تانما صفحه اصلی تماس با ما محیط کاربری خروج ویرایش پروفایل تغییر کلمه عبور لیست مطالب موضوعات شما نظرات تگ فرا داده کد تبلیغاتی فیلد های مطلب کد مطلب برای بازیابی : کدمطلب : این قسمت برای بازیابی مطلب می باشد کد مطلب : 636648378494266209 زمان ذخیره آخرین پیش نویس : 5:01:13 PMعنوان مطلب : روشن شدن پوست و راهکارهای مؤثر آن کلمه کلیدی اصلی : روشن شدن پوست کلمات کلیدی مرتبط : روشن شدن پوست ,علت تیره شدن پوست,راهکارهای روشن شدن پوست نوع : مطلب اولویت : عادی دسته : سلامت زیر مجموعه : زیبایی لینک تصویر شاخص : /img/636648378494266209/3.jpg لطفا دقت کنید تصویر کراپ شده چون در ویترین سایت قرار میگیرد باید داری کیفیت خوب باشد و تصویر کشیده یا جمع نشده باشدکراپ تصویر در اندازه مشخص شده : لینک تصویر کراپ شده : /img/636648378494266209/3.jpg متن جایگزین تصویر: روشن شدن پوست عنوان تصویر: روشن شدن پوست متن خلاصه یا کوتاه : روشن کردن پوست علی رغم آن خیلی ها فکر می کنن کاری محال و دور از دسترس نیست . اگر داشتن پوستی بی نقص و زیبا را یک آرزوی دست نایافتنی می دانید، سخت در اشتباه هستید، و می توان گفت تنوع در سبک مراقبت، ترمیم و درمان های پیشرفته ، این روزها جایی برای نگرانی باقی نمی گذارد. Meta Description سئو : روشن شدن پوست کاری محال و دور از دسترس نیست. اگر به دنبال راهکارهایی برای روشن شدن پوست هستید با تانما همراه شوید ما فوت فن روشن شدن پوست را به شما بیاموزیم. متن فارسی در Url : راهکار روشن شدن پوست عنوان جایگزین (H2) : فوت های کوزه گری برای روشن کردن پوست سایت های منبع : خبر تلفیقی فعال : فعال/غیر فعال نوع متن مطلب : مطلب فرعی نوع تبلیغ : نوع تبلیغ

فوت های کوزه گری برای روشن کردن پوست

روشن شدن پوست علی رغم آن خیلی ها فکر می کنن کاری محال و دور از دسترس نیست . اگر داشتن پوستی بی نقص و زیبا را یک آرزوی دست نایافتنی می دانید، سخت در اشتباه هستید، و می توان گفت تنوع در سبک مراقبت، ترمیم و درمان های پیشرفته ، این روزها جایی برای نگرانی باقی نمی گذارد در این مطلب ما برایتان نکات و راهکارهای روشن شدن پوست را آورده ایم راستی علت تیره شدن پوست چیست؟

بهتر نیست تا کار به جای باریک نکشیده، خودمان را برای مقابله با هر نوع تغییر ناخوشایند روی پوست مجهز کنیم؟ تیرگی وغیریکنواخت شدن رنگ پوست یکی از شایع ترین مشکلاتی است که خانم ها در هر سنی از مشاهده آن در مقابل آینه واهمه دارند. پس برای رفع آن راهنمایی های پزشکان و کارشناسان برای روشن شدن پوسترا بخوانید و با کمی تغییرات مراقبت های تازه ای را برای سلامت و زیبایی صورت تان آغاز کنید.

چرا پوست تیره می شود ؟

ملانین ها همان رنگدانه های تعیین کننده رنگ پوست ما هستند که هر قدر میزان این رنگدانه در پوست بیشتر باشد پوست تیره تر خواهد بود. حالا چه به طور ژنتیکی و چه به صورت اکتسابی که بر اثر تداخل عوامل مختلف پوست روشن به مرور تیره می شود. اما مسئله مهم اینجاست که کیفیت و سلامت رنگدانه های پوست رابطه مستقیمی با میزان مراقبت و سبک زندگی سالم یا ناسالم ما دارد.

اگر برای این اتفاق دنبال علت می گردید، می توانید با خود مرور کنید که پوست صورت تان در طول روز بدون حفاظت تا چه میزان درمعرض نور خورشید قرار دارد؟ از سلامت جسمی خود به ویژه معده و کبد اطمینان دارید؟ دور بودن از ترس، استرس ، ناامیدی و حسادت چقدر برای تان اهمیت دارد؟ ورزش، خواب کافی و پیروی کردن از یک رژیم غذایی سالم را جدی گرفته اید؟ همه این فاکتورها به تنهایی تبدیل به اختلال برای تغییر در هورمون ها و تاثیر روی رنگدانه ها شده و درنهایت باعث تغییر رنگ پوست و بروز لک های تیره صورت می شوند. اما برای اینکه راه پرپیچ و خم مقابله با این تیرگی را بیاموزید، باید روش مراقبت از پوست خود را تغییر داده و دستی هم به سر و روی عادات غذایی و سبک زندگی خود بکشید.

روش های طبیعی برای روشن شدن پوست

برای روشن شدن پوست صورت ابتدا باید به فکر سلامت و زیبایی درون خود باشید. پس اگر قرار است با روش های طبیعی، بدون زحمت و هزینه رنگ و بافت پوست خود را به سمت بهتر و زیباتر شدن هدایت کنید باید به دنبال منشا مشکل پوستی خود بگردید. از آنجا که تیرگی پوست بیشتر به علت نامناسب بودن تغذیه ، پیروی از سبک زندگی ناسالم و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید یا ابتلا به برخی بیماری ها به وجود می آید، باید با کمی تغییر، استفاده کافی از میوه و سبزیجات، نوشیدن آب کافی و دوری از استرس ، تنش را در شروع کار از قلم نیندازید.

تا می توانید توت فرنگی، لیمو، آناناس، اسفناج، کرم بروکلی و گوجه فرنگی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا در کنار خاصیت آنها در روشن کردن پوست، ویتامین های لازم برای استحکام و شفافیت پوست صورت تامین شود. نوشیدن شیرتازه، آبمیوه های طبیعی و آب کافی را هم فراموش نکنید.

ورزش منظم از قدم های دیگری است که باید از همین حالا در برنامه روزانه تان جایی برای آن درنظر بگیرید تا به وسیله آن سلول های پوست نفسی تازه کنند.

مراقبت از پوست در برابر آفتاب را تا می توانید جدی بگیرید و با سلاح هایی مانند ضدآفتاب مناسب، کلاه لبه دار و عینک دودی از تیره شدن پوست خود با بروز لک ها جلوگیری کنید.

سلامت و زیبایی پوست تان را هر روز با تمیز کردن آن نه فقط با شستن آب بلکه به کمک پاک کننده های ملایم و با برداشتن آلودگی ها از عمق، تمدید کنید.

با تغییر سبک زندگی خودتان را از استرس ها و ترس ها جدا کنید و برای آرامش خود از ورزش ، مطالعه، معاشرت با دوستان و پیاده روی کمک بگیرید.

همه روش های روشن شدن پوست

اگر با وجود همه مراقبت ها همچنان از تیره بودن پوست خود ناامید هستید، می توانید رنگ پوست خود را با انواع روش های درمانی که این روزها برای روشن شدن پوست به کار می رود، بسپارید. اقداماتی که طی یک فرآیند ترمیمی تا حد زیادی از میزان تغییر رنگ و تیرگی به وجود آمده می کاهد. اما معروف ترین روش ها برای روشن شدن پوست کدامند:

کرم و سرم های روشن کننده: برای بازیابی زیبایی طبیعی پوست محصولات باکیفیتی در بازار به شکل کرم، روغن و سرم های مغذی و ضدلک موجود است که در صورت استفاده به موقع از آنها لک های پیری، بارداری ، آفتاب و تیرگی و غیریکنواختی رنگ پوست درمان شده و پوست روشن و شاداب می شود. پس برای برطرف کردن تیرگی های ناشی از تجمع رنگدانه ها می توانید با مشورت یکی از بهترین محصولات را برای استفاده انتخاب کنید.

لیزر فرکشنال: یکی از روش های نه چندان تازه که تاثیرات چشمگیری روی سفیدی پوست شما دارد همین روش لیزر درمانی است که طی آن برای سفید کردن پوست از اشعه فروسرخ استفاده شده و با برداشتن لایه ای نازک از پوست موجب تحریک ساخت کلاژن ها و یکدست شدن رنگ و حالت چهره می شود.

میکرودرم: شما برای روشن شدن پوست می توانید سراغ نوع میکرودرم ابریژن را هم بگیرید. یکی از روش های تازه وارد، ایمن و موثر که با ازبین بردن سلول های مرده از سطح پوست به افراد کمک می کند تا از شر چین و چروک ها، انواع لک به ویژه لکه های پیری و بارداری و خطوط و دیگر مشکلات پوستی خلاص شوند.

پیلینگ: یکی از روش های ترمیم رنگ پوست صورت همین روش پیلینگ شیمیایی است که به کمک آن بعد از جدا کردن لایه های بالایی، ابتدا پوست خود را برای بازسازی تحریک کرده و با کلاژن سازی مجدد پوست شروع به روشن شدن می کند. درنتیجه با این روش به مرور مشکلات ناشی از لک های نور خورشید، مشکلات تغییر رنگ پوست، چین و چروک، بافت و ظاهر کلی پوست بهبود پیدا خواهد کرد.

روش های خانگی را برای روشن شدن پوست امتحان کنید:

بخور: اگر به دنبال معجزه برای سفیدی، زیبایی و شفافیت پوست خود هستید، اگر دستگاه بخور ندارید لطفا یک قابلمه آبجوش را روی شعله ملایم گاز قرار دهید. اگر پوست تان خشک و حساس است از بابونه خشک و اگر چرب از مخلوط آویشن و نعناع خشک و کمی آبلیموی تازه برای اضافه کردن به آب استفاده کنید.

بعد از قل زدن های آرام آب درون قابلمه، سر خود را با حوله بپوشانید و صورت تان را کاملا درمعرض بخار آب قرار دهید. پوست را برای 10دقیقه بخور داده و پس از آن صورت را با آب خیلی سرد آبکشی کنید. رطوبت پوست را با دستمال کاغذی به آهستگی خشک کنید و درنهایت کمی کرم ویتامین A یا وازلین روی آن بمالید. با این شیوه روشن شدن پوست تان بعد از چند هفته قطعی است.

ماسک توت فرنگی: یک پیشنهاد فوق العاده برای روشن شدن پوست صورت شما. برای تهیه این ماسک چند توت فرنگی را له و یک قاشق غذاخوری آب لیموترش به آن اضافه کنید. آن را روی کل صورت قرار دهید و بعد از 15دقیقه با آب گرم بشویید. با این روش به راحتی از تغییر رنگ پوست جلوگیری می کنید.

ماسک آرد نخودچی و زردچوبه: سه قاشق آرد نخودچی را با نوک قاشق چای خوری زردچوبه مخلوط کنید و کمی روغن زیتون درون آن بریزید. حالا خمیر به دست آمده را برای حدود 20دقیقه روی پوست تان قرار دهید و درنهایت آبکشی کنید تا پوست تمیز و روشن شده و برای بازسازی آماده شود.

ماسک سفیده تخم مرغ: اگر برای سفید شدن پوست تان عجله دارید، یک عدد سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا شبیه کف شود. حالا به آرامی آن را روی پوست خود بمالید و حدود 20دقیقه صبر کنید و بعد صورت تان را با آب ولرم و در آخر آب سرد آبکشی کنید. با این روش پوست تان در کمترین زمان تغییرات زیادی خواهد کرد.

TaNama.ir Copyright 2016برو بالا

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید