برطرف کردن تیرگی پوست زانو

هرچند سیاهی آرنج و زانو مشکل شایعی در میان بانوان است اما  رفع سیاهی زانو کار پیچیده ای نیست. رفع سیاهی زانو روش های مختلفی دارد ما به شما روش هایی را برای درمان خانگی سیاهی آرنج و زانو را معرفی می کنیم.

لکه های تیره روی زانوها معمولا توسط یک هیپرپیگمانتاسیون (افزایش تولید رنگ دانه های پوست ) و به علت ضخیم و خشک بودن بیش از حد پوست ایجاد می شوند. شما می توانید با درمان صحیح از شر این لکه های تیره خلاص شوید. فقط کافی است هر هفته جهت درمان به اندازه کافی وقت بگذارید و به زانوهایتان توجه کنید تا دیگر تیره، خشک و زبر به نظر نرسند و نرمی و رنگ سالم سابق شان را مجددا بدست آورند. برای درمان خانگی و از بین بردن لکه های تیره زانویتان، می توانید از چیزهایی که احتمالا همین حالا در اختیار دارید، استفاده کنید و رفع سیاهی آرنج و زانو آن قدر ها هم کار پیچیده ای نیست .

 

جوش شیرین و شیر برای رفع تیرگی پوست

جوش شیرین یک لایه بردار قوی و موثری است که علاوه بر سفید کردن پوست، باعث از بین رفتن سلول های مرده نیز می شود. همچنین اسید لاکتیک و اسید آمینه موجود در شیر باعث مرطوب شدن پوست می شود. آنتی اکسیدان هایی که در شیر موجود است، باعث سلامت و شادابی پوست می شود.

مواد مورد نیاز

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین

یک قاشق غذاخوری شیر

روش کار

جوش شیرین را با شیر ترکیب کنید. مخلوط بدست آمده را به سر زانو و آرنج زده و دو تا سه دقیقه به صورت دورانی و آهسته روی پوست حرکت کنید. سپس با آب بشویید. این کار را تا زمانی که رنگدانه ها از بین رفته و پوست سفید شود، تکرار کنید.

 

روغن نارگیل برای تیرگی آرنج و زانو

روغن نارگیل یکی از بهترین روغن های آبرسان و مرطوب کننده پوست به شمار می رود.این روغن حاوی ویتامین E است که پوست را ترمیم و باعث روشن شدن و از بین رفتن خشکی پوست می شود.

مواد مورد نیاز

روغن نارگیل یک قاشق غذاخوریپودر گردو یک قاشق غذاخوری

روش کار

نارگیل و پودر گردو را با یکدیگر مخلوط کرده تا خمیر سفتی ایجاد شود.این خمیر را به صورت یک اسکراب دو تا سه دقیقه روی زانو و آرنج خود بزنید.سپس با آب بشویید. همچنین بعد از حمام روزانه روغن نارگیل را روی زانو و آرنج خود بزنید. اینکار را سه بار در هفته قبل از رفتن به رختخواب تکرار کنید.

 

روغن بادام 

 

روغن بادام سرشار از ویتامین E می باشد. این روغن موجب ترمیم و روشنی پوست شده و تیرگی آرنج و زانو را به خوبی از بین می برد.

روش کار

چند قطره روغن بادام را روی انگشتان خود ریخته و دو تا سه دقیقه روی زانو و آرنج خود ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست شود. روغن بادام را روزانه در دو وعده صبح و شب مورد استفاده قرار دهید.

 

آلو ورا برای جلوگیری از خشکی و تیرگی پوست

ژل آلو ورا به جلوگیری از خشکی پوست و نرمی، لطافت و روشنی پوست کمک می کند. باعث بهبود رنگ پوست و محافظت آن در مقابل اشعه UV خورشید می شود.

روش کار

یک برگ آلو ورا را بریده و ژل درون آن را خالی کنید. ژل را روی زانو و آرنج خود زده و اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه بماند، سپس با آب ولرم بشویید. از این روش دو بار در روز استفاده نمایید.

چه کسانی نمی‌توانند تیرگی‌ها را درمان کنند

بسیاری از این تیرگی‌های زانو یا سر آرنج‌ها کاملا سرشتی و ژنتیک هستند و درنتیجه از نظر علمی و پزشکی طبیعی محسوب می‌شوند، بنابراین استفاده از کرم ‌های مرطوب‌کننده یا لایه‌بردار برای رفع آنها تنها اثراتی موقتی و نسبی دارند و برای این افراد در کل راه موثری برای از بین بردن دائمی این تیرگی‌ها وجود ندارد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 5
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید