بسیاری از زنان و بانوان به دنبال روشهای شفاف سازی پوست خود هستند  شفاف سازی پوست روش های مختلفی دارد با تانما بمانید تا  از شفاف سازی پوست و روشها آن بیشتر بدانید این شما و این روشهای شفاف سازی پوست تا انتها بخوانید.

راه های سفید و روشن شدن پوست صورت و بدن

رنگ پوست با میزان ملانین پوست تعیین می‌شود. ملانین رنگدان‌های است که توسط سلوله‌ای مخصوصی که ملانوسیت نام دارند تولید می‌شود. افرادی که پوست تیره‌ای دارند ملانین بیشتری دارند. میزان ملانین پوست شما به عوامل ژنتیکی شما بستگی دارد.

قرارگیری در معرض نور خورشید، هورمون ‌ها، آسیب پوستی و قرارگیری در معرض مواد شیمیایی مخصوص نیز بر تولید ملانین تاثیرگذار هستند. تغییرات در رنگ پوست معمولا به خودی خود خوب می‌شوند. برای مثال، وقتی میزان قرارگیری در معرض نور خورشید کاهش پیدا کرد، برنزه بودن پوست از بین می‌رود.

اما با گذشت زمان، تغییر رنگ‌های مشخصی مثل لکه ‌های پیری یا لکه‌های کبدی کمابیش دائمی می‌شوند. در ادامه در مورد راه‌ها و روش‌های سفید شدن پوست بحث خواهیم کرد.

برای کسانی که می‌خواهند اقدام به آینه کردن پوست صورت خود بکنند دو گزینه اصلی وجود دارد:

این کار را در خانه انجام دهند یا به سراغ متخصص و کلینیک روشن کننده پوست بروند. هر دو گزینه مزایای متعددی دارند.

روش‌ها

امروزه، به لطف پیشرفت های قابل ملاحظه در علوم پوست، مو و زیبایی ، صرف نظر از علت تیرگی پوست می توانید با استفاده از ترکیب خلاقانه مواد پویای روشن شدن پوست صورت و بدن می توانید پوست سفیدتر و روشن تری داشته باشید. و اگر درد، هزینه، خطرات و عوارض جانبی را نادیده بگیریم، روش های دیگری مثل لایه برداری شیمایی، جراحی با لیزر و میکرودرم نیز برای سفید شدن پوست صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرند.

به منظور ارزیابی بهتر گزینه ها، بهتر است کلیه روش های روشن کردن پوست را بررسی کنیم:

پیلینگ

پیلینگ شیمایی روش بازسازی و ترمیم پوست با تحریک یک زخم کنترل شده روی پوست است. لایه بردارهای شیمایی لایه های بالایی پوست را جدا می کنند تا به تحریک مدل سازی مجدد کلاژن و در نتیجه مشکلات ناشی از آسیب دیدگی نور خورشید، مشکلات تغییر رنگ پوست چین و چروک، بافت پوست و ظاهر کلی پوست بهبود پیدا می کند.

قدرت پیلینگ شیمایی عمق آن را تعیین می کند. لایه برداری های عمیق تر عوارض جانبی بیشتر و بهبودی طولانی مدت تری دارند، اما همچنین باعث بیشتر سفید شدن پوست صورت می شوند.

پیلینگ شیمایی یا لایه بردار پوست شامل استعمال یک محلول شیمایی بر روی پوست و در نتیجه حل، کبودی و لایه برداری لایه های خارجی می شود. شما در واقع زخم کنترل شده ای را ایجاد می کنید و پوست خود را تحریک می کنید تا خود را بازسازی کند و منجر به روشن شدن پوست شود. 

این روش سفید شدن پوست به خودی خود دردناک است و تا یک ساعت طول می  کشد و همراه با احساس سوزش شدیدی است که برای تسکین آن باید داروی مسکن مصرف کرد. پس از آن؛ شاهد پوسته پوسته شدن، لایه برداری و قرمزی خواهید بود که بین 3 تا 7 روز طول می کشد، در حالی که لایه برداری های عمیق تر باعث بوجود آمدن تاول های آب دار می شود که بین 7 تا 14 روز پس از درمان شکسته و قهوه ای می شود و می افتند.

پیلینگ شیمایی برای افردی که پوست روشن و موهای بوری دارند نسبت به افراد دارای پوست سبزه مناسب تر است. افرادی که پوست تیره تری دارند به احتمال کمتری نتایج بهینه ای بدست می آورد. و احتمال بروز عوارض جانبی بالا است.

عوارض جانبی شایع این روش روشن شدن پوست شامل ایجاد جای زخم، تغییرات دائمی در رنگدانه پوست، یکنواخت نبودن رنگ پوست و تغییر در بافت پوست می شود. در حالی که لایه برداری های شیمایی شخصی را می توان از بسیاری از داروخانه ها خریداری کرد، لایه برداری های متوسط و عمیق بهتر است توسط پزشکان یا متخصصین پوست مجرب صورت بگیرد.

میکرودرم

روش میکرودرم روش سفید کردن پوست صورت و بدن است که در آن لایه اضافی پوست به آرامی سائیده و جدا می شود. این روش همانند روش پیلینگ شیمایی یک روش بدون جراحی  برای سفید کردن پوست است که در تمامی نقاط بدن به عنوان مثال برای روشن شدن پوست صورت، بدن، پوست کشاله ران ، پوست ناحیه اندام تناسلی، رفع سیاهی زیر بغل و پوست گردن می توان آن را مورد استفاده قرار داد، اگر چه بیشتر در ناحیه صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش درمانی سفید شدن پوست مخصوصا برای زمانی که پوست تیره ای دارند و برای از بین بردن بسیاری از نواقص پوستی بکار برده می شود. میکرودرم برای درمان پوست های تیره ، کاهش جای زخم آکنه، روشن کردن لکه ها و تغییر رنگ ها، از بین بردن چین و چروک های ریز، یکنواخت کردن رنگ پوست و کاهش آکنه و برآمدگی های تیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در روش میکرودرم، یک دستگاه یا ابزار خلا بسته مورد استفاده قرار می گیرد که بلورهای اکسید آلومینیوم را به آرامی از طریق یک لوله به پوست شما می پاشد. این دستگاه سایش خفیف ذرات را با مکش ترکیب می کند تا لایه های خارجی مرده یا آسیب دیده را از پوست شما خارج سازد.

سپس ذرات و زائده های پوستی به داخل لوله کشیده می شوند و از آنجا به سطل زباله فرستاده می شوند و از بین برده می شوند. بلورها به آرامی پوست شما را براق می کنند و مکش جریان خون و تولید کلاژن را تحریک می کند.

در اغلب موارد، این روش روشن شدن پوست در حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد و به بیهوشی نیاز ندارد. همانند بسیاری از روش های جوان سازی دیگر، برای ترمیم پوست و بدست آمدن زیبایی طبیعی آن به بیش از یک جلسه نیاز است. اغلب پزشکان برای بدست آمدن نتایج بهینه بین 6 تا 12 جلسه درمانی را با فاصله 3 تا 4 هفته ای توصیه می کنند. عوارض جانبی این روش شامل آسیب دیدگی های پوستی می شود که موجب تغییر رنگ و ایجاد جای زخم می شود.

درم ابریژن

روش درم ابریژن را نباید با روش میکرودرم اشتباه بگیرید. این روش روشن شدن پوست شامل تراشیدن لایه های بالا پوست با جراحی است. این روش عموما برای نرم کردن تیرگیهای بی قاعدگی های پوستی مثل جای زخم و عرضه پوستی با ظاهر صاف تر و سفید کردن پوست این ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش همچنین برای درمان جای زخم های عمیق آکنه مورد استفاده قرار می گیرد. در موارد اندک، این روش برای سفید شدن پوست صورت بکار برده می شود. همانند آنچه از روش های جراحی زیبایی تهاجمی تر انتظار دارید، زمان درمان و بهبودی با این روش بین چند هفته تا چند ماه است. هزینه این روش به اندازه ناحیه درمان شده بستگی دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید