ریزش مو در مردان مشکل شایعی است که در تمامی کره زمین مردان بسیاری به آن مبتلا هستند اما به تازگی پژوهشگران دریافته اند که ارتباط معناداری بین ریزش زودرس موی مردان و خطر ابتلا به سرطان وجود دارد و ریزش زودرس مو می تواند برای آقایان یک زنگ خطر بلند باشد. در ادامه دراین باره بیشتر بخوانید. 

با بررسی عوامل کچلی مردان و ارتباط ریزش مو با دیگر بیماری های مردانه موفق به ارتباط آن با سرطان پروستات در آقایان شدیم مراقب باشید با مبتلاشدن به کچلی و ریزش موی دائم و مکرر در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار دارید مرگ ناشی از سرطان پروستات با کچلی مردان ارتباط مستقیم دارد پس با مشاهده ریزش مو به روش های پیشگیرانه در برابر این سرطان شایع و خطرناک بپردازیددر طول ۲۰ سال گذشته، مطالعات به صورت مکرر الگوی کچلی مردان را با خطر بیشتر سرطان پروستات پیوند داده‌اند.

ارتباط کچلی و سرطان پروستات

بنابر آنالیز داده‌های یک مطالعه ملی متفاوت امریکایی، این خطر در مردان کچل ۱.۵ برابر بیشتر است.نتایج مطالعه در ژورنال امریکایی اپیدمیولوژی منتشر شد.محققان به بررسی اطلاعات ۴۳۱۶ مرد پرداختند که بین سال‌های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۴ ۲۵ تا ۷۴ سال داشتند و قبلاً به سرطان دچار نشده بودند. محققان دریافتند که ریسک سرطان کشنده پروستات در مردانی که حتی ذره‌ای کچلی داشتند ۵۶ درصد بیشتر از بقیه مردان بود. در مردان با سطح کچلی متوسط، این ریسک ۸۳ درصد بیشتر بود.

راه های جلوگیری از ریزش مو در مردان

ریزش مو در مردان عموما ژنتیکی است اما رژیم غذایی، کم آبی و استرس نیز بر آن تاثیر می گذارد.
ریزش مو  در مردان حدود ۵۰ میلیون مرد را در ایالت متحده تحت تاثیر قرار می دهد. ریزش مو در مردان از شقیقه ها شروع شده و اصطلاحا به صورت M شکل می شود.

با گذشت زمان ریزش مو در اطراف و بالای سر ادامه پیدا می کند و در نهایت منجر به طاسی کامل می شود. اگر شما دارای ریزش موی مردانه هستید و از ظاهر خود احساس رضایت نمی کنید گزینه های درمانی خاصی برای آن وجود دارد.تحقیقات نشان می دهد بین کچلی مردان و سرطان پروستات ارتباطی وجود دارد یکی از دلایل این امر این است که هر دوی این بیماری ها ارثی می باشند

کاشت مو

در طی کاشت مو تکه های کوچک از مو از یک قسمت از پوست سر برداشته شده و به قسمت بالایی سر پیوند داده می شود. کاشت مو در طی چندین جلسه انجام می شود و اگرچه هزینه آن بالا است اما نتایج آن موثر و دائمی است.قبل از انجام این کار با استفاده از بی حسی موضعی پوست سر را بی حس می کنند.هزاران تار مو می تواند در یک جلسه پیوند یابد.کاشت مو می تواند باعث التهاب و خونریزی شود و خطر عفونت وجود دارد.

جلوگیری از ریزش مو در مردان

ماهی های سرشار از امگا۳ مانند ساردین و سالمون را در رژیم غذایی خود قرار دهید.خوردن ماست و سایر غذاهای غنی از ویتامین B5 که ممکن است جریان خون را در پوست شما افزایش دهد و در نتیجه باعث افزایش رشد مو شود.سالاد را با اسفناج که سرشار از ویتامین A، آهن و ویتامین C است، تهیه کنید. این ویتامین ها و مواد معدنی به حفظ سلامت پوست و موی شما کمک می کند.پروتئین مورد نیاز موهای خود را از گوشت بدون چربی مانند مرغ و بوقلمون، لبنیات کم چرب و حبوبات غنی از پروتئین مانند لوبیا دریافت کنید. مو از یک مولکول پروتئینی به نام کراتین ساخته شده است و از این رو،  دریافت پروتئین مناسب برای تغذیه مو مورد نیاز است.

خوردن غذاهای حاوی ویتامین B7 (که به عنوان بیوتین نیز شناخته می شود)، که می تواند به رشد مو کمک کند. این غذاها شامل تخم مرغ، غلات غنی شده، محصولات شیری و مرغ است.

خوردن غذاهای غنی از روی، مانند صدف، خرچنگ و غلات غنی شده. کمبود روی می تواند باعث ریزش مو در مردان شود، و باید اطمینان حاصل کنید که این ماده معدنی را از رژیم غذایی روزانه خود دریافت می کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید