فوت وفن های خرید کفش

برای خرید کفش مهمترین نکته راحتی واندازه بودن آن است هرچند که زیبایی وظاهر آن بیشتر به چشم می آید سعی کنید همیشه جنس مناسب با کیفیت برتر تهیه کنید اگر چه هزینه بیشتری متحمل می شوید ولی سلامت قلب دوم شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است درادامه مطلب سعی کرده ایم نکات مهم وفوت وفن خرید کفش برای شماعزیزان را به طور مختصر شرح دهیم به امید مفید بودن متن فوق ما را همراهی کنید :

نکات خرید کفش زنانه

اولین نکته در خرید کفش زنانه این است که سایز مناسب با پا های خود را انتخاب کنید ونسبت به پهنا وبلندی کفش دقت لازم را داشته باشید بعضی ازمدل کفش ها در قسمت جلو باریک هستند هر چند سایز آنها مناسب باشد ولی پاهای شما را آزار می دهد وشما با این مدل کفش اصلا راحت نخواهید بود .

خرید کفش

خرید کفش

کفش هایی با مدل پنجه گرد استایلتان را قدیمی جلوه می دهند سعی کنید کفشی انتخاب کنید که از در قسمت پنجه ار اندازه مناسبی برخوردار باشد .

برای خرید کفش مجلسی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که کفش نباید سفت باشد وفرم پاهای شما را تحت شعاع قرار دهد بلکه جنس کفش شما باید طوری باشد که به شکل قالب پاهای شما درآید ودر آن احساس راحتی داشته باشید زیرا بیشتر مدل های کفش پس از استفاده ی طولانی مدت سبب تغییر فرم انگشتان پا می شود .

به زبانی ساده تر باید بگوییم که بهتر است کفش انعطاف پذیر باشد .

خرید کفش مجلسی

خرید کفش مجلسی

قبل از خرید کفش حتما جوراب بپوشید مخصوصا کفش های زمستانی (به یاد داشته باشید جوراب شما باید ضخیم باشد )

بری خرید کفش های پاشنه بلند به اندازه پاشنه توجه کنید، در کفش های پاشنه بلند، فشار و وزن بدن به فقط بروی نقاطی مانند کف پا و کمر متمرکز شده و موجب ایجاد ناراحتی های مفصلی می شود، بنابراین بهتر است از کفش های پاشنه دار فقط برای مراسم خاصّ استفاده کنید.

اگر خرید کفش راحت برایتان دشواراست، می توانید از برندهایی که همواره کفش هایی استاندارد و راحت تولید می کنند، خرید کنید.

هر کفش را بسته به مدل آن برای موقعیتی مناسب خریداری کنید ، برای مثال اگر قرار است روزانه مسافت زیادی را تا محل کار خود پیاده بروید، از خرید کفش های سنگینی چون، بوت برای این منظوراجتناب کنید. برای پیاده روی های طولانی از کفش های راحتی استفاده کنید.

نکات خرید کفش مردانه

از نکات خرید کفش مردانه می توان به این اشاره کرد که کفشی که قصد خرید آن را دارید برای چه محیطی می خواهید استفاده کنید مثلا اگر برای شرکت در مجلسی رسمی قصد خرید کفش دارید ومی خواهید کفشتان با کت و شلوارشما هماهنگ باشد با توجه به رنگ کت وشلوار واکسسوری هایی چون کمربند وساعت خود کفش را تهیه کنید

.ا گر تاکسیدو پوشیده اید ازبهتر است کفش هایی با طرح ساده ترخریداری کرده و از پوشیدن کفش هایی با دوخت و جزئیات خودداری کنید.

خرید کفش

خرید کفش

قبل از خرید کفش مردانه رسمی توجه داشته باشید که کفش های رسمی باید ظاهری براق ترداشته باشند. کفش های ورنی رایج ترین ترین کفش های رسمی هستند. اگر با پوشیدن کفش های ورنی احساس خوبی ندارید ، می توانید کفش چرم مشکی مات که کاملاً با واکس براق شده باشد را بپوشید .

خرید کفش

خرید کفش

شرایط اقتصادی ایجاب کرده که تولید کفش هایی به شکل رویه های چرمی ولی با کف لاستیکی که( زمان راه رفتن سر و صدای زیادی ایجاد می کنند )افزایش یابد ، استفاده از این کفش ها به اندازه کفش هایی با کف چرم و مرسوم نیست. اگر به دنبال تاثیرگذاری بیشتری هستید، از انواع کفش با کف چرمی استفاده نمایید.

نکات خرید کفش عروسی

از نکات خرید کفش عروسی که بسیار مهم نیز می باشد توجه داشتن به راحتی کفش است اگر شما کفشی نا مناسب را خریداری کرده ودر مهم ترین شب زندگیتان بپوشید احساس ناراحتی که در پاهای خود دارید تمام مدت فکر شما را مشغول کرده وخاطره ی بدی از این شرایط در ذهن شما باقی می ماند . بهتر است کفشی را انتخاب کنید که بتوانید پس از عروسی هم از آن استفاده کرد. کفش هایی که راحت باشند

خرید کفش

خرید کفش

کفش های عروسی عموما گران قیمت هستند. بنابراین خرید کفش با هزینه بالا تنها برای یک شب مقرون به صرفه نیست.

هنگام صبح پاها کوچکتر است و کفشی که خریداری می شود،ممکن است تنگ و کوچکتر از سایز واقعی پاهای شما باشد و بعدها برای راه رفتن با آن مشکل ایجاد شود ، بنابراین بهتر است برای خرید کفش عروسی در غروب اقدام کنید. زیرا در این ساعت از روز پاها متورم و بزرگ می شود و در نتیجه می توان خرید بهتری را انجام دهید .

خرید کفش عروسی چند ماه قبل از برگزاری تشریفات عروسی باید صورت گیرد زیرا باید با آن راه بروید وکفش را چندین بار پوشیده تا از میزان راحتی آن اطمینان حاصل کنید برای این منظورمی توانید راه رفتن با کفش بر روی فرش و کفپوش های نرم را نیز امتحان کنید .

کفش عروس باید شیک ومجلسی باشد. اما منظور از مجلسی بودن این نیست که پاشنه ای بسیار بلند داشته باشد . بلکه پاشنه کفش باید مناسب باشد تا هیچ صدمه ای به پا نرسد. هر چه باشد قرار است کفش برای یک روز هم که شده پوشیده شود، آنهم در مجلسی که تمام مهمانان چشم به عروس دوخته اند. بنابراین باید پاشنه آن به گونه ای باشد که اختلالی در راه رفتن ایجاد نکند.

خرید کفش عروسی

خرید کفش عروسی

می توانید برای خرید کفش عروسی از مدل هایی استفاده کنید که با نگین تزیین شده اند چون این نگین ها جلوه ی زیبایی به ظاهر شما خواهند بخشید . حتما توجه کنید که کفش ولباس عروس شما ست وهماهنگ باشد برای این منظور باید کفش را متناسب و همرنگ با لباس خود تهیه کنید.

در صورتی که لباس عروس فانتزی و کوتاه است، بهتر است کفش هایتان را پاشنه کوتاه انتخاب کنید تا با لباس تان هماهنگ باشد.

زمان راه رفتن در زمین های براق و صیقلی سالن های عروسی احتمال لیز خوردن شما وجود دارد، پس هنگام خرید کفش به کف آن هم نگاهی بیندازید و فقط ظاهر کفش را نبینید. از بابت استحکام پاشنه ها مطمئن شوید. بهتر است کف کفش کاملا صاف نبوده و شیارهایی داشته باشد.

خرید کفش

خرید کفش

لازم بذکر است که قبل از خرید کفش عروسی به این نکته دقت کنید که قد داماد چقدر با شما اختلاف دارد وکفشی انتخاب کنید که این اختلاف قدی را در حد متعادل نگه دارد . اگر با داماد تقریبا هم قد هستید ترجیحا به دنبال کفش هایی با پاشنه بسیار کوتاه یا حتی انواع کفش های سفید بی پاشنه باشید.

نکات خرید کفش دامادی

نکات خرید کفش داماد : بهتر است قبل از خرید کفش داماد حتما به جنس آن دقت کنید توصیه ما به شما خرید کفشی زیبا با جنس چرم است .کفشی از جنس چرم طبیعی به دلیل انعطاف پذیری وراحتی که دارد مانع از ایجاد ناراحتی وخستگی پاهای شما در طول مراسم می شود .

خرید کفش

خرید کفش

بهتر است نسبت به جنس پارچه کت وشلوار خود کفش دامادی را خریداری کنید میزان براقی کفشتان را با کت شلوار خود بسنجید .

برای داشتن ظاهری شیک کفش وکت وشلوار خود را یک رنگ انتخاب کنید .اگر کت وشلوار شما با پارچه ای ساده دوخته شده وکراوات انتخابی شما نیز طرح دار نیست شما مجازید هم از کفش طرح دار استفاده کنید وهم از کفش ساده .

خرید کفش

خرید کفش

یکی از مدل های مناسب برای خرید کفش داماد کفش آکسفورد بند دار وبدون بند است زیرا این مدل کفش مردانه با انواع کت وشلوار های رسمی بخوبی ست می شود . گزینه دیگر برای خرید کفش داماد ی کفش لوفر است کفش لوفر با هر مدل کت وشلواری ست می شود واگر قصد دارید کمی متمایز باشید پوشیدن این مدل کفش در شب دامادیتان بیار مناسب است .

نکات خرید کفش پیاده روی

نکات خرید کفش پیاده روی : کفش پیاده روی باید دارای ویژگی هایی چون راحتی واندازه ی مناسب با پاهای شما باشد وبرای این مورد حتما کفش پیاده روی خود را در غروب وشب خریداری کنید حتما به خاطر داشته باشید خرید کفش های با کفی بسیار ضخیم یا پاشنه بلند پرهیز کنید..

کفش پیاده روی نباید کفی لغزنده داشته باشد . کف زیر کفش نباید صاف باشد بلکه باید شیار دار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری کند.

خرید کفش

خرید کفش

قبل از خرید کفش پیاده روی توجه کنید که قالب کفش پیاده روی باید مدلی باشد که یک تا 2 سانتی متر پاشنه داشته و قسمت جلویی آن گرد باشد تا انگشتان پا تحت فشار نباشند .

برای جلوگیری از پینه ومیخچه کفش پیاده روی خود را از جنسی انعطاف پذیر تهیه کنید . هرگز کفشی را که تنگ است به خیال اینکه جا باز می کند، نخرید.

بهتر است کفش پیاده روی خود را از جنس رویه ای با چرم طبیعی خریداری کنید زیرا چرم طبیعی، به علت دارا بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم می کند. رویه مصنوعی به علت عدم تبادل هوا، موجب بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد آن می شود.

نکات خرید کفش راحتی این است که با توجه به مدل شلواری که می خواهید با این مدل کفش بپوشید آن را خریداری کنید در ضمن همانطور که گفتیم باید کفش دارای انعطاف پذیری وسایز مناسب باشد تا هنگام پوشیدن آن احساس راحتی کنید .مدل کفش در استایل فرد بسیار اهمیت دارد پس با دقت کفش راحتی خود را خریداری کنید . کفش راحتی مرغوب از وزن مناسبی برخوردار است وسنگین نیست.

نکات خرید کفش پاشنه دار

نکات خرید کفش پاشنه دار : با توجه به این نکته که پوشیدن زیاد کفش پاشنه بلند به مچ پا ستون فقرات آسیب وارد می کند آن را خریداری کنید .

بهتر است از خرید کفش با پاشنه های بسیار بلند دوری کنید زیرا نه تنها زیبا نیست بلکه سلامتی شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد . پاشنه ی کفش شما هماهنگ با لباس، موقعیت و متناسب با پاهایتان باید باشد . برای اینکه گام برداشتن با کنترل بیشتری انجام شود. کفش های پاشنه دار استاندارد دارای پلتفرم پهن در زیر پنجه هستند.

خرید کفش

خرید کفش

بسیاری از خانم ها اگر کفش با این ویژگی پیدا نکنند، با کمک کفاش خود به قطر پلتفرم کفش اضافه می کنند. این پلتفرم سبب می شود که کفش انحنای طبیعی پا را کمتر تحت تأثیر قرار دهد. برای خرید کفش پاشنه دار حتما به کفی آن توجه کنید که جنسی منعطف داشته باشد زیرا کنترل این کفش ها سخت تر از کفش های تخت است،

همچنین این کفی ها سرعت گام برداشتن شما را نیز بیشتر می کنند. اگر به پوشیدن کفش پاشنه دار عادت ندارید بهتر است ابتدا کفش پاشنه دار با ارتفاع 5 سانتی مترویا 3 سانتی متر را خریداری کنید پاشنه 5 سانتی ، برای کفش های پشت باز، کفش هایی که با بند در پشت مچ پا بسته می شوند،

مناسب است. کفش پاشنه 7 سانتی متری جزء مدل های کلاسیک کفش های پاشنه ی داراست. پاشنه 7 سانتی متری مناسب و متداول در مراسم رسمی و مهمانی ها؛ در عین حال بهترین گزینه ی ممکن برای لباس های شب، پیراهن ها و دامن ها می باشد . اگر طرفدار پاشنه های هفت سانتیمتری باریک نیستید، پاشنه های پهن این اندازه نیز به همان اندازه مرسوم هستند.

کفش پاشنه دار به ارتفاع 12 تا 15 سانتی متری مناسب افراد حرفه ای ومدل ها می باشد وراه رفتن با این کفش ها برای افراد عادی راحت نیست .

افرادی که مچ پای آنها کلفت است از خرید کفش پاشنه داری که با یک بند دور مچ پا بسته می شود خودداری کنند.

نکات خرید کفش بنددار

خرید کفش

خرید کفش

نکات خرید کفش بند دار : این مدل کفش ها بیشتر مناسب بزرگسالان است وبرای کودکان بهتر است از کفش سگگ دار ویا چسبی خریداری کنید .بعد از خرید کفش بنددار سعی کنید بند آن را محکم نکشید چون هم ظاهر کفش عوض می شود وهم سبب ناراحتی پاهایتان خواهد شد .

نکات خرید کفش طبی

نکات خرید کفش طبی :اولین ویژگی مربوط به کفش طبی این اسن که در قسمت پنجه پهن باشد . انگشتان پا باید در پنجه کفش فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند و کمی به بالا و پایین بروند. کفش طبی باید قابلیت تعویض کفی داشته باشد زیرا در بعضی مواقع پاها ورم کرده واز سایز واقعی کمی دور می شوند با این کاراندازه و حجم کفش را می توانید کم و زیاد کنید .

خرید کفش

خرید کفش

برای خرید کفش طبی به پشتی کفش نیز دقت کنید باید قسمت پشت کفش سفت باشد وبا فشار دادن انگشت روی این قسمت کفش طبی می توانید از آن اطمینان حاصل کنید.کفش طبی دارای قوس هایی است که هماهنگ با قوس کف پا می باشد ،

خرید کفش

خرید کفش

وزن بدن در داخل چنین کفشی به صورت متناسب بر روی تمام سطح کف آن توزیع شده و پا در چنین کفی احساس راحتی می کند.

اندازه پاشنه کفش طبی به طور متعادل باید حدود 1.5 تا 44 سانتیمتر باشد همانطور که می دانید کفش بدون پاشنه و کفش با پاشنه بلند هر دو مضر هستند.

نکات خرید صندل

نکات خرید صندل : با گرم شدن هوا بازار خرید صندل نیز گرم می شود. صندل مناسب صندلی است که از کف پا، انگشتان، پاشنه و رویه پای شما محافظت کند. بهتر است جلوی صندل نیز پوششی وجود داشته باشد تا از وارد شدن هر نوع ضربه به انگشتان جلوگیری شود. جنس بندهای به کار رفته در صندل باید طوری باشد که سبب فشار آمدن به پا و ایجاد تاول در پشت پا یا انگشتان نشود.

خرید کفش

خرید کفش

گاهی اوقات فشار زیاد بندهای به کار رفته در صندل می تواند به سیاه شدن ناخن و حتی افتادن آن منجر شود.

سعی کنید پاشنه صندلی که خریداری می کنید بیشتر از 4 سانتی متر نباشد چون بلند بودن اندازه ی پاشنه صندل سبب فشار به کف پا بیشتر شده و این فشار به پنجه و انگشتان پا منتقل می شود و سبب بیرون زدن انگشتان از ناحیه مشخص صندل شده و موجب آسیب و زخم در انگشتان پا می شود. حتما صندل مناسب سایز پاهای خود تهیه کنید زیرا بزرگ تر بودن سایز صندل، موجب لغزش پا درون صندل و پیچ خوردگی پا می شود. صندل های چرمی از نظر دوام وماندگاری نسبت به بقیه مدل های صندل برتری دارند .

خرید کفش

خرید کفش

جنس کف صندل می بایست به صورتی باشد که مانع از انتقال حرارت زمین به کف پا و سوزاندن آن در روزهای گرم تابستان گردد.

نکات خرید کفش ورزشی

نکات خرید کفش ورزشی : اگر به صورت حرفه ای ورزش میکنید با باتوجه به رشته ورزشی خود کفش مناسب را تهیه کنید ولی در کل کفش ورزشی باید انعطاف پذیر و باثبات باشد . کفش ورزشی باید از ارتفاع مناسبی برخوردار باشد ، منظور از ارتفاع پاشنه، تفاوت بین ارتفاع پاشنه و ارتفاع قسمت انگشتان پا در کفش است. برخی از کفش های ورزشی اصلا پاشنه ندارند و برخی دیگر از کفش ها تا ۱۰ میلی متر و بیشتر پاشنه دارند.

لزوما کفش های ورزشی گران قیمت به معنای داشتن کیفیت بالاتر نیست. در خرید یک کفش ورزشی، سلامت پا وراحتی آنها بسیار اهمیت دارد .

خرید کفش

خرید کفش

راهنمای خرید کفش استاندارد : اولین نکته برای خرید کفش استاندارد جنس آن و داشتن پاشنه مناسب می باشد وقالب وپنجه کفش نیز باید استاندار باشد، زیبایی ظاهری هم به نوبه خود حایز اهمیت است .رویه کفش های موجود در بازار معمولا پلاستیک ویا چرم است که مطمئنا چرم طبیعی به دلیل بافتش امكان تبادل هوا میان بیرون وداخل كفش را فراهم آورده و باعث تنفس پا می شود.

به همین دلیل بهترین رویه برای كفش، همان رویه چرم طبیعی است. رویه مصنوعی کفش به علت عدم تبادل هوا، باعث بوی بد پا و عرق كردن بیش از حد آن می شود.زیره کفش به دوصورت تولید می شود :

1 .زیره پی او(po)

.2زیره پی وی سی (pvc)

خرید کفش

خرید کفش

زیره های poدارای ظاهری توپُر بوده و در حالت خم كردن، انعطاف بیشتری دارند و نسبت به pvc سبك تر، راحت تر و در برابر سایش مقاوم تر بوده و دوام شان بیشتر است. در زمان خرید حتما توجه کنید که زیره کفش شیار داشته باشد تا از لیز خوردن جلوگیری شود .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید