به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا بابت رنگ‌آمیزی اشتباه پرچم آمریکا حین بازدید از یک بیمارستان کودکان مورد تمسخر قرار گرفت. او قاطعانه ردیفی که باید با مداد قرمز پر می‌شد، با آبی رنگ کرد.

ترامپ

رنگ کردن اشتباه پرچم آمریکا توسط ترامپ

 

رئیس‌جمهوری آمریکا پس از انتقادش از بازیکن‌های ان‌اف‌ال بابت عدم احترام به پرچم آمریکا و زانو نزدن حین پخش سرود ملی آمریکا پیش از بازی‌ها، به دورویی متهم شد. او همچنین در حرکت زننده دیگری، پس از یک سخنرانی ضد مهاجرتی، پرچم آمریکا را به آغوش کشید.  

اشتباه بزرگ ترامپ در مورد رنگ پرچم کشورش

یک فعال در پیامی نوشت: خطوط افقی پرچم آمریکا سفید و قرمز هستند. ترامپ باید این را بداند. با توجه به انتقادی که او از زانو نزدن بازیکن‌ها در یک مسابقه فوتبال کرده بود، این بی‌احترامی به پرچم است.

کاربران توئیتر این نکته را پیش کشیدند که آیا این اشتباه رئیس‌جمهوری آمریکا سهوی بوده است یا عمدی. برخی کاربران می‌گویند ترامپ قصد داشته است تا پرچم سه رنگ سفید، آبی، قرمز روسیه را بکشد؛ آن هم در شرایطی که اف‌بی‌آی درباره ارتباطات کمپین او با روسیه پیش از انتخابات ۲۰۱۶ تحقیق می‌کند. برخی هم تصاویری از پرچم قرمز، سفید،‌ آبی هلند را منتشر کردند.

در همین حال حامیان رئیس‌جمهوری آمریکا معتقدند که او با افزودن رنگ آبی در ردیف‌های پرچم کشورش قصد ادای احترام به نیروی پلیس را داشته است. با این حال کاربران می‌گویند اگر او به پرچمی هم که روی کتش الصاق شده بود، نگاه می‌انداخت مرتکب این خطا نمی‌شد.  

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید