25 روش خانگی برای کاهش وزن سریع

لاغری سریع به روشهای خانگی امکان پذیر است .البته با توجه به اینکه فرد هیچ بیماری خاصی نداشته باشد چون کمبود برخی ویتامین ها در تشدید بیماری موثر است . افرادی که از بیماری خاصی رنج می برند برای کاهش وزن خود بهتر است زیر نظر پزشک مربوطه رژیم خود را شروع کنند .

برای کاهش وزن سریع به روش خانگی باید از روش های تغذیه ای کم کالری پیروی کرد در رژیم لاغری حرف از نخوردن نیست بلکه روش صحیح خوردن ومصرف مواد غذایی سالم مد نظر است .

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که بخواهید در یک مراسم مهم شرکت کنید ونگران چند کیلو اضافه وزن خود هم باشید در روش های لاغری سریع خانگی به این مهم خواهید رسید ولی با تلاش به همراه ورزش وپیاده روی برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است ، ضمنا باید به این نکته هم توجه داشته باشید که کاهش سریع وزن به سرعت برگشت پذیر است .

با تانما همراه شوید تا با 25 روش های خانگی لاغری سریع آشنا شوید امید است به نتیجه دلخواه برسید :

1-لاغری سریع با مواد پروتئین دار

لاغری سریع

لاغری سریع

یکی از روش های لاغری فوری در خانه خوردن صبحانه ای پر از پروتئین است .اگر وعده صبحانه مواد پروتئین دار مصرف کنید در تمام طول روز احساس سیری داشته واز خوردن مواد اضافی وپر کالری جلوگیری می شود.

پس شما با خوردن موادی چون سفیده تخم مرغ به همراه سبزیجات ، ماست یونانی با میوه ومقداری جو دوسر ،سالمون دودی ، مقداری گوشت بوقلمون کباب شده و... می توانید در طول روز کالری کمتری مصرف کرده وبه وزن ایده ال خود برسید .

2- لاغری سریع با خوردن چای وقهوه

لاغری سریع

لاغری سریع

اگر شما یکی از طرفداران نوشیدن چای وقهوه هستید با این دو نوشیدنی می توانید درمدت زمان کوتاهی به وزن مناسب خود برسید به این صورت که میزان مصرف چای وقهوه خود را در طول روز افزایش دهید والبته به یاد داشته باشید از مصرف شیرین کننده های مصنوعی به همراه چای یا قهوه ی خود ، خودداری کنید یا بسیار کم مصرف کنید .چای وقهوه باعت افزایش سوخت وساز بدن شده واز اشتهای کاذب جلوگیری می کنند ، ودر کنار نوشیدن آنها فعالیت خود را هم افزایش دهید تا به نتیجه دلخواه برسید .

3- لاغری سریع با کاهش مصرف مواد شیرین

لاغری سریع

لاغری سریع

همانطور که می دانید قند وشکر عوامل اصلی اضافه وزن هستند با کاهش مصرف این دو مواد وجایگزین کردن شیرینی های طبیعی چون کشمش وخرما علاوه بررسیدن به وزن ایده ال پوست شما هم شاداب خواهد شد . به یاد داشته باشید که موادی که شیرینی طبیعی دارند هم اگر به مقدار زیاد مصرف شوند باعث ایجاد اضافه وزن می شوند پس در هر کاری اعتدال را پیشه کنید .

4- لاغری سریع با مصرف فیبرها

لاغری سریع

لاغری سریع

شاید شما هم شنیده باشید که مثلا کاهش 3 تا 4 کیلو وزن در یک هفته با مصرف میوه ها ممکن است ، رژیمی که می خواهیم به شما معرفی کنیم رژیم خوردن سیب در طول پنج روز است :

روز اول شما در سه وعده غذایی فقط باید سیب میل کنید در روز دوم دو تا سه عدد هویج هم به آن اضافه کرده ودر روز سوم سیب را همراه با یک تکه کوچک گوشت بوقلمون در وعده نهار به همراه پیاز وسبزیجات ودر روز چهارم یک تکه گوشت را با نان سبوس دار در وعده صبحانه میل کنید وبقیه روز را با سیب سپری شود ودر روز پنجم در وعده صبحانه مقداری نان سبوس دار ویک عدد تخم مرغ ودر نهار سیب وسپس شام هم سیب مصرف کنید سیب سرشار از فیبر است وکالری کمی هم دارد پس مصرف آن به عنوان وعده های غذایی باعث سوختن چربی ها ی اضافی بدن می شود . رژیم سیب منجر به پاکسازی کبد وکلیه شده وسلامتی وشادابی را برای شما به ارمغان می آورد .

5- لاغری سریع با نوشیدن آب قبل از وعده های غذایی

لاغری سریع

لاغری سریع

برای کاهش وزن فرد باید احساس سیری داشته باشد برای ایجاد این حس نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب مصرف کنید ضمنا بخاطر داشته باشید که آهسته غذا خوردن وخوب جویدن هم به هضم غذا کمک می کند وهم زودتر شما احساس سیری خواهید کرد وکالری کمتری مصرف می کنید .برای چربی سوزی بیشتر می توانید مقداری آبلیموی تازه به آب افزوده ونوش جان کنید .

6- لاغری سریع با کاهش مصرف نشاسته

لاغری سریع

لاغری سریع

مواد نشاسته ای وشکر باعث چاقی می شوند شما برای کاهش وزن سریع باید پروتئین ها وسبزیجات را جایگزین مواد نشاسته ای وکربوهیدراتها کنید ودر مدت زمان کمی شاهد تغییرات وزن خود باشید.

شما با کاهش مصرف مواد شیرینی چون نوشابه ومواد نشاسته ای مثل نان سفید وماکارونی وبرنج و... انسولین خون را کاهش می دهید ونمک اضافی بدن دفع خواهد شد واز این طریق پف و، ورم حاصل از وجود نمک و آب اضافی در بدن از بین می رود ومنجر با کاهش سایز در شما می شود.

با مصرف پروتیئن هایی چون گوشت گوسفند وگوساله ، بوقلمون ،تخم مرغ ، ماهی سالمون وهمچنین مواد دیگری چون کلم بروکلی واسفناج ،کاهو، کلم پیچ و... متابولیسم بدن خود را افزایش دهید وبه سرعت به وزن ایده ال خود برسید البته در خورن پروتئین ها زیادروی نکنید .

7- لاغری سریع با نوشیدن چای سبز

لاغری سریع

لاغری سریع

به جای خوردن چای با شکر، چای سبز را بدون شیرین کننده در وعده صبحانه میل کنید ومیزان سوخت وساز بدن خود را افزایش دهید. پلی فنل موجود در چای سبز در كنار كافئین، موجب افزایش سوخت كالری می شود در نتیجه به لاغر شدن سریع شما کمک میکند.ولازم به ذکر است که به جای آبمیوه های صنعتی ونوشیدنی های گاز دار از آب استفاده کنید وتاثیر شگفت انگیز این جابه جایی را در کاهش وزن خود ببینید .باید به یاد داشته باشید به نتیجه رسیدن مستلزم رعایت رژیم غذایی صحیح است .

8- لاغری سریع با خوردن ساندویچ سبزیجات

لاغری سریع

لاغری سریع

با مصرف ساندویچ سبزیجاتی در وعده غذای اصلی خود که شامل سیب زمینی پخته ومقداری گوجه فرنگی وکاهو ،پیاز ،خیار است.به کاهش وزن خود کمک کنید .شما باید در مصرف مواد غذایی دقت لازم را بکار ببرید، مثلا اگر به ساندویچ فوق مقداری پنیراضافه کنید

کالری آن افزایش می یابد ودر مصرف نان هم دقت کنید نان هایی که با آرد سفید پخته می شوند ارزش غذایی کمی داشته وچاق کننده هستند در حالی که نان های سبوس دار حاوی مواد با ارزش ومصرف آنها در مسیر کاهش وزن به شما کمک خواهند کرد .

9- لاغری سریع با تغییر عادت های بد غذایی

لاغری سریع

لاغری سریع

برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن خود عادت های بد غذایی خود را تغییر دهید برای مثال : چیپس سیب زمینی کالری زیادی دارد وارزش غذایی در آن بسیار کم است،

این در حالی است که مصرف مقداری بیسکوییت گندم می تواند یک میان وعده مناسب برای افرادی که از رژیم لاغری پیروی می کنند باشد.

اگر شما در طول رژیم غذایی خود احساس گرسنگی زیادی دارید به جای مصرف موادی چون چیپس وپفک ، می توانید یک میوه بخورید که هم شما را سیر و اشباع می کند و هم میزان مصرف کالری تان را کاهش خواهد داد. مثلا یک پرتقال متوسط تنها ۶۲ کالری به شما می دهد؛ بنابراین می توانید سیر شوید بدون آنکه کالری زیادی دریافت کنید.

10- لاغری سریع با خوردن گوشت مرغ وماهی

لاغری سریع

لاغری سریع

بهتر است در طول رژیم خود از پروتئین های سفید زیاد بهره ببرید . باید متذکر شد که مصرف مرغ وماهی به صورت سرخ شده نه تنها برای کاهش وزن مناسب نیست بلکه باعث افزایش وزن شما نیز می شود، پس بهتر است پروتئین های سفید را کباب شده ویا آبپز شده مصرف کنید.به یاد داشته باشید که اگر گوشت مرغ وماهی را کباب پز وآبپز مصرف کنید علاوه کاهش میزان کالری دریافتی مقدار بیشتری هم می توانید بخورید .

11 لاغری سریع روغن زیتون مصرف کنید

برای لاغری سریع با دستور العمل های خانگی باید میزان چربی دریافتی خود را کاهش داده وروغن زیتون را جایگزین روغن های مصرفی خود کنید. شما به جای استفاده ازروغن جامد و کره وسس مایونز می توانید از روغن زیتون استفاده کنید واز مضرات رژیم غذایی که یکی از آنها یبوست است با مصرف این روغن ارزشمند جلوگیری کنید.

12- لاغری سریع با ورزش

لاغری سریع

لاغری سریع

در کنار رژیم غذایی سالم انجام دادن ورزش وداشتن فعالیتی اضافه بر فعالیت های روزانه شما را در رسیدن به هدف تان که کاهش وزن سریع است بسیار یاری خواهد کرد .روزانه یک ساعت پیاده روی کنید اگر شرایط آن برای شما محیا نیست می توانید.

با کمی زیرکی هم پیاده روی را در منزل وهم زمان با آن کارهای روزانه خود را هم انجام دهید مثلا اگر تلفن شما قابلیت جابجایی دارد در زمان صحبت با تلفن بجای نشستن راه بروید وکارهای دیگر خود را نیز انجام دهید

انجام ورزش های هوازی بهترین گزینه برای سرعت بخشیدن به سوخت و سازبدن است. محققان متوجه شدند که افرادی که درروز 30 دقیقه ورزش هوازی مثل دوچرخه ثابت انجام می دهند حدود 300 کالری می سوزاند ورزش های هوازی بهترین راه برای سوزاندن چربی های اضافی بدن هستند. در زمان انجام این نوع ورزش باید سعی کنید ضربان قلب خود را بالا ببرید. تا سریع تر به نتیجه دلخواه برسید .

13- لاغری سریع با ترک سیگار

لاغری سریع

لاغری سریع

با ترک سیگار یک گام به سمت سلامتی بردارید وبا ترک سیگار سوخت وساز بدن خود را افزایش داده با انجام این کار مهم تمام اضافه وزن خود را همراه با رعایت یک رژیم اصولی ودرست از بین خواهید برد .خوردن وعده های غذایی کوچک ومتعدد وتشکیل شده از سبزیجات و خوردن غذا در ظرف های کوچک می تواند در خوردن غذای کمتر در هر وعده کمک کند.

14- لاغری سریع با بادام وکاهو

لاغری سریع

لاغری سریع

افرادی که در رژیم غذایی خود از بادام استفاده می کنند کمی بیشتراز افراد دیگر چربی های شکمی خود را را از دست می دهند زیرا بادام خاصیت سیر کنندگی قویی دارد ودارای چربی های اشباع نشده است

کاهو پیشنهاد بعدی ما برای کاهش وزن سریع می باشد زیرا کاهو دارای فیبر وآب زیادی است وباعث ایجاد احساس وپری معده قبل از خوردن غذا می شود از خوردن زیادی در هر وعده غذایی جلوگیری می کند.

15- لاغری سریع با سرکه سیب

لاغری سریع

لاغری سریع

همه ما از خواص بی نظیر سرکه سیب برای کاهش چربی و سلامت پوست آگاهیم برای بهره بردن از خواص سرکه سیب و سرعت بخشیدن به رژیم لاغری قبل از هر وعده غذایی یک قاشق سرکه سیب طیبعی را در یک لیوان آب ریخته ونوش جان کنید.

البته همانطور که قبلا هم گفتیم لاغری سریع با رعایت رژیم غذایی سالم ومناسب امکان پذیر است وبرای سرعت بخشیدن به این روند از مواد مفیدی چون سرکه سیب و... استفاده می کنیم . فراموش نکنید که استفاده از سرکه سیب یکی از دستورالعمل های خانگی برای لاغری فوری است که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

16- لاغری سریع با دارچین

لاغری سریع

لاغری سریع

دارچین علاوه برخواص بیشماری که دارد با طبع گرم خود سبب افزایش سوخت وساز بدن می شود بهتر برای کاهش وزن در وعده صبحانه از مخلوط شیر ودارچین استفاده کنید وتاثیر شگفت انگیز دارچین را در کاهش سریع وزن خود ببینید .

17- لاغری سریع با نوشیدن آب

لاغری سریع

لاغری سریع

آب باعث می شود که سوخت وساز بدن بالا رود و نوشیدن آب به پاکسازی بدن کمک می کندو از اشتهای کاذب جلوگیری می کند. اگر شما قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید باعث کم شدن 75 کالری در هر وعده غذایی می شود، که این رقم سالانه کالری زیادی خواهد بود وتقریبا 2700 کالری است .

برای اینکه آبی که می خورید کمی خوش طعم تر شود مقداری آب لیموی تازه یا کمی خیار ونعنا به آب مصرفی خود اضافه کنید وروزانه به مقدار کافی آب بنوشید.

18- لاغری سریع با حذف نمک

لاغری سریع

لاغری سریع

همانطور که می دانید مصرف نمک باعث جمع شدن آب در بافت های بدن می شود واین امر چیزی جز افزایش سایزو ایجاد چاقی ندارد پس اگر می خواهید سریع سایز کم کرده ولاغر شوید میزان مصرف مواد شور ونمکی را کاهش داده ویا حتی حذف کنید .

ادویه هایی چون فلفل قرمز وزرد چوبه، فلفل سیاه ، زنجبیل هم اگر در رژیم غذایی خود بگنجانید در کاهش سریع وزن به شما کمک خواهد کرد .

19- لاغری سریع با خواب به موقع وکافی

لاغری سریع

لاغری سریع

خوابیدن به موقع وبه اندازه باعث کاهش وزن می شود .در طول شبانه روز هفت ساعت خواب شبانه داشته باشید تا سرعت متابولیسم بدن را افزایش داده واز اشتهای کاذب جلوگیری می کند .اگر دیر به رختخواب بروید ممکن است در طول مدت بیداری ممکن است وسوسه خوردن به سراغ شما بیاید ولی رعایت رژیم غذایی الزامی است .

20- لاغری سریع با یادداشت کردن کالری مواد غذایی

لاغری سریع

لاغری سریع

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یادداشت کردن کالری مربوط به مواد مصرفیتان باعث محاسبه دقیق کالری دریافتی در یک روز می شود وکنترل مواد غذایی پرچرب وکم ارزش وجایگزین کردن آنها با مواد سالم وسبزیجات روند کاهش وزن شما را سرعت بخشیده وشما را در رسیدن به اندامی مناسب یاری می کند

21 – لاغری سریع با رژیم ده روزه

لاغری سریع

لاغری سریع

با رژیم ذکر شده پس از ده روز به کاهش وزن سه تا چهار کیلویی دست می یابید .البته با رعایت دقیق آن ونکته قابل توجه این است که برای هر وعده غذایی یکی از گزینه ها را انتخاب کنید .

صبحانه یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید

1- یک فنجان چای گیاهی، 2 تکه نان تست گندم با پنیر کم چرب و یک سیب.

2- یک لیوان آب پرتقال طبیعی ، یک تکه نان گندم باتکه ای گوشت فیله ی بوقلمون و میوه دلخواه

نهار

1- یک بشقاب سالاد میوه مخلوط شده با سینه مرغ کبابی

2- مقداری از کدوتنبل پخته شده با سس گوجه فرنگی طبیعی، تکه های پنیر و ادویه دلخواه (زنجبیل یا فلفل سیاه ).

شام

1- املت با قارچ ویک تکه نان

2- سینه مرغ خرد شده بدون افزودن چاشنی و یک کفگیر برنج قهوه ای

میان وعده را به قرار زیر انتخاب کنید :

1- یک کاسه ماست کم چرب

2- یک تکه کوچک کیک و یک فنجان چای ویا سه عدد بسکییت ساقه طلایی ویک فنجان چای

3- مقداری سالاد میوه و یک لیوان شیر کم چرب

شما می توانید در طول ده روز به عنوان تنوع در وعده های صبحانه ، نهار وشام از گزینه های زیر هم استفاده کنید:

1- تکه ای ماهی کبابی و سالاد

2- یک بشقاب کوچک را با سالاد کلم سفید و بنفش با چاشنی روغن زیتون به همراه تکه کوچکی از ماهی تن و دو عدد تخم مرغ آب پز

22 - لاغری سریع با رژیم کانادایی

این رژیم به کاهش سریع وزن کمک می کند.همانطور که می دانید کاهش سریع وزن برگشت پذیر بوده ونوسانات وزنی اثرات نا مطلوبی برای بدن خواهد داشت هدف ما از بیان این مطلب گفتن این است که لاغری سریع امکان پذیر است .این رژیم در سه روز به کاهش وزن شما کمک می کند .

روز اول رژیم لاغری کانادایی

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند

ناهار: ۲ عدد تخم مرغ سفت آب پز + اسفناج پخته + ۱ عد گوجه فرنگی

شام: ۳۰۰ گرم گوشت پخته یا کبابی + کاهو + آب لیمو ترش

روز دوم رژیم لاغری کانادایی

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند

ناهار:۱۰ ورق کالباس مرغ + یک لیوان ماست کم چرب

شام: ۳۰۰ گرم گوشت پخته یا کبابی + کاهو + آب لیمو ترش

روز سوم رژیم لاغری کانادایی

صبحانه: یک فنجان چای + ۲ عدد خرما

نهار: نصف سینه مرغ پخته یا کبابی+ کاهو بدون آبلیمو

شام: سالاد ، کرفس + کلم + گوجه فرنگی + سس آبلیمو

روز چهارم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند + یک ورق نان تست

نهار: یک لیتر آب میوه ترجیحا سیب یا هویج + یک لیوان ماست

شام: 3 عدد تخم مرغ سفت + هویج رنده شده + 200 گرم پنیر رژیمی یا کم نمک

روز پنجم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند + یک ورق نان تست

نهار: یک ماهی پخته یا کبابی کامل + یک قاشق چای خوری کره + آبلیمو

شام: 300 گرم گوشت پخته یا کبابی + کاهو + کرفس

روز ششم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان چای + دو عدد خرما

نهار: 10 ورق کالباس مرغ + یک لیوان ماست کم چربی

شام: نصف سینه مرغ پخته یا کبابی + کاهو + آب لیمو + روغن زیتون

روز هفتم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند + یک ورق نان تست

نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت + یک ورق کالباس + کاهو

شام: سالاد کلم + گوجه فرنگی + سس آبلیمو + یک عدد میوه

روز هشتم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند

نهار: نصف سینه مرغ پخته یا کبابی + کاهو + آب لیمو

شام: 300 گرم گوشت پخته یا کبابی + کاهو + آب لیمو + یک عدد میوه

روز نهم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک لیوان شیر

نهار: نصف سینه مرغ پخته یا کبابی + کاهو + آب لیمو

شام: سالاد کاهو + خیار + گوجه فرنگی + سس آبلیمو + یک عدد میوه

روز دهم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند + یک ورق نان تست

نهار: یک لیتر آب میوه ترجیحا سیب یا هویج + یک لیوان ماست

شام: یک عدد تخم مرغ سفت + یک هویج پخته شده و رنده شده + 200 گرم پنیر رزیمی یا کم نمک

روز یازدهم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان قهوه + یک حبه قند + یک ورق نان تست

نهار: یک عدد ماهی پخته یا کبابی + یک قاشق چای خوری کره + آبلیمو

شام: 300 گرم گوشت پخته یا کبابی + کاهو + کرفس

روز دوازدهم رژیم لاغری کانادایی:

صبحانه: یک فنجان چای + دو عدد خرما

نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت + یک عدد هویج پخته و رنده شده

شام: نصف سینه مرغ پخته یا کبابی بدون پوست + کاهو + آب لیمو

سه روز رژیم نگهدارنده:

روز اول رژیم نگهدارنده:

صبحانه: یک لیوان شیر

نهار: گوشت یا مرغ کبابی یا پخته + سالاد کاهو (خیار –گوجه فرنگی-سس آبلیمو)

شام: سوپ آبمرغ یا گوشت + 3 ورق نان تست+3 عدد میوه

روز دوم رژیم نگهدارنده:

صبحانه: یک فنجان چای + یک ورق نان تست + عسل

نهار: 5 ورق کالباس مرغ + گوجه فرنگی + یک عدد خیار شور + 3 ورق نان تست

شام: نصف سینه مرغ + سالاد کاهو + یک عدد خیار شور + 3 ورق نان تست

روز سوم رژیم نگهدارنده:

صبحانه: یک لیوان شیر

نهار: گوشت یا مرغ کبابی + سالاد خیار و گوجه فرنگی

شام: سوپ مرغ + 2 ورق نان تست + 2 عدد میوه

23- لاغری سریع با خوردن صبحانه

لاغری سریع

لاغری سریع

بعضی افراد فکر می کنند با نخوردن یک وعده غذایی به کاهش وزن خود کمک می کنند اما این طرز تفکر اشتباه است

شما با خوردن یک صبحانه سرشار از پروتئین مدت زمان زیادی سیر خواهید بود واین یعنی دریافت کالری کمتر در طول روز ورسیدن به هدفتان که کاهش سریع وزن است .

24- لاغری سریع با تغییر درسبک زندگی

لاغری سریع

لاغری سریع

برای رسیدن به لاغری سریع در زمان خرید؛ تنقلات بی فایده را حذف کنید. زمانی که این گونه مواد در دسترس وجلوی چشم شما نباشند پس تمایلی به خوردن آنها نخواهید داشت وسعی کنید که تمام کارهای خود را بیرون منزل با پیاده روی انجام بدهید . اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید می توانید برای رسیدن به وزن مناسب هر روز بیست دقیقه بدوید .ویا به مدت یک ساعت پیاده روی کنید .

25 – لاغری سریع با تمرینات یوگا

لاغری سریع

لاغری سریع

تمرینات یوگا برای ارتباط با بدن وایجاد سلامتی بسیار اهمیت دارد وقتی سلامتی بدن شما به گزینه ای مهم در زندگی تان تبدیل شود حتما از روشهای سالم خوری پیروی خواهید کرد وبا انجام تمرینات یوگا در طول هفته به صورت منظم می توانید با اراده ای قوی برروی اشتهای خود کنترل داشته باشید بیشتر افرادی که قصد کاهش وزن دارند اولین گزینه ای که به ذهن آنها می رسد نخوردن وعده ی شام است این روشی درستی نیست بلکه شما باید وعده شام را زود بخورید واز ساعت 7 شب به بعد دیگر از خوردن اجتناب کنید تا به وزن ایده ال خود برسید .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید