مامور پلیس راه وظیفه شناس که توسط راننده لندکروز و همراهانش مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفته بود درباره روز حادثه عنوان کرده که به این دلیل که آن ها از وضعیت به وجود آمده سوء استفاده نکنند از خود دفاع نکرده است و پس از دستگیری راننده خاطی او از این کار خود ابراز شرمساری کرده و گفته از انجام این کار وقیحانه شرمگین می باشد.

راننده لندکروز

با تلاش مأموران انتظامی استان فارس ضارب اصلی مأمور پلیس راه شیراز که در حادثه اخیر این مأمور خدمتگزار را مورد ضرب و شتم قرار داده و فیلم آن در فضای مجازی انتشار داده شده بود، دستگیر شد.

راننده لندکروز

ضرب و شتم پلیس راه توسط راننده لندکروز

 

افسر پلیس راه فرماندهی انتظامی استان فارس که در این موضوع مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود در حالی که از چندین نقطه بدن خود آسیب دیده بود، در باره جزئیات این ماجرا شروع به صحبت کردن کرد.

وی گفت: در محدوده دشت ارژن واقع در محور کازرون به شیراز به همراه دیگر همکار خود مشغول کنترل سرعت خودروها در جاده بودیم که راننده یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ با بیان اینکه خودرو وی دچار نقص فنی شده است، از ما طلب کمک کرد.

بلافاصله خودرو پژو ۲۰۶ را به شانه خاکی جاده هدایت کرده و مشغول امداد رسانی به وی بودم که ناگهان گرد و خاک شدیدی در آن قسمت جاده بلند شد که نشان از وقوع حادثه رانندگی داشت.

دستگیری راننده لندکروز عامل کتک زدن مامور پلیس راه

این افسر وظیفه شناس ادامه داد: برای بررسی موضوع سریعا خود را به محل حادثه رساندم و مشاهده کردم که یک دستگاه خودرو لندکروز از جاده منحرف و واژگون شده است؛ پس از بررسی صحنه تصادف در حال یادداشت اطلاعات خودرو مورد نظر و ترسیم کروکی بودم که ناگهان فردی بدون دلیل با ایجاد درگیری و هتاکی نسبت به بنده مرا مورد ضرب و شتم خود قرار داد.

در ادامه من را جهت مداوا به بیمارستانی در شیراز انتقال دادند که سرنشینان خودرو لندکروز برای ادامه درگیری تا آن بیمارستان نیز آمدند و با گفتن جملاتی از جمله ” کفش من سه میلیون قیمت دارد”، “من ماشین یک میلیاردی سوار می شم” و “توهیچ کاری نمی تونی بکنی” قصد ادامه درگیری با من را داشت که با دخالت عوامل بیمارستان آنها از صحنه متواری شدند.

این مأمور خدوم پلیس راه در جواب سؤالی مبنی بر اینکه چرا از خود در هنگام درگیری دفاع نکردی؟ جواب داد : به خاطر شلوغی و جو حاکم در آن صحنه و جلوگیری از سوء استفاده دیگران و با توجه به اینکه لباس مأمور نیروی انتظامی را پوشیده بودم، هیچ واکنشی از خود نشان ندادم.

راننده لندکروز

ماجرای کتک زدن مامور پلیس راهور شیراز

 

در ادامه، متهم “م- ک” که عامل اصلی درگیری با این مأمور پلیس راه بود، گفت: از اقدام خود بسیار پشیمان و نادم هستم و از همه مأموران پلیس کشور و مردم به دلیل این رفتار وقیحانه خود عذرخواهی می کنم؛ من با این اقدام خود چند روزی احساسات همه اقشار جامعه را جریحه دار کردم و الان از کرده خود بسیار پشیمانم.

فرمانده انتظامی استان فارس در این خصوص گفت: مأموران نیروی انتظامی با کمترین امکانات به صورت شبانه روزی و در گرما و سرما در حال خدمت رسانی به مردم هستند و ساعت های طولانی در حالی که مردم در تفریح و مسافرت به سر می برند، برای حفظ جان آنان و کاهش تصادفات و تأمین نظم و امنیت در محورهای مواصلاتی تلاش می کنند.

سردار احمد علی گودرزی با بیان اینکه پخش کلیپ این موضوع در فضای مجازی باعث جریحه دار شدن احساسات مردم، مأموران نیروی انتظامی و حتی سایر پلیس های کشورهای دیگر شده است، افزود: بر اساس مستندات موجود از دوربین های نظارتی پلیس، این خودرو در هنگام حادثه با سرعت ۱۳۷ کیلومتر در حال حرکت بوده است در حالی که سرعت قانونی در آن محدوده ۸۰ کیلومتر در ساعت است.

وی با بیان اینکه در این حادثه مأمور پلییس راه بدون هیچ دلیلی مورد هتاکی و ضرب و شتم قرار گرفته است، گفت: علاوه بر این مأمور وظیفه شناس پلیس راه، مجموعه نیروی انتظامی نیز از این فرد شاکی می باشد و باید برابر با قانون با اینگونه افراد برخورد شود چرا که قداست و حرمت پلیس مورد خدشه وارد شده است و همه انتظار برخورد قانونی و صریح با این فرد را دارند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید