوست بسیار سریع تر از حالت غیر فرکشنال ترمیم می یابد.

به نظر می رسد که لیزر فرکشنال برای لایه برداری پوست همانند لیزر غیر فرکشنال به نتایج خوبی در بهبود پوست، با عوارض جانبی کمتر، دست پیدا می کند.

در این روش ها یک ناحیه از پوست توسط انرژی نور هدف قرار داده شده و تخریب می شود. گاهی اوقات به این روش ها لیزر جای زخم، لیزر جای جوش و لیزر جای بخیه نیز گفته می شود.

اگر درنظر دارید لیزرCO2 فراکشنال انجام دهید، باید قبل انجام لیزر و مناسب بودن آن برای شما توسط پزشک و با توجه به شرایط شما مشخص شود. در صورتی که سوالی در زمینه درمان لک صورت با لایه برداری پوست با لیزر CO2 دارید باید سوالات خود را از پزشکان مربوطه بپرسید.

لک صورت

درمان لک صورت با لایه برداری پوست با لیزر CO2

درمان لک صورت با لایه برداری شیمیایی پوست

اسیدها و آنزیم های خاصی باعث از بین رفتن سلول های مرده می شوند در حقیقت در درمان لک صورت با لایه برداری شیمیایی پوست یك سوختگی شیمیایی خفیف و كنترل شده در پوست به وجود می آید و سلول های مرده پس از جدا شدن، جای خود را به سلول های سالم و جوان می دهند، لایه برداری براساس نوع ماده به كار رفته، غلظت آن و مدت زمانی كه مواد فوق روی پوست باقی می مانند است.
لایه بردار شیمیایی خانگی
آنزیم های طبیعی كه به عنوان لایه بردار استفاده می شوند، معمولا از آناناس، انبه و كدو تنبل گرفته می شوند. آنزیم های درون این میوه ها را می توانید در ماسك های خانگی خود به كار ببرید و از پوست تان لایه برداری كنید. البته این آنزیم های لایه بردار در قارچ، گیلاس، تمشك، انار ، انگور، گوجه فرنگی ، هلو، خیار، توت فرنگی و زرد آلو و... نیز وجود دارد.

لک صورت

درمان لک صورت با لایه برداری شیمیایی پوست

درمان لک صورت با لیزر پی دی ال

درمان ضایعات پوستی با لیزر پالسی رنگی یا PDL یکی از روش هایی است که سریع ترین رشد را در درمان های جوان سازی (ضدپیری) و عمل های زیبایی داشته،

چراکه این روش نسبت به درمان های سنتی، نتایجی چشمگیر با حداقل عوارض به دنبال دارد و زمان کوتاه تری برای بهبودی نیازدارد.

میلیون ها نفر از مردان و زنان از روش درمان ضایعات پوستی با لیزر PDL برای درمان طیف گسترده ای از وضعیت های خاص پوستی بهره گرفته اند.

درمان پوست با لیزر PDL یک روش سریع، بسیار دقیق و به معنای واقعی بدون درد برای درمان طیف گسترده ای از تغییرات رنگ پوست و وضعیت های پوستی مختلف می باشد.

درمان پوست با لیزر PDL ایمن بوده و کاربرد آن برای مردان و زنان در همۀ سنین اثبات گردیده است.

هرچند بیشترین درمان با این لیزر در ناحیۀ صورت انجام می شود، اما در نواحی گردن، قفسۀ سینه، دست ها، بازوها، پاها و ناحیۀ پشت نیز می توان از آن استفاده نمود.

بیمارانی که دارای شرایط زیر باشند ممکن است نامزد درمان پوست با لیزر PDL باشند:

 • چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست
 • آسیب های ناشی از نورخورشید
 • روزاسه یا التهاب و قرمزی مزمن پوست صورت
 • لکه های رنگدانه ای قهوه ای روی پوست
 • رگ های خونی روی صورت
 • رگ های خونی روی پا
 • اثرات بجا مانده از آکنه
 • پسوریازیس (صدفک یا تکه های نقره ای، ضخیم، خشک و خارش دار ناشی از تجمع سلول های پوست)
 • لکه های قرمز مادرزادی بر روی پوست (ازجمله لکه های ماه گرفتگی )
 • آنژیوم (Angioma) یا تومورهای خوش خیمی که منشأ آ ن ها سلول های جدار عروق خونی یا لنفاوی است.
 • دریاچه های وریدی (لکه هایی به رنگ آبی تیره یا بنفش که بر اثر تابش آفتاب در نواحی اطراف لب، صورت و گوش ها پیدا می شود و عموماً در سالمندان مشاهده می شود)
 • قرمزی ناشی از کشیدگی پوست
 • زگیل
لک صورت

درمان لک صورت با لیزر پی دی ال

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید