در این روزها که خداحافظی قوچان‌ نژاد مهاجم تیم ملی بر سر زبان ها افتاده است همه از دلخوری مهاجم تیم ملی فوتبال در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به خاطر بازی نکردنش صحبت می کنند اما ظاهرا قوچان‌ نژاد مهاجم آرام تیم ملی به خاطر همسرش سروین بیات می خواهد از بازی های ملی خداحافظی کند این فوتبالیست ملی پوش قصد دارد به لیگ آمریکا برود و این گونه رفت و آمد وی به ایران برای حضور در تیم ملی با مشکل مواجه می شود و او نمی خواهد همسر و فرزندش را تنها بگذارد.

مهاجم تیم ملی

رضا قوچان نژاد در صفحه اینستاگرامش نوشت :

«میگن فوتبال قشنگ‌ترین ورزش دنیاست. کسى که پاهاش به توپ خورده می‌تونه این حرف رو تایید کنه. ورزش فوتبال نه به دین و مذهب فرد نگاه می‌کنه، نه به اصلیت فرد و نه به وضعیت مالىِ فرد.

اى‌کاش همه جا اینطورى به فوتبال نگاه می‌کردن..! اى‌کاش آدمایى که نور دستشونه، جاهاى تاریک رو نور مى‌انداختن تا همه بتونیم ببینیم، نه اینکه فقط خودشون ببینن.

مهاجم تیم ملی

رضا قوچان‌ نژاد

 

بزرگترین هدف فوتبال اینه که دل مردم رو شاد کنى. درسته که در اروپا بزرگ شدم، اما از بچگى آرزوم این بود که یک روزى، حتى اگر شده یک بار توى استادیوم آزادى پیرهن تیم ملى رو بر تن کنم و بازى کنم. تنها آرزوم این بود که با فوتبالم، خانواده و هوادارانم رو شاد کنم.
این شش سالى که در تیم ملى حضور داشتم، واسم بزرگترین افتخارى بود که در فوتبال و زندگی‌ام تونستم بدست بیارم.

پوشیدن پیرهن تیم ملى واسه من بزرگ‌ترین آرزو در دنیاى فوتبال بود و هنوز هم بعضى موقع‌ها باورم نمیشه که این پیرهن رو خدا برام گذاشت تا من تنم کنم.

در این سال‌ها که در تیم ملى بودم نمى‌تونم بهتون بگم چقدر خدارو شکر کردم بابت این همه لطف و محبتى که شما عزیزان به من داشتید. هیچ وقت تشویق‌هاتون رو یادم نمیره ایرانى‌هاى عزیز و با غیرت.
در این جام جهانى و در روزهاى اخیر، خیلى‌هاتون ازم یه سؤالى پرسیدین که متاسفانه من هم جوابش رو هنوز نمی‌دونم…. شاید بهتره که بعضى از سؤال‌ها بى‌جواب و بعضى از درها توى زندگى همیشه بسته بمونن… به این نتیجه رسیدم که در قلبم، عشقِ به تیم ملى، هر روز بیشتر و بیشتر میشه، اما عقلم، شخصیتم و غرورم این اجازه رو به من نمیدن که بهترین پیرهن دنیا رو دیگه بر تن

کنم… دلیلش نخواستن نیست، دلیلش اینه که بعضى مواقع باید یک تصمیم سختى رو بگیرى تا بتونى زندگى‌ات رو دوباره راحت ادامه بدى.

می‌خوام از این طریق از همه آقایان در کادر فنى، تدارکات و بازیکنان عزیز تیم ملى تشکر کنم بابت این شش سالى که به من افتخار دادین. منو نه تنها کمک کردید که بازیکن بهترى بشم، بلکه از من انسان بهترى هم ساختید… تشکر بابت این همه لطف و انرژى مثبت.

مرسى از شما ایرانى هاى با غیرت، تک تک شما رو از ته دل دوست دارم. به امید پیروزى و پیشرفتِ تیم ملى ایران.

مهاجم تیم ملی

خداحافظی رضا قوچان نژاد

 

قطعاً زننده تک‌گل ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ انتظار نداشت در جام جهانی ۲۰۱۸ تنها مهاجمی باشد که به میدان نمی‌ رود، اما با این وجود این تمام دلایل رضا قوچان‌نژاد برای خداحافظی از تیم ملی نبوده است.

در این خصوص شنیده می‌شود قوچان‌ نژاد به زودی به تیمی آمریکایی خواهد پیوست و فصل آتی را در رقابت‌ های mls بازی خواهد کرد، اتفاقی که حضور او را در اردو‌های تیم ملی فوتبال ایران با مشکل مواجه خواهد کرد.

علت خداحافظی رضا قوچان‌ نژاد مهاجم تیم ملی از بازی های ملی

گوچی فصل گذشته قصد داشت جهت رفاه همسرش به رقابت‌ های mls برود، اما با وجود توافق با تیمی آمریکایی به خاطر مشکلات روادید نتوانست راهی لنگه دنیا شود و بعد‌ها در مصاحبه‌ هایی به انتقاد از قوانین نژادپرستانه دولت ترامپ پرداخت.

مهاجم تیم ملی

رضا قوچان‌ نژاد مهاجم تیم ملی با همسر و پسرش

 

از سوی دیگر گوچی مهاجم پر افتخار کشورمان پس از آخرین بازی خود برای هیرنوین نه فقط از این تیم بلکه از کل رقابت‌ های لیگ برتر هلند خداحافظی کرد تا شائبه‌ های انتقال او از فوتبال اروپا به آمریکا پر رنگ‌تر شود.کارلوس سرمربی تیم ملی در واکنش به خداحافظی قوچان نژاد به تعریف از مهاجم تیم ملی پرداخت و از زحمات وی در مدت شش سال حضور در تیم ملی قدردانی کرد.

مهاجم تیم ملی

رضا قوچان‌ نژاد با سروین بیات همسر

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید