یک نوجوان پانزده ساله همدانی در اقدامی ناباورانه یک ربات تلگرامی با عنوان صیغه‌یاب یا صیغه دختران ساخته بود که در آن اقدام به کلاهبرداری و دزدی از مردم می کرد. او با هزینه ۲۰۰۰ تومان که برای عضویت در این کانال درنظر گرفته بود تمامی اطلاعات حساب کاربران را میگرفت و از حساب آنها دزدی می کرد . او با قرار دادن تصاویر زنان و دختران از سایت های مخلف در این ربات با عنوان زنان صیغه افراد را وسوسه می کرد که وارد ربات صیغه دختران شوند. او سرانجام توسط پلیس فتای همدان دستگیر شد.

کلاهبرداری از طریق ربات تلگرامی صیغه دختران

 

ربات تلگرامی صیغه دختران

رئیس پلیس فتای همدان، از دستگیری نوجوانی ۱۵ ساله خبر داده است که با یک روبات تلگرامی با عنوان “صیغه‌یاب” از کاربران تلگرام کلاهبرداری می‌کرد. سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد گفت: «این نوجوان ساوه‌ای، هزینه عضویت در کانال “صیغه‌یاب” را تنها ۲۰ هزار ریال در نظر گرفته که این رقم اندک موجب وسوسه عده‌ای برای استفاده از این روبات شده بود.»

کاربران برای عضویت در این کانال باید وارد یک صفحه جعلی می شدند و مشخصات حساب بانکی خود را وارد می‌کردند، به این ترتیب اطلاعات بانکی این افراد در اختیار این نوجوان قرار می گرفت.

کلاهبرداری نوچوان ۱۵ ساله از طریق یک ربات تلگرامی

صیغه دختران و زنان در فضاهای مجازی

 

این نوجوان ۱۵ ساله همچنین برای جذب مخاطب بیشتر، عکس دختران جوان را از دیگر صفحه‌های اجتماعی بر می داشت و آن ها را به عنوان گزینه صیغه معرفی می‌کرد.

رئیس پلیس  فضای تولید و تبادل اطلاعات همدان اضافه کرده است: «این نوجوان در بازجویی‌های اولیه اعتراف کرد موجودی تمامی حساب های بانکی را بررسی و مبلغ قابل توجهی را سرقت کرده است.»

آیا این مطلب مفید بود؟ 15
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید