فوت و فن های آرایش کردن پوست چرب 

 آرایش پوست چرب خیلی کار آسانی نیست و متد خاص خودش را دارد . آیا متد آرایش پوست چرب را می دانید ؟تنها کسانی که یک  پوست چرب دارند می دانند که آرایش کردن یک پوست چرب خیلی هم کار ساده و آسانی نیست.زیرا بسیاری از لوازم آرایشی حاوی روغن هستند از این رو استفاده از آنها پوست را زیبا نشان نمیدهد همچنین باعث می‌شود مواد آرایشی مانند کرم بر روی پوست باقی بمانند و بر روی پوست خود احساس سنگینی داشته باشید از این رو توصیه می‌شود همیشه از لوازم آرایشی فاقد روغن استفاده کنید. اما حتی استفاده از محصولات آرایشی فاقد روغن نیز نیاز به تکنیک‌های خاصی دارد. پس با  تانما همراه شوید تا بدانیم چگونه می‌توانیم پوست چرب خود را آرایش کنیم؟ و با تمام اصول آرایش پوست چرب آشنا شویم.


 
 

مراحل آرایش پوست چرب
قدم اول برای آرایش صورت آن است که صورت خود را کاملا بشویید سپس با استفاده از یک تونر پاک کننده و پد آرایشی صورت خود را کاملا ضدعفونی کنید و اگر از قبل ماده آرایشی روی صورت باقی مانده پاک شود سپس با استفاده از یک کرم مرطوب کننده صورت خود را کمی مرطوب کنید تا منافذ پوست برای جذب کرم آماده شود.
 استفاده از پرایمر برای  آرایش پوست چرب
ابتدا از یک پرایمر به رنگ مات یا بی رنگ برای پوشش اولیه صورت و روی پلک خود استفاده کنید. پرایمر کمک می‌کند تا پوست شما نرم و درخشان شود و  اجازه می‌دهد هر آرایشی که روی پوست خود اجرا می‌کنید کاملا به داخل پوست نفوذ کند. شما می‌توانید از پرایمرهای پودری یا مایع استفاده کنید که درصد چربی بسیار پایینی دارد.

 


 

استفاده از کانسیلر برای آرایش پوست چرب
مرحله دوم استفاده از یک کانسیلر است. متاسفانه پوست چرب به علت داشتن غده‌های چربی فراوان بسیار ضعیف و آسیب پذیر است. از این رو به صورت کاملا آرام لایه‌های بسیار نازکی از یک کانسیلر مات را به وسیله یک پد آرایشی نرم بر روی صورت خود بزنید. سعی کنید تمامی قسمت‌های تیره روی پوست و جوش ‌های صورت را با این کانسیلر بپوشانید.
 اگر از کانسیلرهای پودری استفاده می‌کنید برای پوشش دادن عمیق آرایش از یک کانسیلر مایع استفاده کنید و حتما کانسیلر را به صورت ضربه‌ای و دورانی بر روی صورت خود بزنید تا به خوبی جذب شود. به خاطر داشته باشید هر چه لایه‌های کانسیلر بیشتر باشد مدت زمانی که بر روی پوست باقی می‌ماند بیشتر است. هرگز از کرم به جای کانسیلر استفاده نکنید زیرا مواد تشکیل دهنده کرم با کانسیلر متفاوت است و ممکن است سبب آسیب رسانی به پوست شود.
 
 
 

استفاده از کرم پودر برای آرایش پوست چرب
سعی کنید حتما از یک کرم پودر پایه با فرمولاسیون طراحی شده برای پوست‌های چرب استفاده کنید. معمولا کرم پودرهایی که ۲۴ ساعته هستند و دوام بالایی دارند میزان چربی کمتری دارند از این رو برای پوست‌های چرب مناسب است. حتما هنگام خرید کرم پودر به ترکیبات کرم نگاه کنید که بدون هر گونه روغن و مواد شیمیایی مضر باشد.
یکی دیگر از مواردی که باید به خاطر بسپارید آن است که حتما کرم پودر را با استفاده از پد آرایشی یا براش مناسب با یک حرکت دورانی و ضربه‌ای به پوست بزنید و اگر قرار است لایه دومی روی پوست اعمال کنید حتما قبل از آن اسفنج یا براش را کمی با آب مرطوب کنید.


 
 
استفاده از پنکیک برای آرایش پوست چرب
همانطور که می‌دانید برای آرایش صورت می‌توان از انواع کرم پودر یا پنکیک استفاده کرد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که ترجیح می‌دهید به جای استفاده از کرم‌های آرایشی مایع از پودرهای آرایشی استفاده کنید و پوست چربی دارید می‌توانید از پنکیک‌های مات استفاده کنید.
 
پنکیک‌هایی که مات هستند درصد چربی و مواد شیمیایی بسیار کمی دارند و به خوبی روی پوست چرب می‌نشینند. حتما به خاطر داشته باشید برای استفاده از پنکیک از یک برس مخصوص آرایش کمک بگیرید و با یک حرکت دورانی به صورت دایره‌های بزرگ از قسمت داخلی به خارجی روی پوست خود پنکیک بزنید. علاوه بر این می‌توانید از پنکیک برای آرایش پشت پلک هم استفاده کرد.

 


 
استفاده از رژگونه برای آرایش پوست چرب
استفاده از رژگونه همیشه سبب می‌شود آرایش چهره ما طبیعی‌تر جلوه کند در نتیجه حتما بعد از استفاده از کرم پودر مقداری رژگونه را به وسیله براش مخصوص به صورت حرکت دورانی بر روی گونه‌های خود بزنید. نکاتی که باید هنگام خرید رژگونه به آن توجه کنید آن است که هرگز از انواع براق استفاده نکنید زیرا پوست چرب از خودش درخشندگی کافی دارند و استفاده از مواد آرایشی براق آرایش شما را زیبا جلوه نمی‌دهد. و مورد دیگر آن است که رژگونه مات مدت زمان بیشتری روی صورت دوام دارد و این می‌تواند برای افرادی که به دنبال آرایشی ماندگارتر هستند مفید باشد.
 
 
 

روش ‌های مراقبت از پوست چرب
اگر پوست چربی دارید باید مراقبت ویژه‌ای برای حفظ سلامت پوست خود داشته باشید. یکی از کارهای بسیار مفید و تاثیرگذار آن است که حتما در انتهای روز صورت خود را با استفاده از آب یا پاک کننده آرایش به خوبی شستشو دهید تا تمامی مواد شیمیایی آرایشی از روی صورت شما پاک شود. قطعا اگر از لوازم آرایشی فاقد چربی نیز استفاده کنید ممکن است در طول روز چربی زیادی روی پوست جمع شود.
شما می‌توانید برای از بین بردن چربی‌های جمع شده روی پوست با استفاده از کاغذ جاذب چربی، چربی پوست را کاهش دهید. تنها کافی است این کاغذ را به قطعات کوچک برش زده و بر روی پوست خود قرار دهید تا تمام چربی روی پوست را به خود جذب کند.
استفاده از ماسک ‌های گیاهی مخصوص پوست چرب نیز پس از آرایش پوست چرب می‌تواند به سلامت پوست کمک کند. یک یا دو بار در هفته شما می‌توانید از انواع ماسک‌های مخصوص پوست چرب که حاوی کالوئین یا بتونیت است، از پوست خود مراقبت کنید تا پوستی شاداب و سرحال داشته باشید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
گالری تصاویر
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید