یافتن راهی برای درمان سردرد   برای خیلی از ما مسئله مهمی است اگر به دنبال راهی برایدرمان سردرد خود هستید در تانما از  راههایدرمان سردرد و درمان میگرن بخوانید تا بتوانید با درمان سردردهای شدید خود طعم آرامش و راحتی را بچشید  شما می توانید برای کاهش سردرد از روش های  ارائه شده در زیر  استفاده کنید.

زنجبیل

این ریشه‌ ی گیاهی تند, این توانایی را دارد که پروستاگلاندین‌ها (منتقلین عصبی که در بروز التهاب نقش دارند) را مسدود نماید. این انتقال دهنده ها می‌توانند باعث تورم خفیف مغز شده و به سردرد منجر شوند. زنجبیل این توانایی را دارد که به تسکین سردرد میگرنی و کاهش سردرد کمک کند و به رفع کردن حالت تهوع موثر است که معمولا با سردردهای شدید همراه میباشد.

زنجبیل تازه را رنده کرده و به تغذیه خود اضافه کنید.

ماست (ساده)

ماست سرشار از ریبوفلاوین میباشد. این ماده بخشی از ویتامین ب کمپلکس است که در کاهش حملات میگرنی موثر میباشد. ماست ممکن است اثر مثبتی مانند داروهای پیشگیری از میگرن و کاهش سردرد داشته باشد. اگر ماست دوست ندارید، میتوانید از تخم مرغ بهره مند شوید که این نوع از ویتامین ب را در خود جای داده است.

ماهی خال خالی

این ماهی ها سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ بوده که از چربی‌های مفید و بسیاری ضروری بدن هستند. امگا-۳ دارای خواص ضدالتهابی است و همچنین از اعصاب محافظت می‌کند. مطالعات نشان میدهد که مصرف این نوع از چربی‌ها به کاهش فرکانس، مدت زمان و شدت سردرد‌ کمک میکند. اگر ماهی خال خالی دوست ندارید، می‌توانید از جایگزین‌های دیگری مانند ماهی سالمون یا ساردین استفاده کنید.

هندوانه

کمبود آب در بدن می‌تواند نقش مهمی در بروز سردرد داشته باشد. کمبود آب سبب می‌شود تا حجم خون افت کرده و در نتیجه اکسیژن کافی از طریق خون به مغز نرسد، چنین مشکلی می‌تواند گیرنده‌های درد موجود در مغز را تحت کنترل قرار دهد. سعی کنید همیشه به مقدار مناسب آب میل داشته باشید. استفاده از میوه ‌های آبدار مانند هندوانه ، خیار ، کرفس و هویج بسیار خوب است و کمک می‌کند تا در طول روز آب مورد نیاز بدنتان تامین شود.

اسفناج

سبزیجات برگدار سرشار از منیزیم هستند که دارویی قوی برای مقابله با میگرن و تسکین سردرد است. هر فنجان اسفناج حاوی ۲۴میلی‌گرم منیزیم میباشد.بنا بر مطالعات دریافت منظم منیزیم می‌تواند حملات میگرنی را تا ۴۱.۲درصد کاهش دهد.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید