بهترین وکاربردی ترین دستور تهیه زولبیا و بامیه

جالب است بدانید تاریخچه پخت زولبیا و بامیه به زمان ناصر الدین شاه قاجار برمی گردد .وآن زمان نیز مانند امروزه این شیرینی خوشمزه را بیشتر در ماه مبارک رمضان مصرف می کردند .

زولبیا وبامیه در شهر هایی که مواد شیرینی مانند : کشمش و خرما وجود نداشت اختراع شد وگسترش پیدا کرد. شرایط آسان نگهداری این شیرینی سنتی سبب شد تا بتوانند به راحتی آن را به شهرهای مجاور بفرستند .

با تانما همراه شوید تا طرز تهیه زولبیا وبامیه خانگی را فرا گرفته واین شیرینی خوشمزه را با رعایت نکاتی که ذکر شده در ماه مبارک رمضان مانند یک حرفه ای در منزل تهیه کنید :

طرز تهیه زولبیا وبامیه به شرح زیر است :

زولبیا و بامیه

زولبیا و بامیه

طرز تهیه زولبیا و بامیه

مواد لازم تهیه زولبیا و بامیه

نشاسته : 100 گرم

آرد : 2 قاشق چایخوری

ماست : یک دوم پیمانه

کره 1 قاشق چایخوری

گلاب : 2 قاشق غذاخوری

جوش شیرین : یک چهارم قاشق چایخوری

عرق هل : مقداری

مواد لازم شربت زولبیا وبامیه

آب : یک پیمانه

گلاب : یک چهارم پیمانه

شکر: 2 پیمانه

زعفران دمکرده : 4 قاشق چایخوری

آبلیمو: به مقدار کم

طرز تهیه شربت زولبیا بامیه

شکرو آب را پس از مخلوط کردن روی حرارت ملایم قرار دهید تا زمانی که به جوش آید و شکر به طور کامل حل شود. بعد گلاب ، آبلیمو، زعفران و را بیافزایید و پس از 10 الی 15 دقیقه شربت را از روی حرارت بردارید.

طرز تهیه زولبیا

ابتدا درون یک ظرف با حجم مناسب نشاسته و ماست را به خوبی مخلوط کنید تا یکدست شود. به مدت 5 دقیقه به مخلوط استراحت دهید و پس از گذشت این زمان دوباره مخلوط ماست و نشاسته را خوب هم بزنید تا کاملا صاف و یکدست شود. ماستی که برای تهیه زولبیا استفاده می کنید از نظر انسجام باید متعادل باشد نه خیلی شل باشد نه خیلی سفت.

اکنون کره را در فضای محیط قرار داده تا نرم شود. آرد و کره را به مخلوط اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا مایه زولبیا یکدست شود. سپس جوش شیرین، هل و گلاب رااضافه کنید . از نظرغلظت مایه زولبیا باید مثل ماست باشد در صورت سفت بودن یک قاشق دیگر گلاب به آن اضافه کنید.

( یکی از شیوه های ترد شدن زولبیا وبامیه بکار بردن جوش شیرین است که باعث ترد شدن بافت و خوشمزگی زولبیا می شود)

قابلمه مناسبی را روی حرارت قرار دهید ودرون آن روغن بریزید، میزان روغن باید به حدی باشد که زولبیا ها درون آن شناور باشند.زمانی که روغن داغ شد .

مایه زولبیا را از داخل قیفی که ته آن سوراخ است داخل روغن بریزید و شکل های دایره ای و درهم به آن بدهید. بهتر است برای سهولت کار مایه زولبیا را درون یک جا سسی ریخته تا راحت تر و سریع تر به زولبیا ها بتوانید شکل دهید.

بعد از اینکه تمام زولبیا ها سرخ شدند، آن ها را روی دستمال حوله ای قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود. تمام زولبیا ها را داخل شربت گرم قرار دهید و اجازه دهید 5 الی 10 دقیقه داخل شربت بماند. در این مدت شهد شربت کاملا به خورد آن ها می رود و آماده می شوند. پس از گذشت این زمان زولبیا ها را در ظرف مورد نظر بچینید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس سرو کنید.

طرز تهیه بامیه

ابتدا شربت را به همان روشی که برای تهیه زولبیا ذکر شد تهیه کنید .

مواد لازم برای تهیه بامیه :

شکر: 2 قاشق غذاخوری

آب : یک پیمانه

کره : 50 گرم

تخم مرغ بزرگ : 2 عدد

آرد : یک پیمانه

وانیل : کمی

طرز تهیه بامیه

طرز تهیه بامیه

روش تهیه شربت زولبیا و بامیه

پس از تهیه شربت بامیه ، کره و آب را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس آرد و شکر را اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا خمیر جمع شود. در ادامه ۲ قاشق غذاخوری شربت به آن آفزوده و هم بزنید تا کاملا به خورد خمیر برود.

حدود 10 دقیقه خمیر را با حرارت ملایم تفت داده و مرتب هم بزنید تا خمیر بپزد. سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و پس از اینکه خمیر خنک شد تخم مرغ ها را به نوبت اضافه و خوب مخلوط کنید تا خمیری نرم و لطیف بدست بیاید.

درون قابلمه مقدار زیادی روغن ریخته و خمیر را داخل قیف با سر ماسوره دار بریزید و در روغن قیچی کنید. سپس روی حرارت ملایم قرار دهید. بامیه ها را در حین سرخ شدن مرتب به هم بزنید تا به هم نچسبند و یکدست سرخ شوند. پخت بامیه در این مرحله حدود ۲۰-۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. پس باید کمی صبور باشید .

سعی کنید قابلمه را خیلی پر نکنید تا بامیه ها حسابی پف کنند و داخلشان پوک شود. با پایین نگه داشتن دمای روغن بامیه فرم صاف تر و زیباتری خواهد داشت . به یاد داشته باشید که قبل از ریختن سری دوم، بگذارید روغن از دما بیافتد و کمی خنک شود.

بامیه های سرخ شده را روی حوله آشپز خانه بریزید تا روغن اضافی آنها جدا شود سپس به همان صورت داغ به شربت ولرم اضافه کرده وتقریبا 3 دقیقه فرصت دهید تا شربت را به خود جذب کنند .

شیوه های ترد شدن زولبیا وبامیه

شیوه های ترد شدن زولبیا و بامیه

شیوه های ترد شدن زولبیا و بامیه

1- زمانی که خمیر را درون روغن می ریزید، روغن نباید داغ شده باشد. در غیر این صورت بامیه فرصت پف کردن پیدا نمی کند و ترد نمی شود.

2- به خاطر داشته باشید زمان ریختن خمیر داغ داخل شربت، شربت باید خنک شده باشد.

3- استفاده از جوش شیرین در ترکیب خمیر زولبیا سبب ترد شدن زولبیا خانگی شما می شود .

ابزار لازم برای تهیه زولبیا و بامیه

زولبیا و بامیه

زولبیا و بامیه خانگی

ابزار لازم تهیه زولبیا و بامیه چیست به چه وسایلی نیاز دارید آیا به وسایلی حرفه ای نیاز دارید:

به یک قابلمه مناسب جهت سرخ کردن وقیف ماسوره دار برای زیبا شدن شکل بامیه ، پس از تهیه خمیر زولبیا برای راحتی کار از یک جا سسی نیزمی توانید استفاده کنید تا زولبیا های شما شکل زیبا تری داشته باشد .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید