راهکارهایی برای دکوراسیون آشپزخانه زیبا  

دکوراسیون آشپزخانه در یک خانه حرفهای زیادی برای گفتن دارد اگر شما هم مثل خیلی از ساکنین آپارتمان های کوچک امروزی از  آشپزخانه کوچک  منزل خود شکایت دارید و یا با کمبود جا مواجه شده اید، به ما بپیوندید زیرا می خواهیم باهم آشپزخانه را زیر ذره بین طراحی  ببریم و در این مطلب بگوییم که می توانید آشپزخانه کوچکتان را با چند تغییر کوچک و جزیی به آسانی به یک آشپزخانه بزرگ و کاملا کارآمد تبدیل کنید. تنها کافی است کاری کنید که آشپزخانه کوچک شما بزرگ تر و دلبازتر به نظر آید. این ترفندها ارزان و کم هزینه هستند و در  کم ترین زمان ممکن هم می توانید آن ها را به کار بگیرید با اصول چیدمان آشپزخانه با ما همراه باشید!

 

  -اضافه کردن سینی سینک(صفحه محافظ روی دیوار پشت سینک) آینه ای و بکار بردن آینه بین  کابینت آشپزخانه . نصب هوشمندانه آینه‌ها تاثیر شگفت آوری دارند مخصوصا زمانی که برای ایجاد توهم وسعت مکان در یک اتاق محقر به کار روند، زیرا آن‌ها روشنایی اطراف خود را افزایش می‌دهند و از نظر بصری باعث عریض تر نشان دادن دیوا‌رها می‌شوند.

یک روش آسان برای استفاده کردن از این سطوح بازتابنده نور در آشپزخانه ای کوچک، سینی آینه ای سینک می‌باشد که این ترفند طراحی زیرکانه و بسیار موثری است که در این آشپزخانه کوچک به کار رفته است.

   رنگ

   استفاده از رنگ های ملایم و روشن به بزرگ تر به نظر آمدن آشپزخانه کمک می کند. برای نمونه همراه با کابینت های کرم رنگ، برای دیوارها از رنگ بژ استفاده کنید. یا اگر تمایل به استفاده از رنگ های خنثی ندارید می توانید از رنگ سبز ملایم یاآبی یا زرد روشن استفاده نمایید. میزان استفاده از این رنگ ها بنا به ابعاد و اندازه آشپزخانه شما می تواند متفاوت باشد.  اگر آشپزخانه تان خیلی کوچک است، رنگ های سفید و خنثی را بیش تر به کار ببرید.

     فضای خود را سرشار از روشنایی کنید. وارد کردن جریانی از نور طبیعی روش مفیدی برای بزرگ نشان دادن یک فضای کوچک می‌باشد. با این حال اگر در قرار دادن و اندازه پنجره‌ها محدودیت دارید، گزینه بهتر دیگر این است که از سیستم های روشنایی که فضای شما را روشن تر کرده و از این رو باعث بزرگ نشان دادن آن می‌شوند استفاده کنید. به علاوه با این کار فضای کار آشپزخانه خود را برای استفاده راحت تر می‌کنید.

  این آشپزخانه پر روح و شاد به اندازه کافی خوش اقبال بوده است که توانسته چهار نوع مختلف از منابع نور را به رخ بکشد: یک پنجره با اندازه نسبتا بزرگ که نور طبیعی فراوانی را برای تصفیه اتاق عبور می‌دهد، یک چراغ سقفی که روشنایی محیط را فراهم می‌کند، یک مهتابی عریض که روی دیوار نصب شده و محل کار آشپزخانه را از بالا نور می‌دهد و توجهات را به سمت دیوار درخشان زردرنگی که روی آن نصب شده جلب می‌کند و چراغ های زیرکابینتی که باعث می‌شوند فضای بالای کانتر آشپزخانه نور کافی داشته باشد و سبک معلق کابینت‌های بالایی را به نمایش می‌گذارد که درنهایت باعث می شود جلوه اتاق بزرگتر شود.

 کابینت

یک یا دو کابینت را از کف تا سقف آشپزخانه در نظر بگیرید تا هم قفسه های بیش تری برایتان مهیا شود و هم سقف آشپزخانه بلند تر به نظر آید. این روش یکی از بهترین روش ها برای افزایش فضا در آشپزخانه های کوچک است.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید