تقویت موی سر با روش های خانگی +معرفی ماسک های تقویتی خانگی

تقویت موی سر از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا مو تاثیر بسزایی در زیبایی چهره ایفا می کند . موهای زیبا در نگاه اول باعث جذابیت بیشتر صورت افراد می شود . تولید فراورده های بهداشتی شیمیایی سبب از بین رفتن بیشتر مشکلات مربوط به بهداشت شد ولی از طرف دیگرباعث ایجاد معضلاتی چون کاهش حجم مو تضعیف ریشه و ساقه ی مو شدند

باید بیان کنیم که هرمشکلی در زمینه ریزش مو وجود دارد باید ریشه یابی شود سپس از درمان های خانگی استفاده کنید .

تقویت مو ی سر در خانه بسیار راحت است فقط احتیاج به کمی پشتکار دارد شما با استفاده از مواد طبیعی می توانید موهایی پرپشت وزیبا داشته باشید وحجم از دست رفته ی موهای خود را باکمی تلاش وپشتکار برگردانید .

استفاده از ماسک روغن کرچک

یکی از روش های تقویت موی سر استفاده از روغن کرچک است با ترکیبات فوق العاده ی خود سبب افزایش رشد مو وتقویت ریشه ورویش مجدد موهای از بین رفته می شود روغن کرچک از مقدار زیادی اسید چرب امگا 9 (اسید اولئیک ) تشکیل شده وسرشار از ویتامین ای می باشد که ترکیب این مواد با هم موجب رطوبت رسانی وتقویت موی سر می شود وچون روغن کرچک دارای غلظت بالایی می باشد

تقویت موی سر

تقویت موی سر

بهتر است زمان استفاده وماساژ روی سر با کمی روغن زیتون ویا روغن نارگیل مخلوط شود به یاد داشته باشید مقدار مناسبی از ترکیب این روغن های مفید را روی پوست سر ماساژداده وپس از دو تا سه ساعت با شامپوی مناسب وآب ولرم موهای خود را بشویید زیرا اگر مدت زمان طولانی پوست سر با روغن چرب شده باشد ریشه مو آسیب می بیند وسبب ریزش آن می شود .

تقویت موی سر با روغن رزماری

همه ما از خواص گیاه رزماری اطلاع داریم یکی از راه های تقویت موی سر با روغن رزماری می باشد شما با تهیه این روغن پر فایده موجبات رشد وتقویت موی سر خود را فراهم می کنید ونکته مهم در مصرف روغن رزماری این است که اگر شما مبتلا به شوره سر هستید

با مصرف آن شوره ی سر شما درمان خواهد شد وشما با استفاده از روغن رزماری هم موی خود را تقویت کرده وهم به طور اساسی از شر شوره سر خلاص می شود . ضمنا قابل ذکر است که گوگرد و سیلیکا موجود در ترکیبات رزماری برای جلوگیری از ریزش مو مفید می باشد.

تقویت موی سر

تقویت موی سر

روش استفاده از روغن رزماری به این شکل است که دو قطره از روغن رزماری را در یک قاشق روغن زیتون ریخته مخلوط کنید وپوست سر را با آن ماساژداده این کار را به آرامی انجام دهید وبعد ساقه مو را نیز آغشته کنید 30 دقیقه تا یک ساعت فرصت دهید تا روی سر بماند پس از آن با آب وشامپو سر را بخوبی بشویید

اگر تمایلی به مصرف روغن زیتون با روغن رزماری ندارید می توانید مقدار چند قطره از روغن رزماری را در دو استکان آب گرم بریزید مخلوط کرده وروی موهای خود بپاشید این ترکیب را سه بار در هفته تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید .

تقویت موی سر با روغن اسطوخودوس

تقویت موی سربا روغن اسطوخودوس در مواردی که ریزش مو نتیجه استرس در فرد است بسیار اثر بخش خواهد بود همه ما از خاصیت ارام بخشی این گیاه ارزشمند اطلاع داریم روغن اسطوخودوس با دارا بودن ترکیبات ضد میکربی وضد باکتریایی سبب سلامت پوست سر وخونرسانی به این بخش از بدن می شود همین امر موجب افزایش رشد مو ورویش موهای ریخته خواهد شد .

تقویت موی سر

تقویت موی سر

برای بهره مندی از خواص روغن اسطوخودوس برای تقویت موی سر می توانید سه قطره از این روغن گیاهی را با یک تا دو قاشق روغن نارگیل ویا روغن زیتون مخلوط کرده روی سر ماساژ داده وحدود 15 دقیقه منتظر بمانید سپس موها را با شامپو وآب ولرم بشویید .

تقویت موی سر با روغن دم اسب

در طب سنتی بسیار از خواص گیاه دم اسب برای رویش مجدد مو و تقویت آن یاد شده است البته یکی از روش های خانگی تقویت موی سر با روغن دم اسب است .جالب است بدانید خواص بیشمار گیاه دم اسب سبب شده است تا این گیاه مفید را به شکل قرص وبه صورت خوارکی برای استحکام بخشیدن وتقویت موی سر عرضه شود .

تقویت موی سر

تقویت موی سر

روش استفاده از روغن دم اسب برای تقویت موی سر به این صورت است که دو قطره از روغن دم اسب را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کرده وروی موهای سر ماساژ دهید وبه مدت 15 تا 20 دقیقه فرصت دهید تا روغن روی پوست سر بماند بعد موهای خود را با شامپو بشویید .

تقویت موی سر با روغن مریم گلی

تقویت موی سر با مریم گلی، گیاه مریم گلی دارای موادی به نام لینالیل استات در ترکیبات خود است که در تقویت موی سر بسیار موثر است .تقویت موی سر با روغن مریم گلی به این صورت است ، که سه قطره از آن را با روغن دیگری مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل ویا هر روغنی که تمایل دارید مخلوط کرده پوست وموی سر را با این ترکیب با ملایمت ماساژ داده و15 دقیقه صبر کنید ؛

تقویت موی سر

تقویت موی سر

سپس سر را با شامپو بشویید. برای گرفتن نتیجه از روغن مریم گلی بهتر است، هر روز از آن استفاده شود، فقط دقت کنید در صورت مصرف روزانه آن مدت ماندن روغن روی سر را به 5 دقیقه کاهش دهید، ولی اگر به صورت هفتگی از آن استفاده می کنید رعایت دستور العمل فوق نتیجه بخش خواهد بود .

تقویت موی سر با روغن آویشن

روغن آویشن دارای خواص بی نظیری برای تقویت موی سر است که یکی از آنها درمان آلوپسی آرئاتا می باشد تقویت موی سر با روغن آویشن به این صورت است که موجب رویش مجدد وکاهش

تقویت موی سر

تقویت موی سر

ریزش مو شده سبب تحریک رشد آن می شود برای مصرف روغن آویشن به جهت تقویت موی سر باید دوقطره از این روغن را دردو قاشق روغن زیتون بریزید وروی مو ریخته وتمام سر را با آن ماساژ دهید پس از گذشت 15 دقیقه سر خود را بخوبی بشویید.

تقویت موی سر با روغن درخت چای

شما با خاصیت میکروب کشی وضد باکتریایی روغن درخت چای آشنا هستید ومی دانید که یکی از درمان های موثر برای ازبین بردن جوش های صورت است جالب است بدانید برای تقویت موی سر نیز از روغن درخت چای استفاده می شود روغن درخت چای با افزایش رشد وتحریک مو سبب تقویت وزیبایی موها می شود.

تقویت موی سر

تقویت موی سر

طی تحقیقاتی که در سال 2013 انجام شد مشخص شد که اگر داروی ماینوکسیدیل را که یک داروی موثر برای جلوگیری از ریزش مو می باشد را با روغن درخت چای ترکیب کنند، اثرات بهتری خواهد داشت تا مصرف تنهای داروی ماینوکسیدیل .

استفاده از روغن درخت چای بسیار راحت است به این صورت که چند قطره از آن را به شامپو ویا نرم کننده ی خود اضافه کنید وتاثیرات شگفت انگیز آن را مشاهده کنید .

تقویت موی سر با روغن یلانگ

مژده برای افرادی که دارای موهای خشک هستند وبه دنبال روش خانگی برای تقویت موی خود می باشند استفاده از روغن یلانگ پیشنهاد می شود و مصرف آن برای درمان خشکی وشکنندگی موها بسیار موثر خواهد بود. از خواص این روغن ارزشمند می توان به رطوبت رسانی کافی به موهای خشک اشاره کرد .

تقویت موی سر

تقویت موی سر

روغن یلانگ با ایجاد سبوم در پوست سر خشک سبب تقویت آن می شود. این روغن پر فایده دارای خاصیت بارزی در زمینه جلوگیری ازشکنندگی موها است . روش مصرف روغن یلانگ برای تقویت موی سر به این شکل است که چند قطره از آن را با یک قاشق بزرگ روغن زیتون مخلوط کرده وبه موهای خود بمالید وپوست سر را به آرامی ماساژ دهید

سعی کنید موهای آغشته شده به روغن یلانگ را به مدت 30 دقیقه با کلاه مخصوص رنگ بپوشانید تا گرم بماند وروغن بتواند تاثیر بسزایی روی موها داشته باشد پس از گذشت مدت زمان ذکر شده موها را با شامپو شسته و آب کشی کنید .

تقویت موی سر با روغن چوب سدر

تقویت موی سر با چوب سدر بیشتر در زمینه کاهش ریزش مو درمان شوره سر می باشد. خواص موجود در روغن چوب سدر فولیکول مو را تحریک کرده وسبب رشد مو شده واز این روغن برای درمان ریزش مو در بیماری آلوپسی آرئاتا مورد استفاده قرار می گیرد .

تقویت موی سر

تقویت موی سر

روش استفاده از روغن چوب سدر به این صورت است که چند قطره از این روغن را دریک تا دوقاشق روغن نارگیل مخلوط کرده و روی سر به آرامی ماساژ دهید پس از 15 دقیقه سر را با شامپو بشویید .این عمل را هفته ای سه بار تکرار کرده تا به نتیجه برسید .

تقویت موی سر با آب پیاز

تقویت موی سر با پیازچه آب پیاز قادر است با ترکیبات سرشار از گوگرد خود موجب تقویت موی سر شده وبه رشد و رویش مجدد مو کمک کند ، روغن پیازچه نیز دارای همین خواص می باشد . پیاز یک ضد عفونی کننده ی طبیعی بوده که مصرف موضعی آن بر روی پوست سر سبب جلوگیری ودرمان شوره سر می شود خوردن پیاز نیز به پرپشت شدن موها کمک می کند .

تقویت موی سر

تقویت موی سر

برای مصرف موضعی آب پیاز روی موها باید یک عدد پیاز را به چهار قسمت تقسیم کرده ومیکس کنید به وسیله صافی آب پیاز را جدا کرده وبه وسیله یک تکه پنبه روی پوست سر ماساژ دهید برای کاهش بوی پیاز می توانید

تقویت موی سر با روغن پیازچه، مقداری روغن نارگیل به آب پیاز اضافه کنید سپس روی موها بمالید کمی پوست سر را ماساژ داده ویک ساعت منتظر بمانید وبعد سر را با شامپو بشویید این روش را دو تا سه بار در هفته برای گرفتن نتیجه بهتر تکرار کنید .

تقویت موی سر با روغن نعناع

تقویت موی سر با روغن نعناع : شما از این روش تقویت موی سر در خانه می توانید برای درمان کم پشتی موی خود استفاده کنید. روغن نعناع با خاصیت سرد کنندگی وسوزش درناحیه مورد استفاده سبب تحریک وتقویت ریشه مو شده وامکان رویش مجد آن را فراهم می کند روغن نعناع از جهاتی بسیار شبیه به داروی ماینوکسیدیل (داروی درمان ریزش مو )عمل می کند

تقویت موی سر

تقویت موی سر

این روغن معطر باعث افزایش ضخامت مو نیز می شود نکته قابل ذکر این است که با وجود خواص بیشمار این روغن ممکن است در برخی افراد ایجا آلرژی کند اگر هنگام استفاده از روغن نعناع در قسمت سر خود احساس خارش وسوزش زیادی داشتید

حتما فورا آن را پاک کرده وسر را با شامپو بشویید وبرای استفاده از روغن نعناع می توانید آن را با مقداری روغن جوجوبا ترکیب کرده وابتدا روی پوست سر بمالید وسپس ساقه مو را نیز آغشته کنید وپس از 15 دقیقه با شامپو سر را بشویید این عمل را دوبار در هفته تکرار کنید یک روش دیگر استفاده از روغن نعناع اضافه کردن چند قطره ی آن به شامپوی مصرفیتان است .ضمنا با استفاده از روغن نعناع موهای خوشبویی خواهید داشت .

تقویت موی سر با شیره چغندر

موی سر با استفاده ی موضعی از شیره چغندر تقویت می شود زیرا یکی از علت های ریزش مو کمبود پتاسیم است چغندر با دارا بودن مقدار قابل توجهی پتاسیم موجب متوقف شدن ریزش مو شده وبه رویش مجدد موهای از دست رفته کمک می کند. با مصرف موضعی آب چغندر عوامل میکروبی که باعث تضعیف ریشه مو می شود از بین خواهند رفت.

تقویت موی سر

تقویت موی سر

شما می توانید مقداری شیره ی چغندر پخته را روی پوست وموی سر اسپری کرده ویک ساعت زمان دهید سپس موها رابا شامپو بشویید همچنین ترکیب کردن شیره چغندر با سفیده ی تخم مرغ یک ماسک فوق العاده برای مو خواهد بود که دارای خاصیت ضد ریزشی می باشد .

تقویت موی سر با انگور فرنگی هندی

تقویت موی سر با انگور فرنگی هندی یا میروبالان ، آمُله،بسیار در طب سنتی هندی ذکر شده است .انگور فرنگی هندی با طعمی تلخ وگس وطبعی سرد وقابض علاوه بر تقویت ذهن وقلب برای رویش مجدد مو نیز بکار می رود اگر روغن انگور فرنگی هندی را برریشه مو ها بزنید

تقویت موی سر

تقویت موی سر

موجب تقویت پیاز موشده و تار مو را ضخیم و سالم و بلند می کند وسفید شدن زودرس مو پیشگیری کرده روش استفاده از آن برای تقویت موی سر به این صورت است که مخلوط انگور فرنگی هندی با حنا را برای مدت 15 دقیقه پس از خیس کردن موها در حمام به سر خود بمالید.وبا این روش از سفید شدن موهای خود نیز جلوگیری می کنید .

استفاده از روغن های گیاهی برای درمان مشکلات موی بزرگسالان می باشد واستفاده از آن برای کودکان وخرد سالان توصیه نمی شود همچنین در زنان باردار نیز با احتیاط مصرف شود روغن های گیاهی نیز ممکن است سبب ایجاد آلرژی در افراد شوند در صورت مشاهده حساسیت فورا مصرف را قطع کرده وبه پزشک مراجعه کنید .

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید