کاشت مو که یک تکنیک جراحی برای درمان طاسی و کچلی فراگیر یا منطقهای مو است این روزها بازار پر رونقی دارد و افراد بسیاری به کلینیک های زیبایی و مراکز کاشت مو مراجعه می کنند و خواهان بهترین روش درمانی و بهترین متد کاشت مو هستند.اینکه کاشت مو چیست و جدید ترین و بهترین متدهای کاشت مو کدامند را در تانما بخوانید.

کاشت مو

انواع مختلف کاشت مو

جدیدترین روش های کاشت مو

تلفیق بسیاری از عوامل مختلف می­ تواند منجر به ریزش مو شود. به طور عمده، این یک مشکل ژنتیکی است که می ­تواند با استرس ، برنامه ­ی غدایی نامرغوب، هورمون­ ها و یا شیوه­ ی زندگی پیشرفته ­تر شود. تنها درمان دائمی ریزش مو، کاشت مو است.

ما مزایای استفاده از یک روش پیشرفته ­ی استخراج واحد فولیکولی (FIT) را شرح می­ دهیم که شامل میکرو FIT و همچنین U-FIT می ­شود. U-FIT یک نوآوری در زمینه­ ی کاشت مو به روش FIT است. زیرا در این روش، نیازی به تراشیدن موی سر متقاضی پیش از انجام عمل نیست. درنتیجه، این رویه می­ تواند به صورت کاملاً نامحسوس انجام شود.

پیامد­ها

نواحی اهداکننده­ و دریافت­ کننده کاملاً بهبود می­ یابند و در هر دو روش (میکرو FIT و U-FIT)، نتایج نهایی کاملاً طبیعی و نامحسوس است و حتی در مواردی که از روش U-FIT استفاده شده بود، حتی چند روز پس از انجام عمل، تغییر ظاهر بیماران جلب توجه نمی ­کرد.

نتیجه­ گیری

با توجه به پیامد­ها می ­توانیم مشاهده کنیم ابزار مورد استفاده در عمل کاشت مو، مهارت­ ها و روش کار جراح ترمیم مو و نحوه­ ی استخراج و کاشت، می ­توانند نتایج کاملاً متفاوتی را نه تنها در زمینه­ ی درصد رشد مو، بلکه در میزان طبیعی بودن نتایج نهایی نیز درپی داشته باشند.

علاوه بر آن، تفاوت­ هایی در بهبود یافتن نواحی اهداکننده و دریافت­ کننده، برداشت و میزان آسیب وارده به ناحیه ی اهداکننده نیز قابل مشاهده ­­اند.

عمل جراحی کاشت مو را می ­توان به دو روش عمده تقسیم کرد: استخراج واحد فولیکولی (FIT) و جراحی نواری (FUT). هردوی این روش­ ها شامل توزیع مجدد مو از یک ناحیه ­ی سر به ناحیه­ ی دیگر می­ شوند.

اگرچه، مهم­ترین تفاوت بین این دو، روش مورد استفاده برای برداشت واحد­های فولیکولی و متعاقباً میزان طبیعی بودن نتایج است. در روش معمول جراحی نواری، یک جای زخم دائمی، پشت سر بیمار به جا می­ ماند که پوشاندن آن می ­تواند دشوار باشد و اگر قابلیت ارتجاعی پوست بیمار کم باشد، منظره ­ای ناخوشایند ایجاد می­ کند.

در روش FIT و مهم­تر از آن، روش میکرو FIT، پس از انجام عمل، جای زخم باقی نمی ­ماند و سریعاً بهبودی حاصل می­ شود.

کاشت مو

جدیدترین روش های کاشت مو

بهترین روش های کاشت مو

کاشت مو با روش BHT

در این فرایند کاشت از موهای بدن فرد(موی سینه، کتف، ران و... ) برداشته و بر روی سر وی عمل کاشت انجام می دهند. اما با توجه به متفاوت بودن موی سر با سایر موهای بدن این روش به تنهایی انجام نمی گیرد و نام دیگرش روش مکملی است.

نکات

BHT برای همه نمی تواند بهترین روش کاشت مو باشد. بلکه این روش برای اشخاصی خوب است که در سر خود بانک موی کافی ندارند.

توجه داشته باشید که تمام موهای بدن و پر پشتی آن نمی تواند برای تکمیل کاشت مناسب باشد. بلکه پزشک متخصص ویژگی هایی از قبیل جنس، ریشه و هم چنین حالت قرارگیری موهای بدن را مورد ارزیابی قرار می دهد.

SUT جزو بهترین روش های کاشت مو

این روش اغلب مورد استفاده قرار می گیرد. از نکات مثبت این فرایند می توان به عدم نیاز به پانسمان ، بخیه و عمل جراحی اشاره کرد. دکتر پوست و موی شما با کمک دستگاه های اتوماتیک کاشت مو را تا 14000 تار موی واقعی انجام می دهند. بر اساس تحقیقات این آمار به طور تقریبی سه برابر روش های قدیمی است.

نکات

خط رویش در این روش کاشت مو به صورت طبیعی است. علاوه بر این موی سر شما دارای تراکم بالایی خواهد بود و فولیکول های موهایتان از بین نخواهد رفت و تمامی این ها به خاطر این است که کلیه عملیات برداشت و فریز کردن با یک فرایند انجام می گیرند.

کاشت مو به روش غیر جراحی FIT

FIT نیازی به عمل جراحی ندارد. در این نوع کاشت دکتر متخصص شما به وسیله سوزن هایی نازک از موی سر شخص بر می دارد و آن را در قسمت بدون مو می کارد.

نکات

پانسمان FIT سطحی است و تنها یک روز آن هم برای بالا بردن کیفیت کاشت باقی می ماند.

این روش کاشت مو ممکن است برای فرد خسته کننده باشد و در آخر نیز شاه تراکم بالای مو نباشیم.

اما بهترین روش کاشت مو برای هر فردی کدام روش است؟

 • اگر بیمار قصد ندارد تمامی موهایش را بزند روش FUT می تواند بهترین روش باشد.
 • چنان چه قصد دارید برای ابرو ، ریش و ... و به طور کل جایی مقدار کمی مو لازم است ، کاشت انجام دهید بهترین روش کاشت مو می تواند FIT باشد.
 • افرادی که قسمت جلوی سرشان خالی است و فاقد خط موی جلوی سر هستند بهترین روش FUT است. در این روش ظرافت بیش تری صورت می گیرد.
 • چنان چه در یک جلسه نیاز به مو با تراکم زیادباشد FUT بهتر جواب می دهد.
 • هم چنین شایان ذکر است که مدت زمان مورد نیاز در FIT نسبت به FUTبیشتر است.
کاشت مو

بهترین روش های کاشت مو

پر طرفدار ترین روش های کاشت مو

پیوند مو

عمل زیبایی پیوندمو یک عمل جراحی سرپایی وبسیار سبک است و با هزینه مناسب صورت می گیرد و برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص و پیوند آنها درنقاط مورد نظر استوار است.

پیاز موهای موجود درنقاط مختلف سر نسبت به عوامل ارثی و هورمونی واکنش یکسانی ندارند. موهای موجود درنواحی وسط و جلو سرنسبتا حساس بوده و دچار ریزش می شوند ولی موهای موجود در پشت و دور سر نسبت به این عوامل مقاومت بسیار بالایی دارند و تقریبا فاقد ریزش می باشند.

شرایط انجام پیوند مو

 • سن بالای 34 سال باشد
 • بانک موی کافی جهت ساپورت بخشهای طاسی
 • عدم وجود دلایل ژنتیکی ریزش مو
 • عدم وجود شاخص های بیماری هایی که عمل جراحی را به خطر بی اندازد.

اگر این چهار شرایط اصلی پیوند مو را دارید می توانید از این روش استفاده کنید ، در روش پیوند مو گرافت ها مو به دو روش اصلی از پشت سر برداشته می شود و در بخش های کم پشت و طاسی سر انجام میشود.

پیوند مو یا کاشت مو باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود

پیوند مو چیست ؟

در دنیای امروزی و با توجه به پیشرفت تکنولوژی علم پزشکی تنها یک راه ترمیم و درمان برای موهای از دست رفته وجود دارد آن هم کاشت مو است. آیا تا به حال از خود پرسیده اید پیوند مو چیست ؟و چگونه انجام می شود؟

این پیوند با کمک پیوند موی طبیعی و در بخش های مختلفی همانند ابرو ، سر، ریش و حتی سیبیل انجام می گیرد.

هم چنین جالب است که بدانید روش کاشت مو نخستین بار توسط یک پزشک ژاپنی و در سال 1939 مطرح و بعد ها در 1959 توسط یک پزشک آلمانی به مرحله اجرا درآمد.

در این بین آزمایش های مختلف و روش های متعددی مورد ارزیابی قرار گرفته است. امروزه نیز با استفاده از علم روز از دسته های کوچک تر مو به نام میکرو گرافت، پیوند مو صورت می پذیرد.

این روند باعث طبیعی جلوه کردن ظاهر موی فرد می شود. لازم به ذکر است که کاشت مو جایگاه خوبی بین افراد جامعه پیدا کرده است و در حال حاضر جزو اعمال جراحی سرپایی به شمار می رود.

دو روش اصلی برای انجام پیوند مو وجود دارد FUE , FUT و در صورتی که این دو روش به صورت جدا مقدور نباشد از روش ترکیبی استفاده می شود

روش ترکیبی را هرکسی برای خود نامگذاری میکند ولی آگاه باشید تنها این نام ها پزشکی می باشند FUE , FUT هر نام دیگری در انجام پیوند مو

بیزینسی بوده و ثبت آن در زمینه پزشکی نمی باشد

کاشت مو

پیوند مو

روش کاشت مو FUE

دو سوم مردان و تقریبا نیمی از زنان در ایران با درجه ای از ریزش مو مواجه می شوند، که بسیاری از آنها حاضر نیستند سرشان را کاملا اصلاح کنند، از کلاه گیس یا کلاه استفاده کنند و یا خالق یک استایل خاص باشند. خوشبختانه، تکنیک های ترمیم مو مانند کاشت مو FUE (استخراج واحد فولیکولار) به طور قابل توجهی نسبت به روش های قدیمی ارتقاء یافته اند.

کاشت مو FUE درمانی با کمترین میزان تهاجم، با اثری طولانی مدت و درمانی با ظاهر موی طبیعی و نتایجی بسیار بهتر از آنچه که شامپوها و کرم ها می تواند ارائه دهند، را شامل می شود.

در کاشت مو به روش FUE، فولیکول های مو از قسمتی از بدن، به عنوان ناحیه اهدا کننده (معمولا پشت سر شما) برداشته می شوند و به ناحیه طاس پیوند زده می شود.

این نوع از کاشت موی سر، مناسب افرادی است که نمی خواهند در سرشان اسکاری ایجاد شود، موهایی کوتاه دارند و دوره بهبودی سریع می خواهند.

همچنین این درمان برای افرادی با پوست سر نازک و کشسانی پایین نیز بسیار مناسب تر است.

اگر مو در ناحیه اهدا کننده بیش از حد بلند باشد، ممکن است پزشک از شما بخواهد قبل از شروع درمان موی خود را کوتاه کنید. در مطب پزشک، بی حسی موضعی اعمال خواهد شد.

در طول درمان، پزشک فولیکول های مو را از یک قسمت از بدن فرد (ناحیه اهدا دهنده) برداشته و با با برداشتن آنها با میکروسکوپی قوی آنها را برای پیوند آماده می کند و سپس فولیکول ها با دستگاهی به ناحیه طاس یا کم پشت بدن (ناحیه دریافت کننده) پیوند زده می شود.

در تکنیک Fue فولیکول های مو به صورت تک به تک و با استفاده از سیلندر پانچ 0.8-1 میلی متری از ناحیه اهدا کننده جدا می شود.

تکنیک کاشت موی Fue شامل دو مرحله است:

برش فولیکول های مو با جداسازی فولیکول ها از طریق پانچ کوچک

برداشت فولیکول های استخراج شده با استفاده از انبر

برش های استوانه ای از واحدهای فولیکولی که از ناحیه اهدا کننده جدا شده اند، در محل مورد نظر قرار می گیرند. تمام جزییات فنی دیگر و مراحل جراحی پیوند مو با تکنیک fue مشابه روش fut است. در نتیجه، دو روش کاشت موی Fue و Fut، تنها در نحوه جدا کردن ایمپلنت ها از ناحیه اهدا کننده متفاوت هستند.

معمولا از موهای پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده می شود چرا که تراکم این قسمت معمولا در اکثر بیماران بسیار خوب است و تعداد قابل توجهی از پیوند FUE بدون تغییر تراکم قابل مشاهده در موی قسمت اهدایی می تواند برداشته شود. از آنجایی که هیچ اسکار خطی و بخیه ای به جا نمی ماند، منطقه اهدا کننده در عرض چند روز بهبود خواهد یافت.

این روش معمولا چند ساعت طول می کشد، اما به طور کلی به تعداد پیوند های لازم برای شما بستگی دارد. شما پس از کاشت مو نیاز به بستری نخواهید داشت و می توانید به خانه بازگردید.

کاشت مو

روش کاشت موfue

روش کاشت مو FUT

کاشت مو به روشFUT

 • کاشت fut ، تکنیکی که از اولین روش های کاشت موی طبیعی در دنیا می باشد.
 • در این روش یک خط باریکی از پشت سر به ضخامت یک الی دو سانتی متر و به طول ۲۰تا ۲۵ سانتی متر برداشته میشود.
 • برداشت مو توسط تکنسین ها و تیم پیوند مو انجام شده و مو همراه با فولیکول ها خارج می شوند.
 • در نهایت محل برش پوست سر را بخیه می زنند و گرافت های جداشده در قسمت جلوی سر و یا پشت سر کاشته می شوند.

برداشت مو در روش FUT

 • برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت است. هر گرافت که حاوی ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو می باشد.
 • سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم مو دیده نمی شود.
 • در این مرحله توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت ها و فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می شود.
 • در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود.
 • سپس فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می شود.
 • از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند در طی سه تا پنج ساعت می باشد.

FUT بهترین روش کاشت مو می تواند باشد؟

در این روش کاشت مو نیاز به عمل جراحی است که در اتاق جراحی صورت می گیرد. به صورتی که توسط دکتر جراح یک برش نواری تقریبا 2 سانتی متری از پوست سر برداشته می شود. سپس این نوار برش خورده را تکه تکه می کنند تا فولیکول های مو ازش جدا گردند و در جای مورد نظر کاشت شوند.

نکته !

از ایرادات fut به آثار زخم باقی مانده در قسمت برش خورده پوست می توان اشاره کرد که نیاز به دوره نقاهت بیش تری دارد. علاوه بر این احتمال کشیدگی پوست در قسمت گردن نیز وجود دارد.

کاشت مو

کاشت مو به روش fut

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید