جدال با غول افسردگی ؟

درمان افسردگی ؟ آیا افسردگی قابل درمان است ؟ این سوال بسیار از کسانی است که یا خودشان و یا اطرافیانشان در جدال با این بیماری عبوس ناراحت جانکاه هستند در ادامه از درمان افسردگی و راهکارهایش بیشتر بخوانیدشاید در این مطلب به راه حل شادابی دست یافتید . با تانما بمانید! 

درمان سنتی و گیاهی افسردگی

متخصصان طب سنتی نسخه هایی بسیار موثر برای درمان گیاهی افسردگی ارائه داده اند که سنبل الطیب در صدر این لیست است که خشک شده آن را کوبیده و در آب جوش به مدت نیم ساعت بماند تا خوب دم بکشد و بعد از دم کشیدن آن را صاف کرده و بخورید.

زعفران در آرام بخشی و خواب آوری تاثیر دارد و شادی بخشه.

برای افسردگی های خفیف علف چای بیشتر توصیه شده که هایپریسین موجود در آن آرام بخش هست.

بهارنارنج هم یکی از عرقیات شادی آور است که بدون هیچ عوارضی به درمان افسردگی کمک دارد.

 ورزش کنید

ورزش به خودی خود باعث میشود شما احساس خوبی داشته باشید.ورزش کردن باعث میشود ماده ی شیمیایی به ناماندورفین در بدن شما ترشح شده که ماده ی شادیزا میباشد. تمرینات ورزشی همچنین در دراز مدت نیز مزایای زیادی  برای افراد افسرده دارند. فعالیت بدنی و ورزش به صورت منظم باعث میشود مغز عملکرد بهتری داشته و فرد بیشتر مثبت اندیش باشد و افکار منفی را دور بریزد.شاید سوال بپرسید به چقدر ورزش و فعالیت بدنی نیاز دارم؟باید بدانید که قرار نیست در دوی ماراتون شرکت کنید تا از مزایای ورزش کردن بهره مند باشید.دو تا سه روز پیاده روی در طول هفته میتواند به شما کمک خوبی کند.

 خوب و سلامت بخورید

هیچ رژیم غذایی جادویی برای برطرف کردن افسردگی وجود ندارد ولی توجه کردن به آنچه که میخورید ایده ی خوبیه.اگر افسردگی باعث شود بیش از حد بخورید،آنگاه کنترل رژیم غذایی میتواند مفید باشد ولی با اینرو هیچ چیز قطعی نیست.شواهدی وجود دارند که بر اساس آنها غذاهای حاوی اسیدچرب امگا ۳ (Omega-3 fatty acids) نظیر ماهی سالومون و تون، و همچنین غذاهای حاوی اسید فولیک نظیر اسفناج و آووکادو میتوانند در درمان افسردگی اثر داشته باشند.

به اندازه بخوابید

خواب برای ترمیم بخشهای اعضای بدن ضروری است و التیام و درمان افسردگی هم یکی از برتری های داشتن خواب کافی و مناسب است.

به خود مسئولین بدهید

زمانی که انسان در معرض انجام کاری که جدی است و مسئولیتی بر عهده او قرار می دهد باشد جدیت همین امر روحیه فرد را تحریک کرده که به سمت جدا شدن از حالات و روحیات انزوا و افسردگی که بعد از مدت کوتاهی به طور نرمال در مسیر رشد قرار می گیرند.

 

با افکار منفی بجنگید

افکار منفی و تمرکز بر روی اتفاقات باورهای بد خواه نا خواه افراد را به سمت افسردگی می یرد که نباید به ذهنتان اجازه ورود و ادامه به این مسیر را دهید.

 

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید