بسیاری از مردم ایران قبل از بازی با پرتغال به صفحه اینستاگرام رونالدو ستاره این تیم رفته اند و هرکدام به نحوی برای او خط و نشان کشیده اند. آنها به رونالدو گفته اند ما اسپانیا و مراکش نیستیم حذفت می کنیم ! حساسیت و تنش این بازی که در روز دوشنبه انجام می شود بسیار بالاست و تعیین کننده صعود یا عدم صعود ما از گروه است. این کری خوانی ها در پیج رونالدو به وفور دیده می شود و به زبان های مختلف حتی به فارسی نوشته شده است.

کریس رونالدو

 

حمله به اینستاگرام رونالدو توسط کاربران ایرانی

حمله به اینستاگرام کریس رونالدو

 

در آستانه دیدار ایران و پرتغال بعضی از کاربران ایرانی شبکه ‌های اجتماعی به صفحه کریستیانو رونالدو هجوم برده اند.

پنج سال پیش و پس از هم گروهی ایران با آرژانتین یک اتفاق ناگوار، کام بسیاری از مردم ایران را تلخ کرد. عده‌ای از کاربران در شبکه اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام به صفحه لیونل مسی حمله کرده و الفاظ زشتی را علیه او به کار بردند. این اتفاق بی نظیر در حالی رخ داد که دیگر کاربران ایرانی نیز برای دلجویی از مسی در پیج او حضور داشتند و کامنت‌هایی به فارسی، انگلیسی و حتی اسپانیولی و آرژانتینی برای فوق ستاره آلبی سلسته می‌نوشتند.

این موضوع سبب شد تا از یک سال پیش از آغاز جام جهانی، حساسیت و تنش برای بازی ایران و آرژانتین ایجاد شود و به بالاترین حد خود برسد.همچنین بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران خواستار دعوت لیونل مسی به ایران شدند و به نوعی بلبشوی عجیبی در این باره به وجود آمد.

کری خوانی هواداران ایرانی در پیج فوق ستاره تیم حریف کریس رونالدو

اما پس از بازی دو تیم و بازگشت شرایط به حالت عادی، گروه‌ها و اشخاص سعی در فرهنگ سازی در این خصوص داشتند و گام‌های مثبتی نیز برداشته شد تا جایی که هم گروهی با اسپانیا و پرتغال دیگر داستان قبلی را به وجود نیاورد.حال در فاصله سه روز تا دیدار حساس و سرنوشت ساز ایران و پرتغال، بار دیگر هواداران ایرانی به پیج فوق ستاره تیم حریف رفته و برایش کری خوانی می‌کنند.

البته این بار تقریبا میزان فحاشی‌ها و استفاده از الفاظ رکیک به صفر نزدیک شده و بیشتر جنبه خط و نشان کشیدن برای کریستیانو رونالدو را دارد. در توییترفارسی نیز واکنش‌ها به رویارویی ایران و پرتغال بسیار زیاد هستند و در حالی که هنوز زمان زیادی تا آغاز بازی باقی مانده، ایرانی‌ها این مسابقه حساس را بسیار داغ کرده اند.

یکی در اینستاگرام رونالدو با اشاره به بازی ۲۰۰۶ بین این دو تیم و گلزنی فوق ستاره سلسائو نوشته: «کریس فکر نکن این بار هم میتونی گل بزنی! ما مراکش و اسپانیا نیستیم و حذفت میکنیم!» همچنین عده‌ای به حذف محمد صلاح و احتمال بالای حذف لیونل مسی پرداخته و امیدوارند تیم ملی پرتغال و کریستیانو رونالدو نیز به دست تیم ملی ایران حذف شود تا سه کاندیدای اصلی توپ طلا ، از صعود به جمع ۱۶ تیم برتر جام جهانی باز بمانند.

البته در این بین برخی از هواداران افراطی شماره ۷ تیم رئال مادرید، از او حمایت کرده اند که در نوع خود جالب به نظر می‌رسد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید