سردار مهدی معصوم بیگی در اظهار داشت: به دنبال ایجاد نوسانات قیمت اجناس و کمبود برخی از اقلام در بازار و با توجه به اینکه عده ای از سودجویان به منظور کسب منافع شخصی خود اقدام به احتکار کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم می کردند که پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: بر این اساس در قرارگاه مذکور عملیات مرصاد ۱۱ با هدف شناسایی انبارهای دپوی کالاهای احتکار شده و مبارزه با محتکران طراحی و به مرحله اجرا در آمد و با پیگیری های قضایی تعداد زیادی از کالاها به بازار تزریق شد.

احتکار

سردار معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان داشت: در مدت یک ماه گذشته از ۱۷۳ انبار در سطح استان بازدید به عمل آمد که در نتیجه ۵۰ انباری که در آن کالاهای اساسی مردم دپو شده و احتکار بودن آنها توسط کارشناسان به اثبات رسیده بود شناسایی و محتکران اصلی نیز برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

کشف ۷۲۵ میلیارد ریال کالای احتکاری

سردار معصوم بیگی، ارزش کالاهای احتکاری کشف شده را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۷۲۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این کالاها شامل آهن، برنج، پوشک بچه، لوازم خانگی، کاغذ، لوازم ساختمانی، ابزار و یراق آلات، چای، روغن موتور، لاستیک، لوازم یدکی خودرو و مواد اولیه پتروشیمی است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به کشف برخی از کالاهای احتکاری در منازل، دامداری ها و انبارهای غیر رسمی، گفت: به مردم توصیه می کنیم چنانچه با اینگونه انبارها در محله خود مواجه شدند موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام دارند تا با متخلفان برابر قانون برخورد شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید