درمان فوری سر درد برای خیلی ها از نان شب هم واجب تر است چرا که در طول روز و در ساعت های مختلف شبانه روز سر درد اجازه کار مفید و فعالیت سازنده را از آنها می گیرد اگر شما هم به دنبال نسخه شفا بخشی برای  درمان فوری سر درد   هستید این مطلب از تانما را از دست ندهید

چرا مبتلا به میگرن‌ می‌شویم؟

استرس یکی از عوامل مهم در ایجاد میگرن ‌ است. این بیماری در ابتدا به صورت سردردهای ناشی از استرس آغاز ‌‌می‌شود، مصرف الکل برخی آدم‌ها را دچار میگرن‌ می‌کند.آلرژی‌ها با ایجاد واکنش زنجیره‌ای در بدن می‌توانند باعث ایجاد میگرن‌ شوند.کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز از دیگر عواملِ شروع سردردهای میگرنی هستند.

ولی به نظر می‌رسد رایج‌ترین عوامل ایجاد میگرن‌ کم‌آبی و اختلالات الکترولیت باشند. این دو مورد از دلایل اصلیِ احساس خستگی در بدن هستند (در بهترین حالت)

نشانه‌های میگرن که باید به آنها توجه کنید

از هر ۱۰ نفر حداقل ۱ نفر مبتلا به میگرن‌ است. ۳۶ میلیون امریکایی از میگرن‌ رنج می‌برند.

اگر علائم زیر را دارید، احتمالا مبتلا به میگرن‌ هستید و می‌توانید از خواص ترکیب آب‌لیمو و نمک بهره ببرید:

تپشِ سر

حالت تهوع

استفراغ

کرختی و بی‌حسی

مور مور شدن

سرگیجه

حساسیت به نور یا صدا یا بو (و یا به همه‌ی آن‌ها)

دردهایی که ۲ تا ۷۲ ساعت در بدن باقی می‌مانند

حقیقت درباره سردرد میگرنی

الف . میگرن‌ها دارای طبیعتی ارثی هستند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند اگر یک یا هر دوی والدین یک کودک دچار میگرن باشند، به احتمال زیاد آن کودک نیز ممکن است قربانی میگرن شود. احتمال این اتفاق در مواردی که هر دوی والدین از میگرن رنج ببرند، می‌تواند به اندازه‌ی ۷۵ درصد باشد.
ب. سردردها با این‌که ممکن است آزاردهنده باشند، ولی در اغلب موارد بی‌خطر هستند. جهت درمان میگرن و سردردها می‌توان به آسانی با داروهای بدون نسخه یا کمی خواب جبران کرد.

پ. آن‌هایی که روزه می‌گیرند نیز ممکن است دچار سردرد شوند، زیرا شاید در طول روز سطح قند خون ‌شان به طور ناگهانی کاهش یابد.
ت. تغییرات هورمونی نیز به میگرن منجر می‌شوند. شاید دقیقا پیش از شروع دوره‌ی قاعدگی به دلیل نوسانات هورمونی دچار سردرد شوید.ث. جالب است به این نکته توجه کنید که مغز نقشی در شروع سردرد ندارد. دلیل اصلی سردرد در فعل و انفعالات میان رگ‌های خونی و اعصاب فعال اطراف جمجمه و ماهیچه‌های سر نهفته است.

یک درمان سریع برای سردرد میگرنی

حقایق شگفت‌انگیزی کشف شده‌اند که می‌توانند به درمان سردرد میگرنی کمک کنند؛ بر این اساس، یک راه طبیعی وجود دارد که دردهای میگرن را در یک دقیقه و به صورت ناگهانی متوقف می‌کند. آب لیمو با نمک میگرن را در یک دقیقه برطرف می‌کند.این اساس، یک راه طبیعی وجود دارد که دردهای میگرن را در یک دقیقه و به صورت ناگهانی متوقف می‌کند. آب لیمو با نمک میگرن را در یک دقیقه برطرف می‌کند. برای درست کردن این شربت، سه ماده مورد نیاز است: آب، آب لیموی طبیعی، دو قاشق چای‌خوری نمک. این مواد را با هم ترکیب کنید و سپس بنوشید؛ و چند لحظه صبر کنید.

درمان سردردهای میگرنی در دوران بارداری

اگر در دوران بارداری به سر می‌برید، همیشه قبل از مصرف هرگونه دارو، محصول گیاهی یا داروی طبیعی با پزشک خود مشورت کنید. برای درمان سردرد میگرنی خود باید به یک متخصص مغز و اعصاب مجرب در زمینه درمان زنان باردار مراجعه کنید.  داروهای نسبتاً بی‌خطر برای رفع میگرن در زنان باردار شامل داروهای مسدود کننده بتا (بتابلاکر) مانند پروپرانولول و لابتالول و همچنین مسدود کننده‌های کانال کلسیم مانند وراپامیل هستند.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید