رنگ آبی کلاسیک جزو رنگ های خاص رنگ آبی به شمار می آید و یکی از رنگ های مورد علاقه اکثر مردم در طول تاریخ بوده است، چرا که باعث ایجاد آرامش درونی می شود. به نظر روانشناسان آبی رنگ صلح، شادی و زندگی است که در روحیه افراد تاثیر بسزایی می گذارد. برای همینکه دریا هم با رنگ آبی اش پر از آرامش است.

رنگ سال 2020

آبی کلاسیک

رنگ سال 2020

شرکت پنتون توضیحات تکمیل کننده ای در مورد رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ ارئه کرده است. لاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه پانتون می گوید شرکت پنتون معتقد است رنگ آبی عمیق یا همان آبی کلاسیک، جدا از محبوبیت جهانی القا کننده حس اعتماد، صداقت پایدار در دهه پیش رو است. رنگ آبی عمیق باعث ایجاد انعطاف پذیری می شود. رنگ آبی کلاسیک – آبی عمیق ما را تشویق می کند که به فراتر از آشکار نگاه کنیم و تفکر خود را گسترش دهیم. رنگ سال ۲۰۲۰ مارا به چالش عمیق فکر کردن به چشم اندارها و باز کردن جریان ارتباطات دعوت می کند.

آبی کلاسیک

رنگ سال

رنگ آبی کلاسیک جزو خانواده رنگ های آبی است. اگر به صورت قابل فهم بخواهیم رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک چه رنگی است می توان گفت آبی تیره نزدیک به سرمه ای اما نه رنگ سرمه ای! رنگ آبی بی روح اما بسیار با استعداد و زیبا.

هر رنگی که در طبیعت وجود دارد رنگ مکملی هم دارد. همانطور که از کلمه مکمل مشخص است، رنگ مکمل یعنی رنگ هایی که از نظر هارمونی و هماهنگی در کنار رنگ اصلی قرار می گیرند. حالا دوست دارید بدانید رنگ مکمل آبی کلاسیک چیست؟

رنگ آب کلاسیک نمادی برای اعتماد به نفس و ارتباطی صحیح و موثر با محیط است!
این رنگ زیبا و فریبنده، نماد آرزوهای ماست ، آرزوهایی برای ساختن آینده ای مطمئن و قابل اعتماد در جهان. همان آینده ای که این روزها کمتر دیده می شود مخصوصا در این آبان غم انگیز و پر حادثه در ایران. قطعا برای ما ایرانی ها آبی کلاسیک بهترین انتخاب برای رنگ سال ۲۰۲۰ و ۱۳۹۹ می باشد

آبی کلاسیک

طراحی خانه به رنگ سال2020

رنگ های برتر هر فصل و رنگ منتخب سال موسسه بزرگ پنتون انتخاب و اعلام کرده و ضمن پیش بینی رنگ های محبوب جهانی، به کمپانی ها و کارخانه های برند و بزرگ پیشنهاد می کند تا با انتخاب این رنگ های برتر محصولات خود را برای بازار تقاضای جهانی آماده کنند و تولیدات و طراحی های خود را با این رنگ ها هم سو کنند. اینکه رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است برای برای بسیاری از کمپانی ها برند از اهمیت بالیی برخوردار است، به همین خاطر شرکت پنتون با اعلام رنگ های مناسب برای هر فصل و بررسی آن ها از نظر روانشناسی، با نظر سایر کمپانی ها و برندهای مطرح جهان بهترین رنگ را انتخاب می کند، انتخاب این رنگ بتوانید بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد. تا برند ها هم بتوانند با استفاده از احساسات پنهان شده در این رنگ ها برای تعیین سیاست های کلی محصولات خود بهره ببرند.

آبی کلاسیک

طراحی رنگ سال2020

معرفی شرکت پنتون

حدود بیست سال است که رنگ سال اعلام شده توسط موسسه پنتون، اکثر صنایع، محصولات و سیاست های تجارتی سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. صنایعی مانند مد، لوازم منزل و حتی صنایع تولیدی بزرگ تر مانند بسته بندی محصولات و حتی طراحی های گرافیکی!

روند انتخاب رنگ سال توسط پنتون، پروسه ای دقیق و نیازمند مقایسه و بررسی های بازار روز جهانی است. هر سال با نزدیک شدن به سال جدید، متخصصین رنگ شناسی در این موسسه تمام اتفاقات، حوادث و محصولات دنیا را بررسی می کنند و به دنبال رنگی می گردند که بتواند تاثیری موثر و چشمگیر بر جهان بگذارد. این بررسی ها می تواند شامل صنعت سرگرمی های مختلف و تولیدات فیلم، هنر و هنرمندهای مختلف، صنعت مد و پوشاک، تمام شاخه های طراحی، حتی مقصدهای محبوب گردشگری و تحولات اقتصادی فرهنگی جهان باشد.

آبی کلاسیک

طراحی اتاق خواب به رنگ سال 2020

موسسه پنتون دلیل انتخاب این رنگ را به عنوان رنگ سال اینگونه بیان نموده است:

برای ایجاد آرامش، اعتماد به نفس و ارتباط رنگ آبی را انتخاب کردیم. چرا که پایه ای مطمئن و پایدار را برجسته می کند تا بتوانیم وارد دوره جدیدی شویم. رنگ آبی بی انتها، ساده و ماندگار بوده و بسیار زیباست. این رنگ نمایانگر آسمان هنگام غروب و ویژگی های اطمینان بخش فکری است. آبی کلاسیک غیر تهاجمی و به راحتی قابل اعتماد است.

آبی کلاسیک

رنگ سال 2020

آبی کلاسیک در دکوراسیون

شاید بتوان گفت آبی یکی از مورد علاقه ترین رنگ ها بین مردم جهان می باشد.

این رنگ به عنوان رنگی قابل اعتماد، راحت و دوستانه پذیرفته شده است.

چنانچه تمایل به انتخاب رنگ آبی برای منزل خود دارید، بایستی بگوییم که انتخاب های گسترده ای از بین صدها طیف این رنگ دارید.

آبی کلاسیک

دکوراسیون خانه به رنگ سال2020

برای مثال جنس لطیف آبی با رنگ زمینه خاکستری مشهود بوده و تمیزی و روشن بودن این رنگ را نیز به تنهایی می توانید احساس کنید.

رنگ آبی تنوع بسیار زیادی دارد و به دلیل سادگی اش تقریباً بی نظیر است.

اگر شما در طراحی خانه از رنگ آبی روشن استفاده کرده اید، می توانید از تعدادی مبلمان به رنگ اتاق استفاده کنید.

بدین طریق شما نوعی تطابق و همسانی را به اتاق و خانه خود هدیه می دهید که بارها و بارها از دیدن آن قطعا ذوق زده خواهید شد.

همچنین در همین حین شما می توانید از مبلمان و وسایل جانبی قهوه ای متمایل به روشن نیز استفاده کنید تا به زیبایی اتاق بیفزایید.

رنگ های سبز و آبی یکی از رنگ های سرد هستند که استفاده این دو رنگ در کنار یکدیگر می توانند جلوه خاص و زیبایی را به خانه شما بدهند.

در کنار دکوراسیون به رنگ آبی می توانید از رنگ ارکیده یا بنفش نیز استفاده کنید.

یکی از رنگ هایی که می توان به همراه رنگ ابی استفاده کرد،رنگ مرجانی است که بیشتر سلیقه ایی متناسب با سلیقه خانم ها می باشد.

رنگ آبی و قرمز دو رنگ متضاد یکدیگر هستند که وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند می توانند جلوه ای خاص به محیط اتاق یا خانه بدهند.

آبی کلاسیک

دکوراسیون آبی منزل

آبی کلاسیک

طراحی خانه به رنگ آبی کلاسیک

استفاده از آبی کلاسیک در دکوراسیون

رنگ آبی کلاسیک یکی از رنگ های منحصر بفرد شناخته می شود. اگر به دنبال طراحی فضایی چشم نواز و لاکچری هستید، می توانید از این رنگ زیبا استفاده کنید. بدون شک استفاده از رنگ سال ۲۰۲۰ در خانه نتیجه دلخواه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. نکته ای که باید در مورد این رنگ به یاد داشت، استفاده صحیح و اجتناب از استفاده بیش از اندازه آن می باشد.

چرا که استفاده بیش از اندازه از این رنگ باعث ایجاد هرج و مرج در فضای مورد نظر مخصوصا فضای کوچک می شود. امکان استفاده از این رنگ در قسمت های مختلف خانه امکان پذیر می باشد. برای مثال می توان از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوار شاخص یا از لوازم تزئینی و اکسسوری هایی به این رنگ در دیزاین خانه استفاده کرد.

آبی کلاسیک

دکوراسیون خانه در سال 2020

آبی کلاسیک

طراحی دکوراسیون خانه

ترکیب رنگ آبی کلاسیک با سایر رنگ ها

آبی رنگی است که به راحتی در کنار رنگ های دیگر می نشیند و جلوه دیگری به فضا می دهد و با قرار گرفتن در کنار دیگر رنگ ها معنا و مفهوم آن هم تغییر می یابد.

  • آبی آرام + صورتی:

جفت شدن این دورنگ آرام و ساکت با هم در یک فضا، اتاق خوابی شیک و آرام و راحت می سازد.

نتیجه این ترکیب: اتاقی دخترانه

آبی کلاسیک

طراحی چیدمان خانه

  • آبی + اُکر + سبز:

لکه هایی از رنگ اکر و سبز درون اتاقی به رنگ آبی بسیار روشن و آرام حس خودمانی و دنج بودن و آرامش را القا می کند.

نتیجه این ترکیب: اتاقی راحت و آرام

آبی کلاسیک

چیدمان ترکیب رنگ آبی

  • آبی کدر + نارنجی:

پایه ای از یک رنگ خنثی در فضا با دو رنگ آبی و نارنجی تازگی و طراوت می یابد.

نتیجه این ترکیب: مدرن

همچنین بخوانید:
آبی کلاسیک

چیدمان ترکیب رنگ آبی

آبی کلاسیک در دکوراسیون منزل

در استفاده از رنگ آبی کلاسیک باید به ایجاد تعادل در خانه توجه نمایید. اگر تمال دارید از طیف تیره تر این رنگ استفاده نمایید، بهتر است برای انتخاب المان های بزرگ مانند مبلمان و یا در جهت رنگ آمیزی یک دیوار از آن استفاده نمایید. استفاده از این رنگ در خانه کوچک می تواند در قالب خرید المان های تزئینی، استفاده از گل هایی به این رنگ و یا حتی استفاده از یک میز عسلی به رنگ آبی کلاسیک باشد.

اگر در نظر دارید از این رنگ برای انتخاب المان های تزئینی استفاده نمایید، باید توجه داشته باشید که این رنگ با سایر المان ها هماهنگی داشته باشد. شال مبل ، کوسن و غیره از جمله المان هایی هستند که می توان از رنگ آبی کلاسیک برای انتخاب آن ها استفاده کرد.

آبی کلاسیک

طراحی دکوراسیون خانه به رنگ سال 2020

رنگ آبی کلاسیک یکی از رنگ های آرام بخش می باشد، از این رو گزینه ای مناسب برای انتخاب در اتاق خواب می باشد. این رنگ می تواند فضایی دنج به ارمغان آورد. آبی کلاسیک از جمله رنگ هایی است که به خوبی با سایر رنگ ها تطبیق داده می شود. اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام بخش هستید می توانید از رنگ های پاستیلی در کنار این رنگ استفاده نمایید. ترکیب رنگ های پاستیلی و آبی کلاسیک می تواند باعث ایجاد تعادل در فضای مورد نظر شود.

از دیگر رنگ هایی که می توانید در کنار آبی کلاسیک مورد استفاده قرار دهید، رنگ خاکستری می باشد. رنگ های خاکستری و آبی کلاسیک در کنار یکدیگر فضایی مدرن و بسیار چشم نواز ایجاد می کنند. اگر در نظر دارید فضای چشم نواز طراحی کنید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ زرد در کنار آبی کلاسیک می باشد. ترکیب آبی کلاسیک و رنگ سفید از الگوهای خیره کننده در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می رود. برای مثال از جمله المان هایی که استفاده از الگوی رنگی سفید و آبی کلاسیک در آن ها می تواند زیبایی بی اندازه ای داشته باشد، می توان به رو تختی، فرش و سایر بافت ها اشاره کرد.

آبی کلاسیک

طراحی چیدمان آبی کلاسیک

اگر در نظر دارید از این رنگ در اتاق کوچک استفاده نمایید، می توانید به رنگ آمیزی دیوار شاخص با استفاده از این رنگ اقدام کرده و در کنار آن از رنگ های ملایم دیگر برای رنگ آمیزی سایر دیوارها استفاده نمایید. این رنگ برای طراحی یک اتاق نشیمن دنج بسیار مناسب می باشد. اگر به دنبال ایجاد تم دریایی در خانه یا فضای مورد نظر هستید، رنگ آبی کلاسیک می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. استفاده از این رنگ در انتخاب کاغذ دیواری و سایر اکسسوری ها می تواند فضایی چشم نواز به ارمغان آورد.

آبی کلاسیک

چیدمان رنگ سال 2020

رنگ آبی کلاسیک که به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ شناخته شده است، نمونه ای از رنگ های تطبیق پذیر شناخته می شود که می توان از آن در قسمت ها مختلف خانه استفاده کرد. برای مثال استفاده از این رنگ در آشپزخانه می تواند نمایی زیبا ایجاد کند. انتخاب کابینت هایی به رنگ آبی کلاسیک و یا انتخاب جزیره ای به این رنگ می تواند تاثیر گذاری فراوانی داشته باشد. در صورت استفاده از این رنگ در آشپزخانه بهتر است از رنگ های سفید و سایر رنگ های آرام بخش در کنار آن استفاده نمایید. پیشنهاد ما استفاده از رنگ های سفید، زرد و سبز در کنار آن می باشد.

آبی کلاسیک

طراحی چیدمان به رنگ سال2020

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید