اگر شما هم به دنبال یک متد لاغری سریع هستید الان وقت آن رسیده که به خود بیائید و فکری اساسی کنید. به نظر می آید دنبال کردن رژیم غذائی منظم و ورزش های روزانه کار ساده ای نیست و تنها به چند روز اول برنامه رژیم اختصاص دارد. در ضمن شروع یک رژیم غذائی مناسب کار راحتی نیست و پشت کار و انگیزه بسیار می خواهد. اما بهترین راه برای شروع این رژیم های سخت چیست؟ مطمئن ترین راه برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب این است که رژیم خود را با تغییرات کوچکی در برنام غذائی تان شروع کنید و یک دفعه سراغ رژیم های سخت و طاقت فرسای لاغری نروید. مثلاً می توانید برای شروع به جای استفاده از شیر پرچرب از شیر کم چرب استفاده کنید همین اقدام ساده تحول بزرگی در برنامه غذائی شما به وجود می آورد. تغییرات کوچک بسیاری وجود دارد که منجر به کاهش وزن چشم گیری می شود.

راههای ساده برای لاغری سریع

اگر چه به نظر خیلی از چاق‌ها رسیدن به وزن ایده‌آل آرزویی دست نیافتنی است، اما رعایت چند نكته كلیدی می‌تواند تاثیر چشمگیری در تحقق رویای لاغری سریع داشته باشد.

1- خوردن عرق نعنا یا جویدن آدامس اكالیپتوس میل به غذا خوردن را به سرعت سركوب می‌كند و باعث لاغری سریع می شود.

2- كافئین اسیدهای چرب را آزاد می‌كند و شما می‌توانید راحت‌تر چربی بسوزانید. پلی فنل موجود در چای سبز در كنار كافئین، موجب افزایش سوخت كالری می‌شود در نتیجه به لاغر شدن سریع شما کمک میکند.(البته اگر فشارخون بالا دارید این نكته را نادیده بگیرید.)

 3- برای داشتن رژیم سریع لاغری از روغن زیتون استفاده كنید. این روغن هم سالم‌تر است هم موجب می‌شود غذای كمتری مصرف كنید.

4-  كم‌آبی بدن می‌تواند متابولیسم شما را تا 3درصد كندتر كند. یعنی اگر 70 كیلو وزن داشته باشید، حدودا روزانه 45‌كالری كمتر خواهید سوزاند. به عبارت دیگر، سالی 2200 گرم بیشتر چاق می‌شوید. یکی از تکنیکهای ساده برای لاغری سریع نوشیدن آب است، پس آب كافی بنوشید.

5- حالا كه صحبت از آب شد، بدنیست یك بطری تهیه كنید و برای هنگامی كه از منزل خارج می‌شوید آن را پر از آب كنید تا همیشه آب كافی در دسترس داشته باشید .

6- یکی از راههای لاغری سریع این است که هویج، كرفس، سیب ‌زمینی را به جای رنده كردن، به قطعات بزرگ‌تر خرد كنید. این كار باعث می‌شود مدتی را صرف جویدن كنید و مقدار كمتری را بخورید.

7- به یاد داشته باشید كه شما می‌توانید روزانه تا 700 كالری انرژی بسوزانید.

8- نشان داده شده است كه نگاه كردن در آینه هنگام غذاخوردن باعث می‌شود كه 22 تا 32 درصد كمتر غذا مصرف كنید که خود باعث لاغری سریع شما می شود .

9- برای لاغری سریع بهتر است اگر تلفن منزلتان قابل حمل است، می‌توانید به جای آن كه بنشینید و با تلفن صحبت كنید، هنگام صحبت كردن كارهای خانه را انجام دهید. ریختن لباس ‌ها داخل ماشین‌ لباسشویی (68 كالری)، چیدن میز (85كالری) یا آب دادن گل‌ها (102 كالری) می‌تواند وزن بدن‌تان را كم كنند (مقادیر براساس یك فرد 70 كیلویی بیان شده‌‌اند.)

10- یک رژیم غذایی لاغری سریع: وزن غذا چیزی است كه باعث پر شدن شكم شما می‌شود. پس می‌توانید از پرتقال، توت فرنگی، گریپ فروت، طالبی، اسفناج پخته و بروكلی استفاده كنید.

11- می‌توانید یادآوری‌های لازم برای كاهش وزن و لاغری سریع را روی تكه‌های كاغذ یادداشت كنید و در جاهایی كه راحت قابل دیدن است مانند روی یخچال و… بچسبانید تا همیشه به یاد داشته باشید برای داشتن لاغری سریع نباید زیاد غذا بخورید.

راههای دیگر

رژیم غذایی GM چیست؟

رژیم غذایی GM در سال ۱۹۸۵ برای کارمندان جنرال موتور تهیه گردید.

رژیم غذاییGM، که به آن رژیم غذایی جنرال موتورز (General Motors)، نیز می‌گویند، یک برنامه غذاییست که قول حدودا ۵ کیلوگرم کاهش وزن را در یک هفته به شما می‌دهد.

رژیم غذاییGM، به شما این امکان را می‌دهد که هر روز گروه های غذایی متفاوتی را مصرف کنید. حامیان این رژیم غذایی ادعا می‌کنند که GM کاهش وزن را تحریک کرده و چربی سوزی سریعتر را در مقایسه با دیگر رژیم‌های غذایی به دنبال دارد.

گفته می‌شود که این رژیم غذایی به کمک وزارت کشاورزی و استانداری ایالات متحده به دنبال آزمایشات گسترده در مرکز تحقیقاتی دانشگاه جان هاپکینز در مریلند آمریکا تدوین شده است. جنرال موتورز این رژیم را برای سلامتی بیشتر کارکنانش به آنان ارائه کرد. کارکنانی که این رژیم را دنبال کردند، اعتماد به نفس بیشتر، افزایش کارایی و انرژی بیشتری را تجربه کردند. این رژیم به دلیل نیاز نداشتن به مواد خاص برای بسیاری از افراد قابل رعایت و آسان است. رژیم غذایی GM به هفت روز تقسیم می‌شود که هر روز قوانین سختی در مورد گروههای غذایی که می‌توانید مصرف کنید، اعمال می‌شود.

برای مثال، رژیم غذایی شما در روز دوم تنها محدود به سبزیجات است؛ درحالیکه، در روز پنجم به شما توصیه می‌شود تا چند گوجه فرنگی کامل و و مقدار برنج بخورید. انتظار می‌رود این رژیم غذایی به شما کمک کند.

حامیان رژیم غذایی GM بر این باورند که دلیل اثرگذاری این دایت، اینست که بسیاری از غذاهای آن دارای کالری پایین هستند، مانند میوه ‌ها و سبزیجات. از این رو، این رژیم غذایی از طریق ایجاد کمبود کالری، که در صورت سوختن کالری بیشتر از میزان مصرفی در روز، ایجاد می‌شود، به کاهش وزن کمک می‌کند.

 

برنامه رژیم لاغری سریع یک هفته ای

رژیم لاغری سریع – روز اول :

اولین روز و مهم ترین روز این رژیم مختص میوه است.

در این روز شما مجاز هستید تا هر موقع و هر میزان که می خواهید میوه بخورید. فقط باید موز، انگور و انبه را از لیست میوه هایتان حذف کنید.

همچنین در این روز باید بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید.

هیچ ماده غذایی دیگری جز میوه در این روز مجاز نیست، حتی سبزیجات خام یا پخته. اگر احساس گرسنگی کردید بیشتر میوه و آب بخورید. توصیه می کنیم روزتان را با سه لیوان آب و یک سیب شروع کنید.

رژیم لاغری سریع – روز دوم : 

روز دوم رژیم لاغری سریع  مختص سبزیجات است.

شما می توانید همه ی سبزیجات حتی سیب زمینی را بصورت پخته یا خام مصرف کنید. تنها توجه کنید در پخت آن ها از روغن استفاده نکنید.

برای خوردن سیب زمینی بهتر است آن را صبح زود میل کنید تا کربوهیدرات آن را تا پایان روز از دست بدهید.

۸ تا ۱۲ لیوان آب را فراموش نکنید.

رژیم لاغری سریع – روز سوم :

در روز سوم شما مجاز هستید هر میوه و سبزی که دلتان می خواهد بخورید. فقط سیب زمینی را از سبزیجات، و موز، انگور و انبه را از میوه ها حذف کنید.

می توانید صبح میوه و عصر سبزیجات بخورید. یا کاملا آن ها را با هم مصرف کنید. بستگی به خودتان دارد. ترکیب میوه و سبزیجات باعث می شود بدن دوباره خود را پر کرده، فیبر و مواد مغذی را دریافت کند.

۸  تا ۱۲ لیوان آب در روز را فراموش نکنید.

رژیم لاغری سریع – روز چهارم :

روز چهارم روز شیر و موز است! بله فقط شیر و موز. شما مجازید ۸ تا ۱۰ موز و چهار لیوان شیر در طول روز مصرف کنید.

نگران گرسنگی نباشید، این رژیم شما را کاملا سیر نگه می دارد.

بهتر است موز و شیر را به قسمت های کوچک تقسیم کنید تا در تمام طول روز کم کم بخورید و احساس گرسنگی نکنید. موز مقدار زیادی پتاسیم و مقدار کمی نمک دارد. همچنین انرژی شما را افزایش می دهد. شیر هم که دارای کلسیم و پتاسیم است اگر شیر و موز را دوست ندارید یا به دلیل آلرژی نمیتوانید مصرف کنید آنها را به ترتیب با انجیر و شیر سویا جایگزین کنید.

مقدار آب روزانه را فراموش نکنید.

رژیم لاغری سریع – روز پنجم :

روز پنجم روز جشن است چرا که اجازه دارید یک کاسه کوچک برنج قهوه ای بخورید.

در طول روز ۶ تا ۷ عدد گوجه فرنگی بخورید. اگر برنج قهوه ای در دسترس ندارید، یک تکه (۵۰۰ گرم) سینه مرغ یا یک تکه ماهی کبابی یا آبپز جایگزین کنید.

گوجه فرنگی اسید اوریک بالایی دارید پس مقدار نوشیدن آب را به ۱۲ تا ۱۵ لیوان افزایش دهید.

رژیم لاغری سریع – روز ششم :

روز ششم هم روز خوبی است. شما می توانید یک فنجان برنج برای ناهار بخورید و بقیه روز را باید سبزیجات خام یا پخته بدون روغن بخورید.

روز ششم رژیم لاغری سریع، روزی است که به طور محسوس احساس سبکی می کنید و حتما دستگاه گوارش شما نیز سلامت تر شده است. در این روز، سالاد را فراموش نکنید اما به جای سس از لیموترش، آب نارنج، و مقدار کمی نمک و فلفل استفاده نمایید. نوشیدن۸ تا ۱۲ لیوان آب را فراموش نکنید. رژیم لاغری سریع – روز هفتم : روز هفتم بهترین روز این رژیم سریع است، چرا که مجاز هستید یک فنجان برنج، همه ی سبزیجات مورد علاقه و همچنین آب هر میوه ای که دوست دارید را میل کنید. همچنین به علت مصرف زیاد سبزی و میوه و نوشیدن آب فراوان پوست شما شفاف تر و روشن تر خواهد شد. سعی کنید صبح را با یک لیوان آبمیوه طبیعی شروع کنید. برای نهار برنج را همراه با کلم و بروکلی بپزید و میل کنید. در روز پایانی رژیم مصرف آبمیوه موجب دفع سموم باقیمانده در بدن می شود. در این روز می توانید برنج قهوه ای را با کینوا (Quinoa) عوض کنید. شکی نیست اگر مطابق برنامه ذکر شده عمل کنید در طول یک هفته ۳ تا ۵  کلیو کاهش وزن خواهید داشت.

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید