دوران نامزدی دوران شیرینی است، بعد از مرحله سخت خواستگاری و آن استرس های بله برون و شیرینی خوران و … باید روزهای خوشی در انتظار زوج باشد. بعضی ها برای این دوره توصیه های عجیبی دارند؛ مثلا به دخترها می گویند در این مرحله باید خودتان را بگیرید و کمی ناز کنید. آیا واقعا این توصیه درستی است؟ واقعا در دوره نامزدی باید چطور رفتار کرد؟

نامزدی از اسمش پیداست؛ یعنی نامزدی! نامزدی مرحله ای است برای شکل گیری یک زندگی جدید؛ یعنی قرار است گزینه ای باشی برای ازدواج و ادامه مسیر زندگی تا آخر. پس به سلامت گذر کردن از آن، آنطور که به نظر می رسد کار آسانی نیست. خیلی از نامزدی ها قبل از رسیدن به مرحله اصلی به پایان رسیده و خیلی ها هم البته با موفقیت رفته اند مرحله بالاتر.

خیلی از کارشناسان، دوران نامزدی را مرحله نیمه نهایی یک ازدواج می دانند و خود ازدواج را فینال. البته درست رفتار کردن در این مرحله کار هر کسی نیست و کاربلدی می خواهد. در این مرحله باید کمی خودتان را بگیرید اما نه آنطو رکه طرف پس بزند.

دوران نامزدیپ

اگر وقت نداشتید و برای مثال قرار است آن روز با دوست های دانشگاه تان بیرون بروید یا قرار سینما دارید، به هیچ وجه قرارهایتان را به هم نزنید و خوشمزه بازی درنیاورید که قرار با دوست هایم را کنسل می کنم و با تو می آیم.

خلاصه اینکه خانم های محترم اگر دلتان می خواهد از این مرحله سخت به سلامت بگذرید حتما این نکته ها را رعایت کنید. خیلی ها این نکته ها را رعایت نکردند و به فینال نرسیدند، از ما گفتن بود.

قرار را به خاطر قرار به هم نزنید

دوران نامزدی یعنی رفتن به سینما و تئاتر و کنسرت و نمایشگاه و پارک و طبیعت و … اما مراقب باشید؛ اگر نامزدتان درست چند روز بعد از نامزدی با شما تماس گرفت تا قرار دیدار و سینما و پارکی را با شما برنامه ریزی کند، خیلی زود و مثل ذوق زده ها قبول نکنید. قبل از اینکه جواب نهایی را بدهید اول چند لحظه ای از او وقت بخواهید و مثل آدم های با کلاس و با برنامه ببینید برای آن روز خاص وقت دارید یا نه. اگر وقت داشتید که بعد از چند دقیقه – باز هم نه بلافاصله – بگویید؛ «بله مشکلی برای دیدن شما وجود ندارد».

و اما… اگر وقت نداشتید و برای مثال قرار است آن روز با دوست های دانشگاه تان بیرون بروید یا قرار سینما دارید، به هیچ وجه قرارهایتان را به هم نزنید و خوشمزه بازی درنیاورید که قرار با دوست هایم را کنسل می کنم و با تو می آیم.

می دانم در دلتان آشوب است که قرار را قبول کنید اما یک کم جلوی خودتان را بگیرید تا بعدها به نفع تان باشد. اگر شما از روز اول برای برنامه ها و قرارهایتان احترام قائل شوید، مطمئنا نامزدتان را هم مجبور می کنید که به قرارهای شما احترام بگذارد.

اعتماد به نفس فراموش نشود

اگر با هم به میهمانی خانوادگی یا جشن عروسی می روید از همان اول کار به هیچ وجه دنبال تایید و نظر مثبت نامزدتان نباشید. شما از روز اول باید اعتماد به نفس داشته باشید. قرار نیست از روز اول او به شما بگوید چه لباسی به شما می آید و چه بپوشید و چه نپوشید. پس با خیال راحت لباس مورد نظرتان را بپوشید و راه بیفتید. باید به خودتان مطمئن باشید. قرار نیست او مدام به شما بگوید که زیبا شده اید یا نه. شما خودتان زیبا هستید.

اگر از روز اول نظرش را به شما تحمیل کند تا آخر عمرتان باید به نظر او لباس بپوشید و غصه بخورید. خود کرده را هم تدبیر نیست. تو باید ارزش خودت را بدانی. قدم اول را هم محکم بردار.

جواب به پیامک با تاخیر

روزهای اول نامزدی یعنی حرف های عاشقانه و پیامک های گاه و بیگاه. اگر نامزدتان به شما پیامک زد مثل موشک از جایتان نپرید و بلافاصله جوابش را ندهید. اینطوری فکر می کند شما بیکار نشسته بودید تا او یک پیامک بزند و از جا بپرید. پیامک که رسید خیلی آرام آن را بخوانید. چند نفس عمیق بکشید و بعد از چند دقیقه؛ برای مثال بین پنج تا هفت دقیقه جواب بدهید. نگران نباشید، به هیچ وجه اتفاق بدی نمی افتد. بگذارید کمی هم او منتظر شما بماند. اگر جواب پیامک هایش را ضربتی بگیرد از شور و هیجان می افتد و دیگر محال است با اشتیاق روز اول برایتان پیامک های عاشقانه بزند. مردها را باید کمی منتظر گذاشت، اصلا نترسید؛ این فرمول ها همیشه جواب داده.

وقت بازی را از او نگیرید

مردها برای خودشان دنیای متفاوتی دارند. دنیایشان را تصرف نکنید که وارد مرحله خطرناکی می شوید. مردها عاشق وقت گذرانی و تفریح و بازی با دوستانشان هستند. این البته حق مسلم آنهاست پس لطفا به این حق احترام بگذارید.

اگر با دوستانشان زمین فوتبال اجاره کرده اند و قرار است یک بازی جانانه و رو کم کنی برگزار کنند، سریع برای خودتان برنامه نچینید. اگر قرار است او به شما و برنامه هایتان احترام بگذارد شما هم باید با لبخند ساک فوتبال را دستش بدهید و برایش آرزوی موفقیت کنید.

مردها از محدودیت می ترسند. اگر از روز اول و دوران نامزدی احساس خطر کنند، شاید این مرحله را به پایان نرسانند. فوتبال و منچ و مار پله و دوز و گرگ و پلیس هم ندارد، مردها عاشق بازی کردن هستند.

خیلی رمانتیک نشوید

کادو دادن خیلی خوب است، بله اما حد و اندازه دارد. به هیچ وجه قرار نیست همان روزهای اول همه پس اندازتان را بدهید ادوکلن و پیراهن مارک دار و کیف پول چرم گاومیش! و کفش پوست مار بخرید. بازی را یادتان نرود. اول باید او برای شما کادو بخرد، اولین کادو و دومی و سومی را که خرید شما هم دست به جیب شوید و کتاب یا خودکار یا خودنویسی بخرید با یک شاخه گل.

اولین کادو به هیچ وجه نباید گرانقیمت و آنچنانی باشد. بعدها کلی وقت دارید تا برایش کادوهای گرانقیمت و برند و و مارک دار بخرید. روز تولدش را هم لطفا منفجر نکنید. یک تبریک ساده با یک کادوی کوچک کافی است. دیده شده بعضی ها برای تولد نامزدشان با هلی کوپتر روی سرش گل رز ریخته اند، البته این آخرین جشن تولدشان هم بوده.

دوران نامزدی

اگر با دوستانشان زمین فوتبال اجاره کرده اند و قرار است یک بازی جانانه و رو کم کنی برگزار کنند، سریع برای خودتان برنامه نچینید. اگر قرار است او به شما و برنامه هایتان احترام بگذارد شما هم باید با لبخند ساک فوتبال را دستش بدهید و برایش آرزوی موفقیت کنید.

نامزد خود را تحسین کنید

همیشه و همه جا به ویژه در میان اقوام و فامیل از تحسین همسرتان در مواقعی که مستحق آن است دست بر ندارید. نشان دهید کارهای طرف مقابلتان و خوب ظاهر شدن او برای شما مایه افتخار است.

محبت کردن و مورد محبت واقع شدن به ما می فهماند که یک قدم جلوتر هستیم و از حس نیت طرف مقابل در مواقعی که اختلافی به وجود می آید، خیالمان راحت تر می شود که اگر صحبتی هم پیش می آید برای بهبود رابطه است. با تحسین و احترام می توانیم به همسرمان بفهمانیم که از با او بودن احساس خوشبختی می کنیم و خودمان هم برای بیشتر شدن این لحظات تلاش می کنیم و خود این قدم بزرگی در بهبود روابط است. دنیای همدیگر آشنا شوید هر چه قدر به علایق و سلایق نامزد را بیشتر بدانید ، ساده تر می توانیم با او ارتباط برقرار کنید.

با اهمیت دادن به علایق نامزد به او بفهمانیم که من نگران تو هستم و حواسم هست به تو و این که به هر دلیل ناراحت باشی برایم سخت است، پس تمام تلاشم را می کنم که تا جایی که امکان داشته باشد از آگاهی خودم برای بهتر شدن اوضاع استفاده کنم. حالا هرچقدر که ما از هم آگاهی داشته باشیم، تنوع ما برای انجام کاری بیشتر است و قطعاً خلاقیت بیشتری از خود نشان می دهیم. پس با هم غریبگی نکنید و به چیزهایی که برای خودتان و همسرتان مهم است، توجه بیشتری داشته باشید.

در کارهای خاص از هم کمک بگیرید

شریک کردن نامزد در کارهایی که به نوعی تخصصی شما در خانه و خانواده است، یک حس همدلی و لذت آور به ارمغان می آورد. وقتی برای نصب دزدگیر در منزل یا انتخاب رنگ اتومبیل یا تعمیر بخشی از منزل از همسرتان هم فکری و نظر می خواهید و حتی یک دیوار را انتخاب می کنید که به اتفاق رنگ کنید این حس را در زن خانه ایجاد می کند که اولاً تمام عواقب کار همسرتان را گردن گرفته اید و خود این به مهم بودن همسرتان در نگاه شما را نشان می دهد و هم اون زمانی که در حال انجام دادن آن کار هستید مطمئناً جزء فراموش نشدنی زندگیتان می شود. و هرچه میزان این خاطرات بیشتر باشد، کمتر در روابطتان به اتفاقات بد فکر می کنید.

مردان دوست دارند کارها را تیمی انجام دهند و از این لذت می برند. پس وقتی از او بخواهید که در کاری به شما کمک کند مطمئنا جزء یکی از لذت بخش ترین لحظات با هم بودنتان می شود.از طرفی در همسرتان این حس را ایجاد می کند که به نظر او، وقتی در کارهایی که خودتان در آن تخصصی دارید، نیازمندید و همین باعث یک نوع رفتار محبت آمیز دیگر می شود که دلیلی دیگر بر حسن نیت و دلسوز بودن فرد نسبت به رابطه است.

دوران نامزدی

دخترانی که می خواهند با احساس و عاطفه باشند دخترانی هستند که واقعا دنبال شوهر و زندگی هستند و دوست دارند درباره همه چیز گفت و گو کنند. اما در میان مسیر ازدواج همه چیز را خراب می کنند و شما را به خاطر بی توجهی سرزنش می کنند.

سردرگمی در دوران نامزدی

مسیر دست یابی به یک زناشویی همراه با عشق پر از ناهمواری و دست انداز است. مشکل دنیای واقعیت این است که فرصت آشنایی با فرد رویاهای شما اغلب به راحتی دست نمی دهد و امکان ملاقات او فراهم نمی شود. یک امکان ملاقات با فرد نظر در محل کار است و همچنین امکان آشنایی با دوستان و آشنایان وجود دارد.

شما آقایان توجه کنید

دخترانی که می خواهند با احساس و عاطفه باشند دخترانی هستند که واقعا دنبال شوهر و زندگی هستند و دوست دارند درباره همه چیز گفت و گو کنند. اما در میان مسیر ازدواج همه چیز را خراب می کنند و شما را به خاطر بی توجهی سرزنش می کنند. شما می توانید هر چیزی را به آنها بگوئید و مطمئن باشید که همه چیز را درک خواهند کرد. آنها صمیمانه دوستان دارند اما مشکل در این جا است که وقتی جلوی روی نامزدتان ساعت ها وقت می گذارید این صدای خنده مردان را به وحشت می اندازد.

آن گروه آقایانی که خیال می کنند نشان دادن پول و خرج کردن دسته های بزرگ اسکناس فکر خوبی است و هر زنی را به زانو در می اورد توجه کنند. برای مثال رو کردن کارت اعتباری طلایی در اولین دیدار ممکن است در دیدار بعدی نتیجه عکس بدهد. خانم ها غذا خوردن در رستوران را دوست دارند ولی اگر مرد سوار بر یک ماشین گران قیمت خانمی را به صرف شام دعوت کند این زن حتما فکر خاصی راجع به او می کند چون اگر در قرار بعدی با یک ماشین مدل پایین تر بیاید و ریشش هم اصلاح نکرده باشد چون قدرت خرید حتی یک بسته تیغ را هم ندارد پس دختر ممکن شوکه و مشکوک شود.

آنچه رابطه را جذاب می کند آن است که یه مقدار غیر معمولی باشید. کاری استثنایی و هنری انجام دهید.کاری که شما و نامزدتان معمولا انجام نمی دهید راه خوبی است که سردی روابط را از بین ببرد. مثلا اگر تا به حال سوارکاری نرفته اید طوری رفتار نکنید که انگار استاد سوارکاری هستید.

رابطه جنسی در دوران نامزدی

بیشتر درباره بارداری ناخواسته در دوران نامزدی فکر کنید ، ریسک نکنید. رابطه جنسی برای یک دختر در دوران نامزدی فشار روانی دارد، انگار در عمق ۲۰۰ متری اقیانوس شنا می کند. مقصد قطار ازدواج معلوم نیست به کجا برسد ف آیا مطمئن هستید که مقصد شما زیر یک سقف است؟ توصیه مشاوره دوران نامزدی این است که اگر قصد دارید با نامزدتان رابطه جنسی داشته باشید اول از آخر و عاقبت ارتباط خود مطمئن شوید. برداشته شدن بکارت نامزد یعنی او احساس می کند دیگر هیچ برای از دست دادن ندارد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 14
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید