کارشناسان تغذیه می گویند: 

که یک رژیم غذایی که باعث تحریک افراد می شود و همچنین یک رژیم غذایی نامنظم و آشفته می تواند باعث بروز استرس شود، اما با پیروی کردن ازیک رژیم غذایی منظم و استفاده از مواد غذایی مناسب می توان تا حدودی استرس روزانه را از خود دور کرد.

 

ماست  یکی از مواد غذایی مناسب برای کاهش استرس است

به ویژه در فصل تابستان، چون یک ماده غذایی سبک است و زود هضم نیز است. همچنین پروتئین ها در محصولات لبنی مقدار سروتونین را که نوروهورمونی در مغز است، بالا می برند و در نتیجه استرس راکاهش می دهد.

 

استفاده از شکلات تلخ باعث می شود هورمون استرس کاهش پیدا کند.

 

 

«چای» گیاهی یا «چای سیاه» است

که باعث کنترل کالری ها می شود، خلق و خوی افراد را بهبود می بخشد. همچنین  چای یاسمن و بابونه و دیگر چای های گیاهی در کاهش استرس مفید هستند.

یک ماده عالی در کاهش استرس گیاه «سیر» است. سیر برای آرام کردن تنش و استرس و نیز کاهش گلوکز در خون مفید است. سیر دارای آنتی اکسیدان فراوانی است که باعث کاهش استرس در افراد می شود.

 

قند موجود در میوه ها و به ویژه مرکبات نیزباعث کاهش استرس می شود.

کلم بروکلی نیز یک ماده مفید در کاهش استرس است و ترکیب آن با سالاد، برنج و پاستا بسیار برای شاد شدن و زدودن استرس مفید است. کلم بروکلی سرشار از ویتامین های گروهB است که به کاهش اضطراب و نگرانی استرس و حتی افسردگی و ترس کمک می کنند.

 

ماهی نیز یک ماده ضد استرس است

«ماهی» سرشار از چربی های امگا ۳ است که حاوی ویتامین های گروهB به خصوص B۶ وB۲۱ که برای مقابله با استرس بسیار مفید هستند. ویتامینB۲۱ یکی از مهمترین مکمل ها برای ساخت سروتونین به عنوان هورمون شادی در مغز انسان ها است و کمبود این ویتامین سبب افسردگی می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید