اگر پوستی زیبا و شفاف می خواهید

& nbsp;شفاف سازی پوست یکی از روشهای مراقبتی برای زیبا تر شدن پوست است بسیاری از زنان به دنبال شفاف سازی پوست خود هستید تا پوست جوان و هم چنین پوست شاداب تری داشته باشند .راه های مختلفی برای زیباتر شدن و جذاب تر دیده شدن  وجود دارد یکی از آنها زیبایی چهره است و در چهره جزء مهم پوست میباشد.برای زیبایی پوستتان این مطلب را ادامه دهید.

میوه ها و سبزیجاتی برای پوست جوان

روشن کننده های طبیعی
از آنجا که بعضی از کرم ها و سرم های روشن کننده پوست قیمت بالایی دارد، برای روشن کردن پوست تان در ابتدا سراغ مصرف گروهی از مواد غذایی بشتابید.از این راه نه تنها پوست تان روشن می شود، بلکه دیگر قسمت های بدنتان هم سالم می ماند و از ابتلا به بیماری های مختلف دور می مانید. متخصصان پوست و مو معتقدند اگر چه هنوز کاملا مشخص نیست که چه غذاهایی  روشن سازی پوست های تیره تاثیر دارند اما به طور حتم،داشتن یک رژیم غذایی متعادل به طراوت و درخشش پوست کمک خواهد کرد.در ضمن بهتر است از مصرف بیش از حد غذاهای چرب و سرخ شده خودداری کرد.

آناناس:

با داشتن ویتامین C فراوان برای طراوت پوست مفید بوده.آنزیمی دارد که به کاهش لکه های ناشی از پیری پوست منجر میشود. برای روشن شدن پوست تان می توانید آناناس را مستقیم بمالید.

توت فرنگی:

توت فرنگی میوه ای مغذی است که با داشتن ویتامین C یک داروی طلایی برای پوست بشمار میاید.ویتامین C برای تولید کلاژن ضروری است که استحکام پوست را بهبود داده و صورتتان را تازه و روشن میکند.

شفافی و سفید شدن پوست و جوانی آن خواسته ی هر خانمی است آلودگی های مواد آرایشی و پاک کننده های غیر استاندارد موجود،اشعه خورشید و بسیاری از عوامل دیگر به شدت در کدرشدن و تیرگی پوست موثر هستند اما با وجود تمام اینها میتوانید به خواسته ی خود یعنی داشتن پوست شفاف و سفید صورت برسید.

سری اصول کلی برای مراقبت از پوست وجود دارد این اصول پایه بوده و در صورت عدم رعایت آنها مراقبتهایی مثل استفاده از ماسک ها و کرم ها و روشن کننده ها تاثیری ندارد.

این اصول پایه ای رعایت مسائل ساده ای هستند مثل : ورزش کردن منظم و مداوم ، نوشیدن کافی آب درطول روز ( 5-7 لیوان ) ، به دور بودن از استرس ، تا جای ممکن دوری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، تغذیه مناسب و استفاده کمتر از مواد دارای چربی زیاد و مضر و قندهای مصنوعی است.  اما در کنار اینها استفاده از روشن کننده های مختلف چه شیمیایی و چه خانگی و گیاهی خیلی موثر بوده و پوستتان را چند برابر روشن تر خواهد کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید