زانیار خسروی یکی از خوانندگان مشهور کشور می باشد که متولد سال 1364 و 2 اردیبهشت ماه بوده و خواننده و بازیگر است. او علاوه بر فعالیت های قید شده، مدل تبلیغاتی ، آهنگساز ، ترانه سرا ، تنظیم کننده می باشد و در سال 1393 و روز 11 اسفند ماه آلبوم رسمی خود که 28 نام داشت، منتشر کرده است. این خواننده محبوب فارغ التحصیل کارشناسی در رشته حقوق بوده است و برادر بزرگ تر او یعنی سیروان خسروی نیز خواننده می باشد و در آهنگسازی نیز فعالیت دارد. دو قطعه تو مریضی و آره از قطعه هایی می باشد که زانیار و سیروان با یک دیگر هم خوانی داشته اند.مادر زانیار و سیروان خسروی در بیشتر کنسرت های او شرکت می کند و معتقد است که این صدای خوب ژنی است که از او به این دو برادر موفق رسیده است!

مشوق اصلی زانیار خسروی

مشوق اصلی دو بردارد یعنی سیروان و زانیار خسروی ، مادرشان بوده است که از سنین پایین، علاقه آن ها را دنبال کرده است. پدر زانیار، کرمانشاهی و مادرش سنندجی بوده و اصالتا کرد می باشد. جالب است بدانید که در کودکی زانیار در حوزه فوتبال علاقه خاصی نشان داده است و تا سال 76 فوتبال بازی می کرد اما به خاطر کنکور، دنیای فوتبال را کنار گذاشته و پس از آن به تحصیل در رشته حقوق پرداخت.  نقطه عطف کار های زانیار، آهنگ بدون تو در سال 91 بود که بسیار مورد توجه قار گرفت و در سایت رادیو جوان بیش از یک میلیون بار بازدید را تجربه کرد و در فهرست 10 آهنگ برتر قرار گرفت. همسر زانیار خسروی ، آرنیکا صادقی نام دارد و او متولد سال 1365 از تهران می باشد که در رشته گرافیک فارغ التحصیل شده است و پدر او یکی از کشتی گیران نامی بوده که در سال 1392 فوت کرده اند. زانیار و همسرش در دانشگاه با یک دیگر آشنا شده و با هم ازدواج کرده اند.

فعالیت بازیگری زانیار خسروی

زانیار خسروی در کنار بازیگران

زانیار خسروی در کنار بازیگران

از جمله فعالیت های بازیگری زانیار می توان به فیلم سینمایی برف روی کاج ها اشاره کرد که در سال 1390 این کار اجرا شد و از آن پس نیز در سال 1393، زانیار خسروی در سریال عشق تعطیل نیست نقش ایفا کرد و این دو فرصت تنها تجربه بازیگری وی می باشد. زانیار خسروی 4 سال زمان گذاشت تا توانست مجوز رسمی خود را دریافت کند و در این مدت و در فضای مجازی، محبوبیت فراوانی را کسب کرد. او با آهنگ همینه که هست و موزیک ویدیو مگس معروف گشته است و معروف شدن را تجربه کرد. بلیط های اولین کنسرت زانیار خسروی در مدت کم تر از دو روز به فروش رفت که این انگیزه ای برای ادامه کار او شد.

آغاز خوانندگی زانیار خسروی

زانیار خسروی و اولین کنسرتش

زانیار خسروی و اولین کنسرتش

زانیار و سیروان خسروی در فعالیت های هنری خود، به یکدیگر کمک های فراوانی کرده اند و با توجه به گفت و گوهای متنوع خود این گونه برداشت می شود که خودشان بر روی آثار هم تاثیر می گذارند. همانطور که در بالا تر نیز ذکر شد، مادر سیروان و زانیار خسروی مشوق اصلی آن ها بوده است و همواره اعلام کرده که از داشتن فرزندانی هنرمند بسیار خوشنود است. شاید بسیاری از هواداران زانیار و سیروان خواستار، اجرای مشترک این دو فرد باشند اما باید گفت که با توجه به صحبت های این دو نفر، همچنان قصدی برای رفتن بر روی استیج با یکدیگر را ندارند و معتقدند که حرف زدن در این خصوص بسیار زود است. زانیار همواره در مصاحبه های خود اعلام کرده است که به هیچ عنوان خود را رقیب سیروان نمی داند. به طور کلی او اعلام کرده است که قصد رقابت ندارد و کسی را رقیب خود نمی داند. با توجه به سخنان زانیار خسروی، سبک ها و سلیقه ها متفاوت است و هیچ خواننده ای نمی تواند جای خواننده دیگر را بگیرد.

قطعه های محبوب زانیار خسروی

زانیار خسروی در کنار خانواده

زانیار خسروی در کنار خانواده

یکی از قطعه های معروفی که زانیار در سال 92 تنظیم کرد و از موسیقی های پاپ بود، دوست دارم زندگی رو نام دارد که این قطعه از ساخته های زانیار بوده و با صدا و تنظیم سیروان خسروی منتشر گشت و از قطعات پر طرفدار کنسرت های سیروان می توان همین آهنگ را نام برد. جالب است بدانید که در کنسرت 19 اردیبهشت ماه، زانیار این قطعه را که ترانه و ملودی آن کار خودش است اجرا کرده و برادرش که در میان حضار حضور داشت، با او همخوانی کرده است. در سال 1396 زانیار خسروی به همراه مازیار لشنی گروهی با نام ایهام را ایجاد کرده و اولین قطعه آن بغض نام داشت که در روز های ابتدایی ماه شهریور 96 منتشر کرد. حال من دومین قطعه ایهام است که پنجم دی ماه ۱۳۹۶ با آهنگسازی و تنظیم زانیار خسروی منتشر شد.از آهنگ‌های بعدی این گروه می‌توان از بزن باران،جانا،چشمانت ارزوست و... نام برد که با استقبال بسیار زیادی روبه رو شد.

زانیار خسروی و همسرش

زانیار خسروی و همسرش

زانیار خسروی

زانیار خسروی

زانیار و سیروان خسروی

زانیار و سیروان خسروی

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید