رنگ سال 97

رنگ سال 97 و در واقع رنگ سال 2018 از سوی موسسه پنتون رنگ بنفش تیره تعیین شده است. رنگ بنفش یک رنگ سلطنتی است. برای ست کردن رنگ بنفش با سایر رنگ‌ها بهتر است از رنگ‌های سبز، نارنجی، سورمه‌ای و خاکستری استفاده کنید.

 چون در ایران نهادی برای انتخاب رنگ سال نداریم، هر سال با انتخاب رنگ سال میلادی، آن را به عنوان رنگ سال شمسی هم در نظر می‌گیریم. رنگ بنفش که از ترکیب قرمز و آبی حاصل می‌شود، به عنوان یک رنگ شاهانه شناخته می‌شود.

ست کردن رنگ بنفش

به طور کلی ست کردن رنگ‌های متضاد و رنگ‌های مشابه و البته ست کردن رنگ مورد نظر با رنگ‌های خنثی (سفید، سیاه، خاکستری) ساده‌تر از ست کردن رنگ‌های مکمل است. پس ابتدا برای ست کردن رنگ بنفش به سراغ رنگ‌های متضاد و مشابه می‌رویم.

ترکیب رنگ بنفش با رنگ‌های مشابه

در ابتدا رنگ بنفش را در کنار رنگ‌های مشابه یعنی آبی تیره و بنفش روشن قرار می‌دهیم. همین طور که درعکس‌ها می‌بینید رنگ بنفش تیره با رنگ بنفش روشن به خوبی ست شده است و البته برای عموم مردم قابل قبول و زیباست.

یک پیشنهاد هوشمندانه: در ست کردن رنگ ها، رنگ اصلی را ثابت و رنگ‌های دوم و سوم خود را به صورت تیره‌تر یا روشن‌تر با رنگ اصلی ست کنید.

 ترکیب رنگ بنفش با قرمز و آبی

حالا یک خانه عقب‌تر می‌رویم یعنی بنفش را با قرمز و آبی ست می‌کنیم. البته بهتر است به جای قرمز از نارنجی و یا زرشکی استفاده کنید. این ست ترکیب شادی از رنگ‌هاست و برای دختر خانم‌های نوجوان و دختر بچه ‌ها مناسب است.

 ترکیب رنگ بنفش با رنگ‌های متضاد

در قدم بعدی به سراغ ست کردن رنگ بنفش با رنگ‌های متضاد یعنی ست کردن بنفش با سبز و نارنجی می‌رویم. این ترکیب از رنگ‌ها بسیار جالب و زیباست و با استفاده از نارنجی روشن و سبز روشن، ترکیب مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند ترکیب رنگی شاد و در عین حال ساده‌ای داشته باشند. توصیه می‌کنیم که عروس خانم‌ها از این ترکیب استفاده کنند.

ترکیب بنفش با رنگ زرد (رنگ مکمل)

در قدم سوم به سراغ ست کردن رنگ بنفش با زرد به عنوان دو رنگ مکمل می رویم. همان طور که در ابتدا اشاره شد ست کردن این دو رنگ کار سختی است. در ابتدا ترکیب ساده ای که تانما برایتان آماده کرده و از ترکیب رنگ سال 97 با رنگ زرد است را ببینید.

ترکیب بنفش با رنگ‌های خنثی

در ست کردن رنگ سال 97 با یک رنگ دیگر استفاده از یک رنگ خنثی به عنوان رنگ سوم می‌تواند ست لباس ‌های شما را شیک‌تر کند. اگر می‌خواهید ترکیب رنگی خود را کمی پیچیده کنید، از رنگ خاکستری، مشکی و یا سفید (استفاده از رنگ خنثی) در کنار زرد و بنفش استفاده کنید. استفاده از رنگ بنفش با زرد کم رنگ و یک رنگ خنثی و یا استفاده از بنفش با رنگ زرد طلایی و سیاه ترکیب‌های زیبا و جالبی است. البته باید سهم زرد را کم کنید که در واقع ست کردن رنگ بنفش با رنگ خنثی است که در کنار آن از رنگ زرد نیز استفاده شده است.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید