امروزه محبوبیت کاشت ابرو در سطح جهان، بخصوص نزد خانم ها در حال افزایش است و با وجود معضل ریزش ابرو که بدلایل متعددی مانند تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس ، شیمی درمانی و غیره بوجود می آید، بسیاری از مردم می خواهند که موهای این ناحیه از صورت خود را ترمیم کنند چرا که داشتن ابروهای زیبا علاوه بر زیباتر نشان دادن چهره فرد، می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس وی بخصوص در خانمها شود.

از این رو بسیاری جهت درمان به کلینیک کاشت ابرو مراجعه می کنند. ما در کلینیک ایده آل، روش کاشت ابرو FUE  را با استفاده از بهترین تیم پزشکی،  تجهیزات درجه یک، تجربیات بلند مدت خود و همچنین جدیدترین فن آوری های این علم  عرضه می کنیم. از طرف دیگر در سال های اخیر در کنار افزایش تمایل به عمل های زیبایی مانند کاشت ابروی طبیعی و یا پیوند و ترمیم ابرو ، شاهد افزایش تمایل به داشتن ابروهای بزرگ و نسبتا پرپشت نزد زنان و حتی مردان ، نیز بوده و طبیعتا این امر موجب افزایش مراجعه افرادی که علاقه مند به جراحی های کاشت ابرو و مژه هستند، شده است.

این نکته نیز بسیار مهم است که بدانید این عمل در واقع یک روش هنرمندانه است و در این روش پزشک و یا تیم پزشکی جراح، پیش از آغاز ترمیم ابرو اقدام به طراحی ابرو به طور مجزا برپایه عوامل مهم و فاکتورهایی از قبیل: نوع چهره فرد، ویژگی های ظاهری صورت و بخصوص نتایجی که بنا به سلقیه شخصی خواهان آن هستید، می کنند. ضمنا چند عامل مهم و اساسی در این میان وجود دارد که یک متخصص کاشت ابرو باید به آنها توجه کند از جمله: نوع قوس ابروها، ضخامت مناسب مو ، فاصله بین ابروها و همچنین طول ابرو که جهت درمان در نظر گرفته می شوند.

عمل کاشت ابرو چیست؟

ابتلا به برخی بیماری‌ها و مصرف بعضی از داروها می‌تواند باعث کم‌پشت شدن شدید ابروها و یا حتی از بین رفتن آن به طور کامل شود. آسیب‌های فیزیکی، سوختگی و مصدومیت‌ از ناحیه صورت نیز می‌تواند باعث ریزش جزئی یا کامل ابروها شود. در صورت بعضی از افراد اصلاً هیچ ابرویی وجود ندارد، زیرا در گذشته عمل جراحی حذف موهای زائد با لیزر را انجام داده‌اند و حالا می‌خواهند دوباره ابروهای خود را بازسازی کنند. تمامی این افراد می‌توانند با انجام عمل کاشت مو ابرو، ابروهای طبیعی و زیبای خود را دوباره به دست بیاورند.

مزایای عمل کاشت ابرو

با استفاده از روش FUE، نتایج بسیار خوب و رضایت‌بخشی برای بیمار به دست می‌آید. اما بر خلاف روش‌های نوینی که ما از آن بهره می‌گیریم، روش‌های قدیمی و منسوخ شده‌ای که هنوز هم در اغلب مراکز کاشت مورد استفاده قرار می‌گیرند نتایجی با شکل طبیعی برای ابرو حاصل نمی‌کند و علاوه بر آن جراحت‌های زیادی در زمان عمل و نیز جای زخم‌های ناخوشایندی بعد از عمل، در محل برداشت فولیکول‌های مو باقی می‌گذارد.

در حالی که در روش FUE هیچ نیازی به استفاده از تیغ جراحی و بخیه زدن وجود ندارد و نتایج آن به شکل ابروهایی لطیف و طبیعی بلافاصله بعد از عمل، مشخص خواهد بود. مزیت مهم دیگر برای این روش، عدم احساس درد و ناراحتی توسط بیمار بعد از عمل جراحی است، زیرا زخم‌های بسیار ریزی که در زمان این عمل در صورت بیمار ایجاد می‌شود به قدری کوچک است که ظرف مدت کوتاهی بسته می‌شود و کاملاً بهبود پیدا می‌کند.ضمناً این روش کاشت مو برای کاشت و یا افزایش تراکم ریش و سبیل و موی سینه در آقایان هم مورد استفاده قرار می گیرد.

برنامه‌ریزی برای انجام عمل کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو در حدود ۲ ساعت زمان می‌برد و بعد از پایان آن هم باید مدتی در حدود یک ساعت را در مطب بمانید و تحت نظر باشید. ممکن است بعد از پایان کار شما احساس خستگی کنید، بنابراین بهتر است آن روز را به طور کامل از محل کار یا تحصیل خود مرخصی بگیرید.

روش انجام عمل کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو در اغلب موارد فقط با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. یعنی هم ناحیه اهدا کننده که فولیکول‌های مو از آن برداشت می‌شود و هم ناحیه ابروها که گرافت‌های مو در آن کاشته می‌شود، با استفاده از بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شوند. عمل کاشت ابرو از نظر روش اجرا، همانند سایر عمل‌های کاشت مو می باشد، یعنی فولیکول مو از یک ناحیه اهدا کننده برداشته می‌شود و با دقت در ناحیه پذیرنده که همان محل ابروهای طبیعی شماست، کاشته می‌شود. با این حال، عمل کاشت ابرو عمل بسیار ظریف و حساسی است و برای انجام آن به دقت و مهارت خیلی زیادی نیاز است. زیرا تک تک تار موهای ابرو باید دقیقاً با زاویه و جهت خاصی قرار بگیرند تا بعداً ابروها شکل کاملاً طبیعی و زیبایی پیدا کند. انتخاب روش مناسب برای این عمل نیز اهمیت زیادی در موفقیت آن دارد. در واقع روش مناسب برای هر فرد به مقداری از ابرو که از قبل باقی مانده است و نیز به علت ریزش ابروهای او بستگی دارد و ممکن است کاملاً متفاوت با افراد دیگر باشد.

بعد از عمل جراحی کاشت ابرو

بسته به روشی که برای عمل کاشت ابروی شما استفاده شده است، ممکن است لازم باشد که ظرف یک تا دو هفته بعد از عمل، برای کشیدن بخیه‌ها یک بار دیگر به پزشک جراح خود مراجعه کنید. توصیه‌ها و دستور مراقبت‌های لازم برای دوره بعد از عمل کاشت ابرو، در زمان ترخیص شما از کلینیک در اختیارتان قرار داده خواهد شد.

هزینه های کاشت ابرو

هزینه دقیق عمل کاشت ابرو، پس از انجام بررسی‌های لازم در جلسه مشاوره اولیه به اطلاع شما خواهد رسید. افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو را دارند، باید دقت کنند که هزینه کاشت مو  به عوامل متعددی شامل پزشک جراح، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای جراحی، تعداد فولیکول‌های موجود در ناحیه اهدا کننده، زمان و کار صرف شده توسط جراح و کارکنان کلینیک بستگی خواهد داشت.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید