لایه برداری پوست صورت با بالا رفتن سن ضرورت پیدا می کند زیرا به مرور رشد سلول های جدید پوست صورت کم می شود بنابراین به منظور جایگزین شدن سلول های جدید با سلول های قبلی، نیاز به لایه برداری پوست صورت داریم. از طرفی علاوه بر روش های شیمیایی، روش های خانگی و سنتی لایه برداری پوست نیز از پوست رنگ پریده جلوگیری کرده، رشد سلول های جدید را تحریک می کند و موجب می شود پوست شاداب و جوان تری داشته باشید. در این مطلب از تانما 15 روش ساده و خانگی برای لایه برداری پوست را به شما معرفی می کنیم.

ماسک های ساده خانگی برای لایه برداری پوست صورت

1-ماسک جوش شیرین

کافی است تا 1 قاشق چای خوری جوش شیرین را با 1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. پوست خود را کمی با آب مرطوب کنید و بعد ماسک را روی صورت تان بگذارید و 1 دقیقه ماساژ دهید. صورت تان را با آب سرد بشویید تا تمامی منافذ آن از هر نوع آلودگی پاک شوند. برای رسیدن به نتیجه مورد نظر، هفته ای یکبار از این ترفند موثر استفاده کنید.

2_ ماسک سیب زمینی

یک عدد سیب زمینی تازه را به شکل حلقه ای برش بزنید.سپس برای مدت زمان 3 تا 5 دقیقه به آرامی سیب زمینی ها را روی سطح پوست ماساژ دهید. بعد از گذشت مدت زمان لازم و آرام شدن پوست تان، آن را با آب سرد بشویید، خشک کنید و مرطوب کننده بزنید. فراموش نکنید تا رسیدن به نتیجه دلخواه، حتما روزی یکبار از این روش استفاده کنید.

ماسک سیب زمینی

روش های لایه برداری پوست صورت

3- ماسک نمک دریایی

لایه برداری پوست صورت با نمک دریایی هم به دلیل دانه های درشت نمک موجب پیلینگ صورت می شود. این روش لایه برداری پوست خانگی، برای پوست های حساس و آسیب دیده پیشنهاد نمی شود چون باعث التهاب و سوزش در این افراد می گردد.

4- ماسک شکر

شکر به دلیل اینکه دارای ساختار دانه ای و ریز است، مانند لایه بردار عمل می کند و می تواند موجب از بین رفتن سلول های مرده پوست شود. شکر را می توانید با عسل، آب لیمو و گوجه فرنگی مخلوط کنید و روی پوست صورت بمالید

5- ماسک کیوی

ابتدا یک کیوی را پوست بکنید و آن را بکوبید و له کنید. طوری که با اضافه کردن شکر و چند قطره روغن آفتابگردان مخلوطی یک دست ایجاد بشود. مخلوط را روی پوست صورت و گردن خود بگذارید و بعد از ۲ تا ۳ دقیقه آن را بشویید و پس از خشک کردن پوست از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

ماسک کیوی

لایه بردای پوست صورت

6- ماسک نشاسته

ماسک نشاسته ، یک لایه بردار قوی است و برای استفاده از آن، شما می توانید کمی ماست را با یک قاشق نشاسته را با هم ترکیب کرده و روی پوست صورت خود اعمال کنید. پس از جذب شدن این ماسک روی پوست، صورت را با آب سرد بشویید.

7- ماسک سفیدآب

یک تا دو عدد سفیداب را با کمی آب مخلوط کرده و بگذارید یک شب تا صبح به همین حالت بماند.

این مایع به شکل خمیری شده و آن را کاملا هم بزنید. سپس، خمیر به دست آمده را پس از شستشوی صورت، به پوست صورت زده و پس از 5 دقیقه بشویید.

8- ماسک گلاب

برای استفاده از گلاب به عنوان ماسک لایه بردار خانگی کمی گلاب و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید تا به شکل خمیر شود. سپس، این خمیر را می توانید روی پوست صورت زده و پس از ده دقیقه بشویید.

ماسک گلاب

روش های لایه برداری پوست صورت

ماسک های ترکیبی خانگی برای لایه برداری پوست صورت

9- ماسک لیمو و خیار

یک عدد لیمو تازه را آب گیری کنید و روی پوست تان بمالید. بگذارید 10 تا 12 دقیقه روی پوست بماند و بعد با آب گرم آن را بشویید، نصف 1 عدد خیار را به شکل حلقه ای برش بزنید و روی پوست خود قرار دهید. زمانی که احساس کردید پوست به اندازه کافی خنک شده، آن را با آب ولرم بشویید و مرطوب کننده بزنید.

ماسک سیب و بلغور جو دوسر

اول سیب را تکه تکه کنید و آن را با بلغور جو دوسر در مخلوط کن بریزید تا خمیری یک دست تولید بشود. سپس خمیر را روی صورت بگذارید و بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را بشویید. اضافه کردن چند قطره عسل اختیاری است. این ترکیب درخشندگی فوق العاده ای به پوست شما می دهد.

11- ماسک عسل و نارگیل

برای استفاده از این لایه بردار، عسل و روغن را به میزان مناسب با هم ترکیب کرده و روی پوست صورت قرار داده و پس از چند دقیقه بشویید.

12-لایه ماسک لیمو و ماست

ماسک لایه بردار لیمو و ماست هم یک ماسک لایه بردار خانگی است، اسید سیتریک موجود در لیمو می تواند به خنثی کردن و کنترل ترشحات طبیعی پوست شما کمک کند. ماست، از سوی دیگر، حاوی اسید لاکتیک است که به عنوان یک پاک کننده طبیعی عمل می کند، سلول های مرده پوست و روغن بیش از حد را می کشد و پوست شما را لطیف می کند.

13-ماسک بادام و عسل

بادام ها را پودر کنید و روی آنها عسل بریزید. مخلوط را روی پوست صورت بگذارید و بعد از چند دقیقه صورت تان را با آب گرم شست و شو بدهید. بادام خاصیت روشن کنندگی پوست دارد و عسل به صاف شدن پوست شما کمک می کند.

ماسک بادام و عسل

لایه برداری پوست صورت

14- ماسک پرتقال، عسل و شکر

این لایه بردار خانگی برای پوست های آفتاب سوخته و برنزه بسیار مناسب است. عسل و شکر را در آب پرتقال بریزید. می توانید چند قطره روغن زیتون هم به آنها اضافه کنید. این ترکیب را به خوبی مخلوط کنید و آن را به شکل دایره ای روی پوست بمالید. اگر می خواهید لایه برداری پوست به خوبی صورت بگیرد، این ترکیب را ۲ بار در هفته استفاده کنید.

15- ماسک جعفری، کاهو و سبوس گندم

یک قاشق چای خوری بلغور جو دو سر، دو قاشق چای خوری سبوس گندم و چند قطره روغن زیتون را مخلوسط کرده به صورت بمالید.

ماسک جعفری و کاهو و سبوس گندم

روش های لایه برداری پوست صورت

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید