لاغری با ذهن یا لاغری ذهنی یکی از روش هایی است که سعی دارد در کنار استفاده از یک رژیم غذایی مناسب، به عوامل روانشناختی و ذهنی نیز توجه کند. تانما در این مطلب شما را با حقایق جالبی در خصوص روش لاغری ذهنی و اصول آن آشنا می کند؛

لاغری با قدرت ذهن (لاغری با تلقین)

ذهن انسان بسیار قدرتمند و آگاه است. به طوری که به هر چیز کوچک یا بزرگی فکر کنید مطئمناً به مرور زمان به آن دست پیدا خواهید کرد.

مثلا اگر می خواهید لاغر شوید به این موضوع فکر و تمرکز کنید. ذهن نیمه هوشیار شما ، طبق نقشه و تصوری که شما دارید پیش می رود و بر اساس نقشه لاغر شدن عمل می کند. به این موضوع ایمان داشته باشید چون خیلی از افراد به کمک "شیوه ی لاغر شدن با ذهن" جواب گرفته اند.

به عبارتی برای رسیدن به این هدف، کافی است هر آنچه می پسندید را در ذهن خود مجسم کنید و آن را به ضمیر ناخودآگاه خود منتقل کنید. با این کار می توانید بدنتان را در کنترل ذهنتان قرار دهید.

اگر می خواهید لاغر شوید پس باید تصویر لاغری را در ذهن خود بسازید و اندامتان را آن گونه که می خواهید در ذهنتان تصویرسازی کنید و به ضمیر ناخودآگاه خود منتقل کنید؛

سپس ادامه کار را به ذهن خود بسپارید تا شما را به آنچه می پسندید و آرزویش را دارید تبدیل کند، به این روش، "لاغری با تصویرسازی دهنی" یا "روش لاغری با تلقین" نیز می گویند.

اصول لاغری ذهنی

لاغری با ذهن

اصول لاغری با ذهن

1-پرهیز از تکرار جمله دست خودم نیست

بسیاری از افراد چاق ادعا می کنند که غذا خوردنشان دست خودشان نیست، این قبیل افراد ممکن است ، زمانی که دچار استرس شوند، حجم غذایشان را افزایش دهند.

بنابراین در هنگام غذا خوردن باید بدانید که این عمل غیر ارادی نیست و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چه مقدار غذا مصرف نمایید.

2-دوری از استرس

داشتن استرس در موارد شدید و به مدت طولانی موجب پرخوری افراد و در نتیجه چاقی می شود. بنابراین با کنترل استرس می توان از این وضعیت پیشگیری کرد.

3-مدیریت افکار و هیجان های منفی

افراد چاق، معمولا زمانی که با هجوم افکار منفی روبه رومی شوند، برای رهایی از این شرایط خود را با غذا خوردن مشغول می کنند، زیرا تصور می کنند که با خوردن میتوانند آرامش پیدا کنند.

در صورتی که اینگونه نیست و راهکار مناسب در این زمینه این است که هیجان های منفی را شناسایی کرده و آن را از احساس گرسنگی متمایز نمایند.

4-تفاوت قائل شدن بین هوس و گرسنگی

تمایز قائل نشدن بین احساس گرسنگی و دیگر احساس ها می تواند فرد را به اشتباه بیاندازد و در نتیجه زمانی که مثلا دلشوره دارد، آن را با احساس گرسنگی اشتباه گرفته و به خوردن غذا روی آورد.

بنابراین خودداری از خوردن غذا برای زمانی که گرسنه نبوده و صرفا میل و یا هوس غذا خوردن کرده اید، تاثیر زیادی در کاهش وزن دارد.

5-نداشتن قضاوت و تصور منفی از خود

یکی دیگر از مواردی است که در هنگام رژیم لاغری ذهنی باید مورد توجه قرار گیرد، برخی از افراد چاق ممکن است که خودشان را به شیوه ای کاملا منفی قضاوت نمایند و فکر کنند که به خاطر پرخوری آدم بدی هستند.

در حالی که اینگونه نیست و آن ها فقط دچار الگوی رفتاری نامناسب برای غذا خوردن هستند که باید اصلاح شوند. بنابراین لازم است که این افکار منفی را از خود دور کنند، زیرا داشتن افکار منفی می تواند آنها را در رسیدن به هدفشان نا امید و دلسرد نماید.

6-داشتن پشتکار و ناامید نشدن از لاغری

افراد چاق معمولا از اینکه همیشه مجبورند غذا خوردن خود را کنترل کنند، عذاب می کشند و فکر می کنند بی عدالتی در حق آنها صورت گرفته است، بنابراین مدام با حسرت به افراد لاغر فکر می کنند و اینکه آن ها هر چقدر می خورند، چاق نمی شوند.

در صورتی که افراد چاق باید این موضوع را قبول کنند که چاق هستند و نیز بپذیرند که برای کاهش وزن مجبور هستند برخی شرایط را تحمل کرده و با پشتکار رژیم غذایی خود را دنبال نمایند. همچنین به خاطر پشتکاری که در این راه نشان می دهند، همواره احساس غرور داشته باشند.

مزایای لاغری با ذهن

 • لاغری با ذهن تنها روشی است که ماندگار است و تا زمانی که فرد بخواهد می تواند از این طریق در تناسب اندام باقی بماند
 • در روش لاغری با ذهن اصلاً قرار نیست به خودتان سختی بدهید و خودتان را از خوردن غذاهای خوشمزه محروم کنید و رژیم های طاقت فرسا بگیرید و ورزش های سخت و سنگین انجام دهید.
 • در این روش فقط کافی است برنامه هایی که در ذهنتان وجود دارد و شما را به سمت اضافه وزن سوق می دهد با برنامه هایی که لاغری را برای شما به ارمغان می آورد جایگزین کنید و نتیجه این جایگزینی، اندامی ایده آل و بدون اضافه وزن است.
 • لاغری شدن با ذهن

  تجسم ذهنی برای لاغری

روش های تجسم ذهنی برای لاغری

تجسم حل مسائل عاطفی

سیستم امنیتی ذهن، بطور ناخودآگاه تدابیری را برای حفاظت از شما می اندیشد که شما متوجه اش نیستید. شما خیلی ناخودآگاه با افزایش چربی و بالا بردن وزن خود را به یک آدم درشت هیکل تبدیل می کنید تا دیگران جرأت نکنند به شما نزدیک شوند.

این شاید در اثر تداعی خاطرات زمان کودکی که احساس ضعیف بودن می کردید، باشد. با استفاده از تجسم می توانید خود را متقاعد کنید که در امنیت کامل هستید و نیازی به محافظ عظیم الجثه ندارید. درست در جریان این متقاعدسازی هاست که همزمان با حل مشکلات عاطفی چاقی، چربی های بدن، بسرعت شروع به آب شدن می کنند.

تجسم بدن ایده آل

یک تصویر از بدن ایده آل خود در ذهنتان ایجاد کنید. مهم نیست که این تصویر واقعی باشد یا غیرواقعی حتی می توانید از یک عکس استفاده کنید و هر روز به آن نگاه کنید و تصویر ذهنی خود را مشابه با آن بسازید تا هدفتان از تصویرسازی برای ذهنتان مشخص شود.

تجسم کاهش استرس

استرس از علل اصلی چاقی است. زمانی که دچار استرس هستید بدنتان به گرسنگی تحریک می شود. زمانی که استرس دارید سرعت سوخت و ساز بدنتان کاهش می یابد.

با تجسم کاهش استرس می توانید به آرامش ذهنی برسید و استرس را از خود دور کنید.

تجسم تنفر

از خوراکی هایی که باعث چاقی شما می شوند یک تصویر تنفر در ذهنتان ایجاد کنید. مثلاً دانه های شکر را به شکل خرده شیشه تصور کنید و یا شیرینی و شکلات را در ذهن نیمه هشیار خود به شکل خاک و گل بدبو و کثیف تصویرسازی کنید.

اصول لاغری با ذهن

لاغری با ذهن

لاغری ان ال پی یا برنامه ریزی ذهن برای لاغری

ان.ال.پی برای لاغری انسان ها به برنامه ریزی ذهن کار دارد. یعنی اگر شما هم در گروه افراد چاق هستید و از چاقی خود رنج می برید به این دلیل است که ذهن شما برای چاق بودن برنامه ریزی شده است و برای اینکه لاغر شوید و به تناسب اندام دلخواه خود برسید باید ذهن خود را دوباره برنامه ریزی کنید.

برای انجام هر کاری باید باور داشته باشید که می توانید آن کار را انجام دهید و اگر باور داشته باشید که نمی توانید لاغر شوید و برای لاغر شدن اقدام کنید، در این صورت هر چقدر هم تلاش کنید به نتیجه نخواهید رسید. پس گام اول این است که باور کنید که می توانید لاغر شوید و به وزن دلخواه خود برسید.

ویژگی های لاغری با ان ال پی

 • لاغری با ان.ال.پی به شما کمک می کند که ذهنتان را برای سبک جدید زندگی برنامه ریزی کنید.
 • لاغری با ان.ال.پی رژیم های سنگین غذایی را پیشنهاد نمی کند و به شما نمی گوید که غذا نخورید.
 • لاغری با ان.ال.پی به شما می گوید غذای سالم و به اندازه نیاز بخورید.
 • لاغری با ان.ال.پی به شما می گوید که وقت کافی برای خوردن مواد غذایی آماده دارید. بهتر است غذاهای مغذی و سالم مصرف کنید و خوردن مواد غذایی آماده و ناسالم را به زمان دیگری موکول کنید.
 • لاغری با ان.ال.پی به شما پیشنهاد می کند که حتی الامکان از غذاهایی استفاده کنید که طبیعی باشند.

غذاهای طبیعی و سالمی که ان ال پی برای مصرف پیشنهاد می دهد

۱- غذاهای گوشتی که شامل گوشت حیوانات حلال گوشت روی زمین می باشند

این دسته از غذاها شامل گوشت و فرآورده های حیواناتی است که به صورت ارگانیک تولید شده اند. گوشت حیواناتی مانند گوسفند و بز و پرندگان حلال گوشت. تخم مرغ و تخم پرندگان هم در گروه این مواد غذایی قرار دارند.

۲- غذاهای گوشتی شامل گوشت حیوانات دریایی هستند

گوشت ماهی ها و حیوانات دریایی شامل این نوع از مواد غذایی می شوند. میگو هم در گروه این مواد غذایی قرار دارد

۳- مواد غذایی طبیعی

سبزیجات و گیاهان خوراکی و میوه ها و هرگونه مواد غذایی ارگانیک جزء این دسته از مواد غذایی می باشند.

۴- نوشیدنی های سالم

آب و دمنوش های گیاهی نوشیدنی های سالمی هستند که می توانید از نوشیدن آنها لذت ببرید. این نوشیدنی ها بدون هرگونه افزودنی های شیمیایی هستند

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید