چرا اینستاگرام اکانت ما را مسدود می کند

دلیلمسدود شدن اکانت اینستاگرام چیست؟ بعضی مواقع پیش می آید که شما نمی توانید عملیاتی مانند لایک فالو آنفالو یا کامنت را انجام دهید به معنای بلاک شدن (بن شدن) اکانت شما است. دقت کنید که بلاک شدن اینستاگرام با پاک شدن اکانت اینستاگرام تفاوت دارد و شما تنها عملیات های ذکر شده را نمی توانید انجام دهید. اینستاگرام در بسیاری موارد سخت گیری دارد و در صورتی که از قوانین آن سرپیچی کنید، دسترسی شما را برای کامنت گذاشتن، لایک کردن یا فالو کردن افراد محدود می کند. با مطالعه مطلب زیر شما می توانید مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام خود را به راحتی حل کنید با تانما همراه شوید :

اکشن بلاک چیست ؟

اکشن بلاک

اکشن بلاک

اکشن بلاک یعنی شما دیگر توانایی ارسال پست، استوری، دایرکت و… را برای مدتی-که از طرف خود الگوریتم های اینستاگرام تعیین شده- ندارید. گاها زمان اکشن بلاک 24 ساعته است و مشکل خاصی ایجاد نمی کند. اما شرایط بد از آنجایی شروع می شود که زمان آن به حدود 4 هفته رسیده و میتواند قسمتی از فعالیت های کسب و کار شما را فلج کند.

انواع بلاک اینستاگرام

دلایل بروز مشکل اکشن بلاک Action blocked

1- نداشتن پست به تعداد

هر گاه اکانت اینستاگرام خود را ساختید، چند پست در پیج خود بگذارید. ممکن است اینستاگرام بدون داشتن پست، شما را به عنوان یک اکانت جعلی تشخیص دهد. به خصوص اگر پست نداشته باشید و دائم لایک کنید و کامنت بگذارید. پس حتما تعدادی پست در صفحه خود داشته باشید.

2- - ناقص بودن اطلاعات حساب کاربری

اینستاگرام باید بداند که شما یک فرد واقعی هستید. پس باید اطلاعات خود را به صورت کامل وارد کنید. حتما یک بیوی کامل بنویسید و نام، عکس پروفایل و … را تکمیل کنید.

3- - پست زیاد ممنوع!

اگر شما به صورت غیر طبیعی تعداد زیادی پست بگذارید، اینستاگرام شما را بلاک می کند. سعی کنید در مدت زمان محدود تعداد زیادی پست نگذارید. در این صورت به اسپم متهم می شوید. یک برنامه دقیق و منظم برای ارسال پست هایتان داشته باشید.

4- لایک زیاد در زمان محدود، یکی از دلایل بروز اکشن بلاک

همانطور که تعداد زیاد پست در یک زمان مشخص باعث ایجاد مشکل می شود، اگر به صورت غیرعادی لایک کنید، ممکن است به عنوان حساب کاربری اسپم یا ربات تشخیص داده شوید. به صورت عادی اجازه ۳۵۰ لایک در ساعت را دارید.

5- فالوی بیش از حد، ممنوع!

اگر به تازگی یک اکانت ساخته اید و می خواهید با فالو کردن و فالو شدن شناخته شوید، حوصله به خرج بدهید. با فالوی بیش از حد کار به جایی نمی برید. معمولا در هر ساعت می توانید ۱۰۰ نفر را فالو یا آنفالو کنید. این تعداد با زمان ساخت اکانت و تعداد فالوورهای خودتان تغییر می کند. اما به طور کلی از فالوی بیش از اندازه خودداری کنید. رفع بلاک فالو در اینستاگرام با رعایت این قانون به دست می آید.

6- محتوای تکراری ممنوع!

بسیاری از افراد یک پست را چندین بار ارسال می کنند. این کار علاوه بر آنکه غیر حرفه ای است، باعث مشکل بلاک می شود. پس سعی کنید از گذاشتن پست های تکراری پرهیز کنید. همچنین کامنت تکراری نگذارید. زیرا به عنوان اسپم یا ربات شناخته می شوید.

7- منشن بیش از حد، یکی از دلایل اکشن بلاک

غیر از موارد بالا، منشن کردن بیش از حد هم باعث بلاک شدن در اینستاگرام می شود. از منشن کردن به تعداد زیاد پرهیز کنید.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام به سه دلیل زیر می باشد :

1- مسدودسازی فعالیت ها یا Action Blocks

این نوع بن زمانی رخ می دهد که فعالیت های مشخصی همچون لایک کردن یا فالو و آنفالو کردن کاربران را با سرعت بیش از حدی انجام داده باشید. یا پیامی دریافت خواهید کرد که به شما خبر می دهد فعالیت شما محدود شده است و شما بلاک شده اید، یا فعالیت مورد نظر خیلی راحت از کار خواهد ایستاد.

هنگامی که شما توسط اینستاگرام Action Blocks می شوید پیغام:

This Action was Blocked Instagram یا You have been temporarily blocked. It looks like you were misusing this feature by going too fast

به شما نمایش داده می شود که به شما اعلام می کند اینستاگرام به طور موقت شما را بلاک کرده است.

2- بن کردن سایه ای یا Shadow Bans

این نوع بن زمانی رخ می دهد که خیلی تند تند پست گذاشته یا از تگ هایی که بن شده اند استفاده کرده باشید. بن کردن سایه ای از ظاهر شدن پست ها در صفحه تگ هایی که استفاده کرده اید، جلوگیری می کند.

شادوبن شدن اینستاگرام در واقع یک جور جریمه هستش که اینستاگرام به صورت کاملا نامحسوس و بدون هیچ اخطار و اطلاع قبلی پیج شما را از دید دیگران مخفی میکند

در این حالت پست های شما دیگر در اکسپلور اینستاگرام قرار نمیگرد و کسی به جز فالورهاتون نمی تواند پست های شما رو ببیند.

بلاک کامل اینستاگرام زمانی اتفاق می افتد که به طور مداوم فعالیت های مختلفت شما بلاک شده یا آشکارا از شرایط خدمات اینستاگرام تخطی کرده باشید. بن معمولاً منجر به حذف اکانت می شود. ضمناً این نوع بن، نام کاربری را به صورت دائمی مسدود خواهد کرد در نتیجه قادر نخواهید بود حسابتان را دوباره بسازید.

در موارد جدی تر، اینستاگرام حتی IP کاربر را نیز از دسترسی به وبسایت و برنامه اینستاگرام محدود خواهد کرد.

علل مسدود شدن اکانت اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

1- استفاده افراطی از ربات های افزایش لایک، فالوور و …

«نباید از طریق روش های تأیید نشده در سرویس اینستاگرام حساب بسازید. این روش ها شامل استفاده از دستگاه ها، اسکریپت ها، بات ها، کراولرها، اسکرِیپِرها و اسپایدرها بوده هرچند فقط محدود به آن ها نیستند.»

عمل خودکارسازی وقتی که به درستی انجام شود، خیلی هم ایمن است. اما اگر ندانید دارید چه کار می کنید و کورکورانه در حال دنبال کردن تنظیمات اتوماسیون موجود در فروم ها باشید، تشخیص این که دارید از ابزارهای خودکارسازی استفاده می کنید را برای اینستاگرام آسان تر خواهید کرد.

میزان انجام لایک و فالو و کامنت را به صورت افراطی افزایش ندهید.

۲- استفاده از خودکارسازی(ربات اینستاگرام) بدون پروکسی

اگر در حال مدیریت چندین حساب اینستاگرامی باشید، باید اطمینان حاصل کنید که بات هایتان را روی آدرس های IP متفاوت اجرا می کنید. خطر این که تمام حساب هایتان را تحت یک IP قرار دهید این است که اگر یکی از حساب ها بن شود، باقی حساب های واقع روی آن IP نیز بن خواهند شد.

۳- خرید فالورها و لایک های تقلبی

اکثر حساب های تقلبی توسط بات ها ساخته شده و از طریق اسکریپت ها مدیریت می شوند. هر دوی این ها بر خلاف شرایط خدمات اینستاگرام بوده و موجب حذف حساب می شوند. حتی اگر مچتان را نگیرند، خرید فالورهای تقلبی و دست داشتن در این کار، حسابتان را نابود کرده و به برندتان آسیب خواهد رساند.

۴- استفاده از اپلیکیشن های آنفالو کردن دسته جمعی

برخی از اپلیکیشن ها هستند که به شما این امکان را می دهند تا بصورت دسته جمعی، افرادی را که فالو کرده اید، حذف کنید. اینکار تنها با یک کلیک انجام می شود

یعنی شما می توانید در یک بازه زمانی کوتاه، تعداد زیادی آنفالو انجام دهید. اما اینکار به مذاق اینستاگرام خوش نمی آید. چرا که شما در یک بازه زمانی کوتاه، تعداد زیادی آنفالو کرده اید و این مغایر با قوانین فعالیت در اینستاگرام است.

یکی از این اپلیکیشن ها، اپلیکیشن Cleaner برای اندروید است که اگر با استفاده از آن، اقدام به آنفالو کردن آن هم به تعداد بالا بکنید، قطعاً بلاک خواهید شد!

5- خرید حساب کاربران دیگر عامل مهم بن شدن اینستاگرام

«شما برای هر گونه فعالیتی که در حسابتان رخ می دهد مسئول بوده و موافقت می کنید که حساب، فالورها، نام کاربری یا هر یک از حقوق حسابتان را نفروخته، منتقل و واگذار نکرده یا حق استفاده از آن را به دیگران ندهید.»

6- ساخت حساب های تکراری

«نباید از طُرُق غیرمجاز، که شامل استفاده از دستگاه ها، اسکریپت ها، بات ها، اسپایدرها، کراولرها یا اسکرِیپرهای خودکار می شوند اما محدود به آن ها نیستند، در سرویس اینستاگرام حساب بسازید.»

7- کامنت ها و پیام های دایرکت اینستاگرام تکراری یا اسپم (هرز)

«نباید ایمیل، کامنت و لایک های ناخواسته یا سایر اشکال ارتباطیِ تجاری یا متعرضانه که تعرض آمیز هستند را (که با نام «اسپم» یا «هرزنامه» شناخته می شوند) تولید کرده یا به هر یک از کاربران اینستاگرام اظهار کنید.»

ارسال کامنت های تکراری

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

ارسال زیاد کامنت های تکراری نیز، یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام محسوب می شود. معمولاً صفحاتی هستند که با استفاده از ربات یا بصورت دستی، کامنت های زیادی را در طول روز، آن هم بصورت تکراری ارسال می کنند.

احتمالاً شما نیز این دست از کامنت ها را دیده اید که اغلب به شکل ایموجی یا همان شکلک هستند. اغلب این کامنت ها بصورت خودکار و بوسیله ربات ارسال می شوند و اینستاگرام بشدت از آنها متنفر است!

پس حتی اگر می خواهید با استفاده از ربات یا بصورت دستی، کامنت هایی را ارسال کنید، سعی کنید که حتماً کامنت معناداری را بفرستید یا تا جایی که امکان دارد، شکلک خالی را ارسال نکنید.

8- پست کردن محتوای جنسی، نامناسب یا مشمول حق نشر

«نباید تصاویر یا سایر محتواهای خشونت آمیز، عریان، نیمه عریان، تبعیض آمیز، غیر قانونی، متجاوزانه، منزجرکننده، پورنوگرافی یا وسوسه انگیز جنسی را از طریق سرویس اینستاگرام پست کنید.» در صورت استفاده از هرگونه از این موارد شما فورا مورد جریمه بلاک اینستاگرام می شوید.

9- تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات غیر قانونی

«نباید از این سرویس برای هر گونه اهداف غیر مجاز یا غیر قانونی استفاده کنید. شما موافقت می کنید که از تمام قوانین قضایی، مقررات و ضوابطِ (برای مثال قوانین فدرال، ایالتی، محلی و استانی [در آمریکا]) قابل اعمال روی نحوه استفاده تان از این سرویس و البته محتوای تان، که شامل قوانین حق نشر می باشد اما محدود به آن نیست، پیروی کنید.

10- استفاده از برنامه های تغییردهنده آی پی و یا ورود با آیپی های مختلف

اما می رسیم به یکی از مهم ترین و رایج ترین دلایل بلاک شدن در اینستاگرام که وارد شدن به اینستاگرام با آیپی های مختلف است.

صفحات زیادی هستند که ادمین های مختلفی دارند. هر دستگاه، یک آیپی مخصوص به خود دارد و زمانی که هر ادمینی، با یک آیپی مخصوص به خود وارد اینستاگرام شود، احتمال بلاک شدن اینستاگرام افزایش می یابد.

همچنین افراد بسیار زیادی هستند که از اپلیکیشن های تغییردهنده آی پی یا همان فیلترشکن ها استفاده می کنند. دلایل مختلفی نیز برای اینکار وجود دارد.

اما زمانی که شما با استفاده از این اپلیکیشن ها، وارد اینستاگرام خود می شوید، در واقع دارید هر بار، با یک آیپی مختلف وارد می شوید چرا که اینستاگرام حدس می زند که شاید پیج هک شده باشد یا اینکه اتفاق دیگری رخ داده است که این مشکل بوجود آمده است. پس تا جایی که می توانید، سعی کنید با آیپی ثابت یا نهایتا ۲ IP وارد اینستاگرام تان شوید.

سعی کنید تا حد امکان از این اپلیکیشن ها استفاده نکنید یا هنگام ورود به اینستاگرام، آن را خاموش کنید.

روش های رفع بلاک در اینستاگرام

در ادامه روش های رفع بلاک در اینستاگرام ارائه خواهد شد . این روش ها در نزدیک به ۹۰ درصد مواقع جوابگو هستند. اما باید همه را به کار بگیرید. مطمئن شوید که تمام این روش ها را اجرا می کنید.

۱- درخواست بازبینی

در گام اول لازم است که یک درخواست برای اینستاگرام بفرستید. این درخواست بازبینی اولین کاری است که باید برای رفع اکشن بلاک خود انجام بدهید. در همان زمان که پیامی مبنی بر بلاک شدن دریافت کردید، این پیام را بفرستید. این پیام در اکثر زمان ها شامل گزینه هایی برای ارسال پیام درخواست بازبینی است.
معمولا این روش تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر این کار را انجام دادید، اینستاگرام به فیک نبودن شما پی می برد. به طور معمول بعد از ۱۲ ساعت این مشکل رفع می شود. در غیر این صورت درخواست خود را دوباره بفرستید.

مسدود شدن اکانت اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام


هر تعداد دفعه که خواستید، می توانید درخواست را ارسال کنید. معمولا این روش در نصف اوقات جواب می دهد. اگر پیام اکشن بلاک شامل گزینه درخواست بازبینی نبود، از این طریق برای رفع مشکل استفاده کنید: Settings>help>Report A Problem. پس از آن در مورد مشکل خودتان که ناتوانی در لایک یا فالو کردن است، توضیح دهید.

۲- کارها را به صورت دستی انجام دهید.

پیشنهاد می شود از اپلیکیشن اینستا بدون برنامه های جانبی و به صورت دستی استفاده کنید. بنابراین از فعالیت های اتوماسیون استفاده نکنید. گاهی به خاطر اتوماسیون سازها چنین مشکلاتی به وجود می آید. از ابزارهای جانبی مثل برنامه ها و ربات های خاص استفاده نکنید. با فعال کردن تایید دو مرحله ای، اینستاگرام را از عدم استفاده از ابزارهای third-party مطمئن کنید.

۳- قسمت بیوگرافی را بررسی کنید.

حتما یک بار بخش بیوی پیج خود را بررسی کنید. ممکن است یک لینک در آن وجود داشته باشد که بهتر است آن را حذف کنید. معمولا وجود لینک، شانس بلاک را بیشتر می کند. اگر این لینک راهی برای ورود به وب سایت شما است به ۲ نکته زیر توجه کنید:
• اگر فالوورها با لمس لینک شما به صفحه ای از یک وب سایت راهنمایی می شوند، مشکلی وجود ندارد. معمولا لینک سایر شبکه های اجتماعی مشکل ساز می باشد. پس در این صورت دوباره لینک را پس از رفع مشکل بگذارید.
• اگر لینک مشکلی نداشته باشد، احتمال بلاک شدن از طریق لینک وجود ندارد.

۴- برنامه اینستاگرام را حذف و دوباره نصب کنید.

یکی دیگر از روش ها برای رفع سریع اکشن بلاک در اینستاگرام حذف کردن برنامه است. البته پس از آن دوباره اینستاگرام را نصب کنید و وارد اکانت خود شوید. این کار باعث می شود که حافظه پنهان یا کش (cache) اینستاگرام حذف شود و مشکل به راحتی حل شود.

۵- از اینترنت خط خود استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های مفیدبرای رفع بلاک شدن اکانت اینستاگرام' این است که از اینترنت سیم کارت خود استفاده کنید. جالب است بدانید که بلاک شدن به خاطر استفاده از اینترنت خانگی شایع تر است و با این کار می توان مشکل بلاک را حل کرد. بهتر است از اینترنت ۴G استفاده کنید.

۶- از یک دستگاه دیگر استفاده کنید.

در مواردی که اینستاگرام شما دچار مشکل بلاک موقت شده است، می توانید از یک دستگاه دیگر برای وارد شدن به حساب کاربری خود استفاده کنید. این روش برای مواقعی که بلاک اکشن بدون تاریخ انقضا می باشد هم صدق می کند.

۷- پس از حل مشکل اکشن بلاک اینستاگرام، حساب خود را به فیسبوک لینک کنید.

هنگام مسدود کردن اکانت توسط اینستاگرام می توانید از این روش نیز استفاده کنید. اکانت های متصل به فیسبوک کمتر دچار مشکل بلاک می شوند. در صورتی که این روش هم مثمر ثمر نبود، اکانت خود را بهbusiness و یا Creator Account تبدیل کنید. معمولا چنین حساب هایی بلاک نمی شوند. در صورت بلاک بودن نیز مشکل آن ها رفع می شود.

۸- از تبلیغات برای خروج از اکشن بلاک استفاده کنید.

بکار بردن تبلیغات، یکی دیگر از روش های رفع بلاک اینستاگرام توسط کاربران است. اگر توانایی کافی برای تبلیغات را دارید، از این روش برای خروج از بلاک استفاده کنید. از یک صفحه دیگر بخواهید که حساب کاربری یا یکی از پست های شما را تبلیغ کند. امیدواریم یکی از این موارد برای رفع مشکل بلاک کمک کند. اگر چنین نبود، نهایتا دو هفته تا رفع بلاک اکانت خود صبر کنید.
می توانید همزمان یک اکانت دیگر هم داشته باشید. اگر از اینستاگرام برای کار و تجارت استفاده می کنید، یک حساب کاربری دیگر درست کنید و آن را رشد دهید. می توانید پس از رفع مشکل بلاک به فالوورهای خود اطلاع دهید که حساب دیگر شما را هم فالو کنند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید