با بالا رفتن قیمت دلار برخی از سودجویان دست به کارهای عجیبی زده اند عکس پیرمردی به تازگی منتشر شده است که می گویند این پیرمرد خانه اش را فروخت و اقدام به خرید دلار کرد او بعد از پایین آمدن قیمت دلار روی زمین نشسته و به حال خودش زار زار گریه کرد این پیرمرد ۱۲۶ هزار دلار از قیمت ۱۴ تومان را التماس می کند ولی کسی دلار به این قیمت را نمی خرد و دلالان به او گفته اند که دلارهایش را بیشتر از ۱۱۳۰۰ نمی خرند با این شرایط ۳۵۰ میلیون تومان ضرر می کند.

فروش خانه به دلیل خرید دلار

یکی از عکس‌هایی که از دیروز در کانال‌های تلگرامی منتشر شد و حتی به برخی از رسانه‌ها رسید تصویر پیرمردی بود که روی زمین نشسته بود و زار زار به حال خودش گریه می‌کرد.

در توضیح این عکس که بُرش نیز خورده بود، نوشته‌اند: «التماس مردی برای فروش ۱۲۶هزار دلار بالای ۱۴۰۰۰تومان. او خانه اش را فروخته و دلالان به او گفتند بیشتر از ۱۱۳۰۰ نمی‌خرند. با این شرایط ۳۵۰ میلیون ضرر کرده!»

دلار

پیرمرد

اما اصل ماجرا چیز دیگری بود! اگرچه بسیاری از کسانی که دلاررا با قیمت‌های کاذب بیش از ۱۶ هزارتومان خریده بودند در حال حاضر و در شرایط سقوط دلار به حدود ۱۰ هزار تومان ضرر می‌کنند اما آنچه به عنوان «عکس یک پیرمرد ضررکرده ایرانی» منتشر شد، تصویری جعلی بود.

در واقع اصل این تصویر، یکی از معروف‌ترین عکس‌های ثبت شده بعد از بحران مالی دولت یونان و ورشکستگی این کشور است.

جعلی بودن عکس پیرمرد

این عکس متعلق به گئورگس چاتزیفوتیادیس؛ بازنشسته ۷۷ ساله یونانی است. او پس از آنکه به ۴ شعبه بانک در شهر تسالونیکا مراجعه کرد تا حقوق بازنشستگی همسرش را بگیرد، نتوانست به خواسته‌اش برسد و تصویرش هنگامی که در حالتی شکست خورده بر روی زمین نشسته توسط ساکیس میترولیدیس عکاس آژانس خبری AFP ثبت شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید