هر کشوری در زمینه های متفاوت می تواند رکورد دار باشد و یا حرف اول را بزند. همه کشور های مختلف موجود بر روی کره خاکی دارای رکوردها یا افتخارات خاصی هستند که نامشان همراه با آن ها در جهان می درخشد. در این جا قصد داریم که چند نمونه از ان ها را معرفی کنیم تا با حقایق جالب جهان آشنا شوید. همه این حقایق کاملا مثبت و منحصر به فرد است و شما با خواندن آن ها کاملا متعجب خواهید شد!

ترین های هر کشور

چین به عنوان بزرگ ترین تولید کننده برنج در جهان به شمار می رود و هند بزرگ ترین تولید کننده شیر در جهان است. ایالت متحده بیشترین تعداد مهاجر در جهان و اندونزی بیشترین تعداد گونه های پستانداران را دارد. برزیل بزرگ ترین تولید کننده قهوه در جهان بوده و ژاپن نیز بهترین عملکرد را در مسابقات جهانی تکواندو است. جالب است بدانید که اتیوپی به عنوان اولین زادگان انسان ها شناخته می شود و فیلیپین بهترین عملکرد را در جهان دارد. مصری های باستان اولین کسانی بودند که تقویم 365 روز را به 12 ماه تقسیم کردند و ویتنام بلند ترین غار جهان را داراست.

غار

غار

آلمان بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده نا خالصی در جهان است و در کنگو یک بسکتبالیست آمریکایی در اینجا به دنیا آمده است ، که دارای بیشترین رکورد در بازی ها می باشد و همچنین کارهای بشردوستانه بسیار زیادی انجام داده است. کشوری که بالا ترین جمعیت پناهنده را در جهان دارد، ترکیه بوده و بزرگ ترین پخش تلوزیونی مرتبط با ایتالیا می باشد. کشور خود ما یعنی ایران دقیق ترین تقویم را داراست و فرانسه بزرگ ترین تولید کننده عطر در جهان است. بالاترین تعداد سایت در جهان مرتبط به ایتالیا می باشد و آفریقای جنوبی تنها کشوری است که به صورت داوطلبانه مسائل مرتبط با مسائل هسته ای را رها کرده است .

قهوه

قهوه

میانمار بزرگ ترین کتاب جهان را دارد که درون یک سنگ قرار گرفته و 732 هزار و 1460 صفحه دارد. تانزانیا طولانی ترین و بلندترین کوه آزاد در جهان را داراست و طولانی ترین جشنواره فیلم در جهان مرتبط با کلمبیاست. بهترین عملکرد در مسابقات جهانی و قهرمانی هاکی مرتبط با اسپانیاست و آرژانتین به عنوان بهترین کشور در مسابقات جهانی پولو شناخته می شود. بالاترین تعداد ثبت اختراع به کره جنوبی مرتبط است و ازبکستان بزرگ ترین معدن طلای جهان را دارد. بزرگ ترین غارها در مالزی واقع شده و مراکش بیش از 75 درصد از ذخایر فسفر را در خود جای داده است. عربستان سعودی بزرگترین صادر کننده نفت در جهان است .

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید