بخار شوی ها ابزارهایی با چند عملکرد هستند که با استفاده از پرتاب بخار ، تقریبا همه چیز را تمیز می کنند.انتخاب بخار شوی و عملکرد آن نیاز به کمی اطلاعات دارد ما در تانما شما را برای یک خرید بخار شوی مناسب راهنمایی می کنیم.

بخارشوی چیست

بخارشوها از ترکیب بخار آب و در بعضی از مدل ها مواد شوینده به همراه مکش بسیار قوی برای تمیز کردن سطوح، فرش و موکت استفاده می کنند. برخی از بخار شوها دارای سری های متعدد بوده که معمولا برای تمیز کردن سطوح مختلف، مبلمان، پله ها، شیشه ی اتومبیل و لوازم داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

بخار شوی

بخار شوی

راهنمای خرید بخارشوی

گنجایش

معمولا بخارشوهایی که به بازار عرضه می شوند ظرفیتی بین ۳۰۰ میلی لیتر تا ۳ لیتر دارند. اما اگر گنجایش مخزن بخارشوی انتخاب شده پایین باشد، بهتر است بخارشویی تهیه کنید که امکان اضافه کردن آب در هنگام کار با دستگاه در آن وجود داشته باشد.

توان

توان دستگاه نشان دهنده کیفیت و قدرت دستگاه در تولید بخار است. دستگاه هایی که توان مصرفی آن ها بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ است برای استفاده خانگی مناسب هستند. هر چقدر توان دستگاهی که خریداری می کنید بالاتر باشد دستگاه در مدت زمان کمتر، آب درون مخزن را به بخار تبدیل می کند.

قدرت تولید بخار

فاکتور دیگری که در خرید یک دستگاه بخار شوی باید به آن دقت کرد، قدرت تولید بخار دستگاه است که بر اساس واحد “بار” اندازه گیری می شود. هر چقدر این عدد بالاتر باشد، قدرت پرتاب بخار بالاتر می رود. بخارشوی هایی که قدرت تولید بخار ۲ تا ۵ “بار” دارند، برای مصارف خانگی مناسب هستند.

ﻧﺤﻮه ﺷﺴﺘﺸﻮ و ﺟﻤﻊ آوری رطوبت

طبیعتا از بین بردن آلودگی سطح در دستگاه های بخارشو به کمک دمای بالا و فشار انجام می شود اما نحوه ی جمع آوری آلودگی و رطوبت روی زمین در این دستگاه ها به دو صورت انجام می گیرد. این کار در برخی از مدلهای بخارشوی، به کمک حوله انجام می شود که سری مخصوص به خود را دارد و در برخی مدلهای دیگر به کمک ویژگی مکش دستگاه رطوبت حاصل از نظافت از روی سطوح جمع آوری می شود. در ﺻﻮرﺗﯽ ﮐﻪ نظافت ﻓﺮش، ﻣﻮﮐﺖ و ﻣﺒﻞ در اوﻟﻮﯾﺖ ﮐﺎری ﺷﻤﺎ ﻗﺮار دارد و ﺗﻤﺎﯾﻠﯽ ﺑﻪ ﺧﺮﯾﺪ دﺳﺘﮕﺎه مجزا برای شستشوی ﻓﺮش و یا ﻣﺒﻞ ﻧﺪارﯾﺪ، ﺑﺨﺎرﺷﻮی های ﻣﮑش دار گزینه های مناسبی محسوب می شوند.

میزان فضایی که بخار شوی اشغال می کند

برای کسانی که جای کافی را برای نگهداری بخارشوی های حجیم و چندکاره ندارند، خرید مدل پارویی بهترین انتخاب است. اما در صورت انتخاب این مدل بایستی به سنگینی آن نیز توجه داشته باشید.

قابلیت جدا شدن لوله از بدنه

یکی از نکاتی که اکثرا به آن توجه نمی شود قابلیت جدا شدن لوله از بدنه دستگاه و محفظه سیم است. شاید بتوان سیم را دور بدنه پیچاند یا در کنار آن قرار داد اما جدا نشدن لوله ی بخار شوی از بدنه باعث می شود دستگاه فضای زیادی را اشغال کند.

وزن بدنه

قبل از اینکه تصمیم خود را برای خرید یک مدل خاص نهایی کنید، حتما بخارشوی را در دست گرفته و میزان سنگینی و راحتی کار با آن را بسنجید. بسیاری از افراد این فاکتور را نادیده می گیرند و بعد از خرید متوجه می شوند که نمی توانند با دستگاه به راحتی کار کنند.

اﯾﻤﻨﯽ

دﻣﺎی ﺑﺎﻻی ﺑﺨﺎر ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ ﺳﻮﺧﺘﮕﯽﻫﺎی ﺷﺪﯾﺪی را در صورت نداشتن تجهیزات ایمنی و استاندارد، در افراد ایجاد کند، ﻟﺬا اﯾﻤﻨﯽ در دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﺑﺨﺎرﺷﻮ از ﺳﺎﯾﺮ دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﻟﻮازم ﺧﺎﻧﮕﯽ از اﻫﻤﯿﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮی ﺑﺮﺧﻮردار اﺳﺖ. داﺷﺘﻦ امکاناتی نظیر ﻣﺨﺰن ﺿﺪ اﻧﻔﺠﺎر، ﺳﻮﭘﺎپ ﻗﻔﻞ ﮐﻨﻨﺪه ﺧﻮدﮐﺎر درب ﻣﺨﺰن و ﻗﻔﻞ ﮐﻮدک از مواردی است که باید از وجود آنها هنگام خرید بخارشوی، اطمینان حاصل کرد.

ﻗﯿﻤﺖ

ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﻗﯿﻤﺖ دﺳﺘﮕﺎه، ﻋﺎﻣﻞ تعیین کننده در ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﯿﺮی اکثر ﺧﺎﻧﻮاده ها برای خرید بخارشوی به حساب می آید، اما باید به این نکته توجه داشت که در بسیاری از موارد ارزان بودن قیمت دستگاه های بخارشور، به دلیل کیفیت پایین قطعات بکار رفته و عدم رعایت اصول ایمنی و استاندارد در تولید این دستگاه ها است. لذا سعی کنید از برندهای شناخته شده و معتبر خریداری کنید.

بخار شوی

راهنمای خرید بخارشوی

مزایای استفاده از بخارشوی

  • برای حذف لکه و بوی نامطبوع از سطوح
  • برای شسشوی عمیق سطوح چرمی صندلی اتومبیل
  • برای تمیز کردن تشک های صندلی، کفی ماشین و روکش ها
  • برای چربی زدایی
  • برای تمیز کردن شیشه اتومبیل.
  • برای تمیز کردن داخل خودرو و بدنه آن
  • برای زدودن گرد و غبار از دریچه.
  • برای کاهش مواد آلرژی زا
  • بهترین بخارشوی ها ترکیبی از ویژگی های مفیدی مانند انعطاف پذیری، تغییر پذیری فشار، تولید بخار و غیره است. اجازه دهید در مورد ده بخارشوی خانگی برتر بحث کنیم. این لیست شامل بخارشوی سنگین، بخارشوی دستی، بخارشوی معمولی و غیره می باشد.

انواع بخارشوی

طی بخارشوی

به بخار شوهایی که سری (دسته) آن به بدنه متصل است، اصطلاحا طی بخارشوی گفته می شود. این نوع بخارشو ها برای نظافت و ضدعفونی کردن انواع کف منزل نظیر سرامیک، پارکت و سنگ، گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه به شمار می آید.

بخارشوی دستی

بخار شوی دستی، در مقایسه با سایر انواع بخارشوی، از ابعاد و وزن کمتری برخوردار بوده و بیشتر برای تمیز کردن گاز، سرویس بهداشتی، کاشی های آشپزخانه ، کابینت و… مورد استفاده قرار می گیرد.

بخار شوی چند منطوره (چندکاره)

این نوع از بخارشوها دارای ابزار مختلف و سری های متعدد جهت پاک کردن سطوح هستند، این بخارشوی انتخابی کامل برای پاک کردن لکه ها از هر سطحی است. بخارشوی چند منظوره، دارای تنظیماتی از قبیل تنظیم ارتفاع دسته، تنظیم و کنترل فشار بخار آب برای فرش، موکت، شیشه و سرامیک است. لوازم جانبی که همراه این دستگاه عرضه می شود آن را به یک غول وسایل نظافتی خانگی تبدیل می کند. بخارشوهایی که لوازم جانبی و سری های مختلفی دارند، اغلب برای تمیز کردن فرش ، دیوار و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

بخارشوی مکش دار

این نوع از بخارشورها دارای دو مخزن مجزا بوده که مخزن اول مخصوص آب تمیزی است که به بخار تبدیل می شود و مخزن دوم آب کثیف جمع آوری شده از سطوح را در خود جای می دهد. بخارشوی با استفاده از قدرت مکش، آب کثیف تولید شده را داخل مخزن جمع آوری کرده و بدین ترتیب نیازی به خشک کردن سطح با استفاده از دستمال نیز نخواهد بود.

بخار شوی

انواع بخارشوی

معیار های خرید بخارشوی

برای خرید بخارشوی سعی کنید گنجایش و ظرفیت آن را در نظر بگیرید تا مدام نیاز به اضافه کردن آب در حین کار نداشته باشید، این ظرفیت معمولا از ۳۰۰ میلی لیتر تا ۳ لیتر در بازار وجود دارد.

از موارد مهم دیگری که باید مد نظر داشته باشید توان دستگاه است چرا که هرچه توان دستگاه بالاتر باشد قدرت دستگاه بیشتر می شود و بخارشوی در زمان کمتری می تواند آب را به بخار تبدیل کند.

قدرت تولید بخار از مواردی است که باید در هنگام خرید دستگاه در نظر داشته باشید، هرچقدر بخارشوی از قدرت بیشتری برخوردار باشد قدرت پرتاب بخار آن افزایش می یابد.

برای خرید بخارشوی به ابعاد و وزن آن دقت کنید چون شما با از وسیله زیاد استفاده خواهید کرد بنابراین باید آن را به صورتی انتخاب کنید هم فضای زیادی اشغال نکند و هم از نظر ابعاد و سایز کارکردن با آن راحت باشد.

در انتخاب بخارشوی به شرکت سازنده آن اهمیت دهید و ارزانی کالا را در نظر نگیرید چون این موضوع علاوه بر کارایی و دوام دستگاه در ایمنی کار با بخارشو بسیار اهمیت دارد.

برندهای معتبر بخارشوی

اگر بخواهیم بهترین مارک بخارشوی خانگی را به شما معرفی کنیم باید بگوییم، انتخاب یک برند مناسب برای هر وسیله ای تا حد زیادی بستگی به بودجه شما برای آن کالا دارد، اما به طور کلی مارک خوب بخار شو به ترتیب متعلق به برندهای چون کرشر (کارچر)، کنوود، دلونگی، بوش، براون، دوو، ال جی، ویداس و فیشر هستند.

معایب استفاده از بخارشوی

مخزن آب برخی از آن ها محدود است و پس از مدتی استفاده از آن، آب داخل مخزن تمام می شود و زمانی را باید برای خنک شدن آن صرف کرد، سپس مجددا آب به داخل مخزن اضافه کنید.

در صورت استفاده نادرست از این وسیله، بخار آب باعث سوختگی می شود.

بخار شوی

معایب بخارشوی

بخارشوی کرشر

بخارشوی «کرشر»محصولی با طراحی بسیار پیشرفته، ابعاد نسبتا کوچک، توان مصرفی بالا و قابلیت های ویژه است. این بخارشوی برای شست وشوی زمین و دیوار کارایی دارد. همچنین با توان مصرفی 1900 وات و وزن 3.14 کیلوگرم طراحی و ساخته شده است. این محصول که ظرفیت مخزن آبش به یک لیتر می رسد، می تواند تنها در 30 ثانیه، برای تولید بخار آماده شود.

نگهداری و شست وشوی این محصول بسیار آسان است. گفتنی است که به همراه این بخارشوی، برس های مخصوصی برای شست وشوی سطوح مختلف، نازل های پنجره ای، نازل قدرتی، نازل دقتی و دیگر برس های مهم و کاربردی به کاربران ارائه می شود؛ درنتیجه به کمک این محصول بسیار پیشرفته می توانید به آسانی شیشه، میز، پوشش کف، سرامیک، سنگ و... را با قدرت بخار زیاد شست وشو دهید.

وجود قفل ایمنی کودک، بروز هرگونه خطر را برای کودکان کنجکاو ناممکن می سازد. در نظر داشته باشید که کرشر شرکتی آلمانی است که در سال 1935 میلادی تاسیس شده است. این شرکت در زمینه ی طراحی و ساخت لوازم شست وشوی خاص و ابزار صنعتی، فعالیت های بسیار گسترده ای انجام می دهد. کیفیت ساخت بسیار بالا و طراحی های خاص محصولات کرشر، در سراسر جهان شناخته شده است.

بخارشوی حرفه ای کپیتانی

«جارو بخارشوی حرفه ای کپیتانی مدل Desiderio plus» ساخت کمپانی «Capitani » ایتالیا، دارای چهار قابلیت خارج کردن پرفشار بخار، پاشش مواد شوینده، مکنده قوی آب و خاک (خشک کن) و دمنده ی باد است و با استفاده از این قابلیت ها توانایی انجام طیف وسیعی از امور نظافتی را دارد. این دستگاه قابلیت پاشش مواد شوینده، خارج شدن بخار بدون توقف و جاروبرقی آب و خاک را به شکل مستقل یا به صورت هم زمان نیز داراست. با استفاده از این دستگاه کاستی های اساسی یک دستگاه بخارشوی معمولی که همانا نداشتن توانایی خارج کردن بخار دائم و استفاده نکردن از مواد شوینده و مکنده ی هم زمان است رفع می شود.

بخار شوی

مدل های مختلف بخار شوی

بخارشوی کنوود

بخارشوی کنوود مدل SC590، یکی از محصولاتی است که توسط کمپانی کنوود با قیمت مناسب برای نظافت منازل به بازار عرضه گردیده. امروزه یکی از پرطرفدارترین لوازم خانگی که از جایگاه بالایی در میان مشتریان برخوردار شده ، بخارشوها هستند. برهمین اساس بسیاری از شرکت های مطرح در صدد تولید انواع مختلف و متنوع بخارشوها ، با کیفیت های بالا برآمدند. این بخارشوی کنوود با طراحی شبیه به جاروبرقی برای نظافت دیوار ، پارکت و سرامیک و ... طراحی شده و شستشویی آسان و مطلوبی را به ارمغان می آورد. دسته ارگونومیکی بلند با قابلیت چرخش مانع از خم و راست شدن در حین نظافت شده و دیگر به مفاصل و یا کمر فشاری نخواهد آمد و از صدمه دیدن آنها جلوگیری می نماید.

بخارشوی ویداس

در امر نظافت منزل و محیط کار ابزارها و وسایل متعددی برای کمک به افراد تولید و روانه بازار شده است که این ابزار علاوه بر آسان کردن امر نظافت توانسته اند تمیزی بیشتری برای محیط به ارمغان بیاورند. یکی از این وسایل بخار شوی ها هستند که به وسیله بخار آب و مکش بسیار قوی سطوح مختلف از جمله سرامیک، کاشی، فرش، دیوار و پنجره ها را به خوبی تمیز می کنند.

بخارشوی پارس خزر

بخارشوی چند منظوره پارس خزر تی رکس (T-Rex) محصولی دیگر از شرکت پارس خزر است که کمک بسیاری به نظافت سطوح می کند. این مدل که در خانواده دستگاه های تی بخارشوی قرار می گیرد، انتخابی مناسب و قابل تأمل برای نظافت سطوحی است که از جنس سنگ، سرامیک و یا پارکت هستند.

بخار شوی

مدل های مختلف بخار شوی

بخارشوی همیلتون

هامیلتون یک شرکت قدرتمند با تولید لوازم آشپزخانه برقی و غیر برقی یکی از بهترین برندهای لوازم خانگی را به نام خود زده و محصولاتی بسیار با کیفیت را دارا میباشد این شرکت تمامی محصولات خود را با ضمانت و خدمات پس از فروش در کشور ارائه میدهد.

بخارشوی بایترون

این بخار شوی دارای توان مصرفی 1500 وات با گنجایش مخزن 1.42 لیتر می باشد. این بخارشوی تنها با استفاده از آب و بدون هیچ ماده شوینده دیگری محیط را تمیز می کند. مدت زمان قابل استفاده از دستگاه 40 دقیقه است و مدت زمان مورد نیاز برای تولید بخار در آن 5 دقیقه می باشد.

بدنه بخار شوی یک ولوم چرخشی جهت تنظیم حرارت دارد و روی لوله خرطومی آن یک دکمه جهت فعال و یا غیر فعال کردن بخار قرار گرفته شده است.

اقلام همراه بخار شوی بایترون کیف لوازم جانبی، کفی زمین شوی، فرچه فلزی و مویی، پیمانه، سری شیشه شوی، حوله و فرچه اسکاچی می باشد.

بخار شوی

مدل های مختلف بخارشوی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید