رابی ویلیامز روحش را به پوتینِ دیکتاتور فروخته است

رابی ویلیامز خواننده مشهور بـریتانیــایی است. این خواننده ۴۴ ساله انگلیسی به خاطر اجرایش در مراسم افتتاحیه جام جهانی روسیه هدف انتقادات شدیدی قرار گرفت. او متهم شد که برای اجرا در افتتاحیه جام جهانی روسیه روحش را به پوتینِ دیکتاتور فروخته است.

رابی ویلیامز خوانندۀ پاپ انگلیسی متهم شد که برای اجرا در افتتاحیه جام جهانی روسیه روحش را به پوتینِ دیکتاتور فروخته است.این خواننده ۴۴ ساله  انگلیسی به خاطر اجرایش در مراسم افتتاحیه جام جهانی روسیه هدف انتقادات شدیدی قرار گرفت.

پیش از این اعلام شده بود که احتمال دارد خوانندۀ قطعۀ «فرشتگان» روز سه شنبه پیش از بازی افتتاحیه میان روسیه و عربستان سعودی ، در حضور ۸۰ هزار مخاطب این مراسم در استادیوم لوژنیکیِ موسکو روی صحنه برود.

منتقدان پیش از اجرای مراسم از ویلیامز خواستند تا جام جهانی روسیه را در پی مسموم کردن سرگئی اسکریپال بایکوت کند. اسکریپال جاسوس سابق روس و دخترش که در بریتانیا زندگی می کنند اسفند ۱۳۹۶ هدف ترور قرار گرفتند و بریتانیا دولت روسیه را در این ماجرا متهم شناخت.

بیل براودر، رئیس کمپین بین المللی عدالتخواهی برای ماگنیتسکی در واکنش به اقدام رابی ویلیامز به سختی به او تاخت و در توئیترش نوشت: «رابی ویلیامز راه های زیادی برای پول در آوردن وجود دارد اما فروختن روحت به یک دیکتاتور نباید یکی از آنها باشد…»

همچنین یک نماینده حزب کارگر در مجلس عوام بریتانیا دربارۀ خبر اجرای برنامۀ ویلیامز در مراسم جام جهانی گفته بود: «بسیار عجیب و ناامیدکننده است که هنرمند بریتانیایی بزرگی مثل رابی ویلیامز که همیشه یکی از فعالان کمپین های حقوق بشری بوده است موافقت کرده از روسیه و فیفا پول بگیرد تا در افتتاحیه جام جهانی بخواند.» او همچنین افزود: «تنها حدسم این است که او قصد دارد به بهانۀ اجرایش دربارۀ این مسائل مهم [اشاره به اقدامات روسیه در سوریه و ترور اسکریپال] صحبت کند.»

تنها واکنشی که ویلیامز پیش از اجرای برنامه به انتقادات مذکور نشان داد انتشار این پیام بود. «خیلی خوشحال و مشتاق هستم که برای چنین اجرای منحصربه فردی به روسیه برمی گردم.»

او همچنین اضافه کرد: «من کارهای زیادی در حرفه ام انجام داده ام و افتتاح جام جهانی فیفا برای ۸۰ هزار هوادار فوتبال در استادیوم و میلیون ها نفر در سراسر جهان یک آرزو و رویای پسرانه است.»

مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ پنجشنبه ۱۴ جون مطابق با ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷ بعدازظهر به وقت محلی ۳۰ دقیقه پیش از بازی افتتاحی بین روسیه و عربستان سعودی آغاز  شد. این مراسم در استادیوم لوژنیکی در مسکو است که میزبان مسابقۀ فینال هم خواهد بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید